Смуга розвідника, жива стрільба та марш змагання курсантів НАСВ

preview_player
Показать описание
– Таке змагання ми проводимо вперше, – розповідає начальник факультету бойового застосування військ Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного полковник Олександр Тимощук, - залучаємо до нього курсантів третього курсу, які в майбутньому стануть командирами танкових і піхотних підрозділів. Змагання включає три етапи: подолання «смуги розвідника», потім – виконання вправ стрільб, третій етап – здійснення маршу та надання першої медичної допомоги.
«Смугу розвідника» побудували минулого року для Навчального центру розвідки, який входить до складу Академії. Її довжина – 1200 метрів. На цій дистанції обладнано 26 різних перешкод. Усі вони різні, дуже складні для подолання і мають на меті розвинути різні навички військовослужбовців: силу, витривалість, швидкість, координацію рухів, злагодженість підрозділу. Тут є драбини, канати та мотузкові сітки заввишки шість метрів. Аби їх подолати, треба позбутися страху висоти. Є довгі підземні тунелі, заплутані лабіринти темних приміщень з шумовими гранатами на розтяжках та колодязі. Щоб їх подолати, треба позбутися страху замкненого простору. Є стіна висотою у два з половиною людських зрости. Подолати її самотужки нереально. Це можливо лише, коли всі військовослужбовці однієї команди допомагають один одному. Є містки зі стовбурів дерев над глибокими ровами, на яких є високий ризик втратити рівновагу і опинитись у ямі.
– Без гарної фізичної підготовки пройти смугу неможливо, – зазначає старший керівник змагання на смузі перешкод підполковник Дмитро Опалак, – курсанти долають її з особистою зброєю, у засобах захисту: бронежилеті та шоломі. Та є ще одна річ: майбутні офіцери швидше та успішніше проходять смугу саме у складі підрозділу і саме під час змагання. Спрацьовує почуття обов’язку перед групою. Невдача одного – це невиконання завдання всім відділенням. Тож кожен курсант у відділенні відкидає усі свої страхи, діє на межі своїх сил. Ця смуга прищеплює курсантам особливе відчуття команди, колективу.
Заняття з подолання смуги перешкод розвідника з курсантами почали проводити ще пів року тому. З кожним днем курсанти витрачають менше і менше часу на проходження всіх її елементів. Зараз 1200 метрів з 26 перешкодами – в середньому за 25 хвилин.
– У Збройних Силах України є свої спеціальні смуги перешкод у морських піхотинців, десантників, спецпризначенців, розвідників і, навіть, фахівців протитанкових ракетних комплексів та інших. Але наші вихованці: танкісти, піхотинці – теж достойні воїни з багатьма вміннями. Ми прагнемо, аби з кожним днем вони ставали сильніше, витриваліше, спритніше. Щоб вони відчували, що за рівнем своєї індивідуальної підготовки не поступаються морпіхам чи десантникам. Ми готуємо впевнених у своїх силах командирів, які мають перемагати в бою, – каже полковник Олександр Тимощук.
Після «Смуги розвідника» відділення прибувають на спеціальну ділянку для вогневих вправ. Тут оцінюється не тільки влучність, а й управління вогнем командиром відділення. Далі – стрімкий марш на 1200 метрів і наприкінці – надання першої медичної допомоги умовно пораненому побратиму.
– Курсанти мають визначити характер поранення, надати якісну допомогу, наприклад накласти джгут-турнікет, швидко та правильно евакуювати пораненого з поля бою, – розповідає старший викладач кафедри тактико-спеціальних дисциплін підполковник Володимир Петриця, – цьому курсанти вчаться з першого курсу. Наше завдання – розвинути у них ці якості так, щоб в екстремальних ситуаціях вони діяли майже автоматично, виробити у них м’язову пам’ять для таких дій. На цьому етапі вони демонструють свої навички. Як правило, діють безпомилково.
Подібні змагання – ефективний спосіб підготовки лідерів, вважають викладачі.
– Я пишаюся своїми курсантами, – підкреслює полковник Олександр Тимощук, – на сто відсотків впевнений, це найкращі воїни. Вони будуть гарними командирами, які зможуть вести за собою колектив і виконувати поставлені завдання.
Рекомендации по теме