Móda za totáče | Archiv ČT24

preview_player
Показать описание
Módní přehlídka v jídelně ČKD (1954) — Malá módní přehlídka neobvyklých velikostí (1955) — Tatrasvit: jak vzniká nový model (1956) — Dětská obuv (1960) — Mistři ševci (1965) — Nedostatkové kozačky (1965) — Zlepšovací návrh jedné sekretářky (1966) — Co připravuje móda na příští rok (1966) — Pražská soutěž minisukní (1967) — Velká přehlídka amerických firem v Praze (1967) — Papírové šaty (1969) — Karlovarské kabelky (1972) — Liberecké výstavní trhy (1972) — Prodejna Luxus (1976) — Zasedání RVHP: kultura oblékání (1980) — Prodejní výstava kubánské módy (1981) — Kravaty nejvyšší jakosti (1981) — Dům obuvi v Českých Budějovicích: nové oddělení (1981) — Manšestrové a riflové kalhoty na export (1982) — Přehlídka jarních a letních modelů (1982) — Přehlídka jarní a letní kolekce pro muže (1982) — Přehlídka módy v lidovém stylu (1984) — Brněnská prodejna Butik: móda pro mladé (1985) — Nová kolekce slunečních brýlí (1986) — Přehlídka na teplické kolonádě (1987) — Prodejna Lee Cooper (1988) — Plísňování džín (1989) — Burda: módní přehlídka a česká verze časopisu (1989)
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

My sme poctivo štrikovali a šili v rodine. Moja teta bola veľmi šikovná na šitie, takže sa šilo všetko od tričiek až po lyžiarske súpravy a povlaky na periny. Ked nebola vhodná farba, tak sa doma farbilo - mali sme špeciálny velký hrniec na to. Ja s mamou sme štrikovali - ja som popri škole a robote na statku zvladla jeden sveter mesačne urobiť. Babka a strýko vyšívali. V obchodoch prd a ked čosi tak drahé, takže takto sme si pomáhali. Aj periny sme si doma robili - perie zbierali, čistili, sušili, párali a potom som s babkou šila paplóny. Dnes keď deťom spomínam tak ani neveria.

happyhypo
Автор

Veľmi osviežujúce miestami až úsmevné, ďakujem 😊😊😊

sonagallova
Автор

Ano vždyť to byla vše ruční práce hlavně byly překrásné boty byli to opravdu mistři a také vydržely ⭐

ruzenapolackova
Автор

Móda se pořád vrací v čase.Také vám připomínají některé módní trendy vaše teenagerovska léta a dětství?

janasvobodova
Автор

Pamatuju se na taneční, kde jsme měly všechny holky stejný boty a tak vratký, že se v nich nedalo ani chodit, natož tančit. Když jsem chtěla něco novýho, pěknýho, musela jsem si vystát frontu na LVT (Liberecké, výstavní, později prodejní trhy). Kdyby ženy v té době samy neuměly šít, měly by velký prd. Všichni měli stejný, hnusný oblečení. Na ulici bylo na první pohled vidět, jestli je žena šikulka a umí si ušít sama sobě, dětem, i celé rodině.

simiwoo.
Автор

doma sme si šili z Burdy a štrikovali. A bol na to čas. V telke nič poriadne nešlo, nemali sme dnešnú "zábavnú" elektroniku, ktorá by žrala náš čas ... neboli obrie nákupné centrá, kde by sme trávili hodiny behaním po obchodoch... nemám pocit, že by som akosi trpela, aj spätne to vidím pozitívne. A na pekné farebné módne oblečenie sme si občas urobili výlet do Maďarska a Poľska

anumatis
Автор

Jezdili jsme nakupovat do Budapesti...doted ji miluji

jitkap
Автор

Áno deti lebo nebolo peňazí, ale postupne mladí a dospelí nenosili tepláky do spoločnosti.

helenamatlakova
Автор

Bolo oveľa viac elegancie. Neexistovalo, aby mladý človek išiel v teplákoch do školy, do mesta ako dnes.

helenamatlakova
Автор

Velká móda byla naházet na japonce Fat Man a Little Boy ...

dusansvacho
Автор

Prdlajs bylo, doma se pořád šilo, pletlo...materiál-že nám všem stály vlasy na hlavě."Skvělé materiály krymplen, slotera...vše umělé🙈.Bundy jak pro pošťáky....

lenkakuloch
Автор

Vtedy sa stalo na topánky - televízor … Dnes na úrade prace … doktora …

Karol.
Автор

Za Rudochů, jsem si všechno nechal ušit, i košile jsem si nechal vypasovat.Hadry, které prodávali, byly z hnusného materiálu a barvy byly vyblité.

vladimirmodr
Автор

2:46 To je fakt cynismus nejhoršího kalibru. Jako by v Budapešti zrovna v roce 56 řešili nějaké kabátky. 🤦

marcokoehler
Автор

V 16 ti jsem nosila široké kalhoty a už jsou tu zase, nesnáším ty špičaté boty

ilonanagyova-pqys
Автор

Modráky Rudoši šili, velmi špatně, poutka na pásek neměly, plandaly jak Ruské vlajky, kapsy byly vpředu, jak u kalhot, tak u vršu vpředu vodorovné, takže do nich padal bordel, rukávy na zápěstí (volné a ohrnuté, a velmi špatný materiál, jak u trenek, které se mě vždy natrhli.

vladimirmodr