Voyager 1 wysyła dziwne dane - AstroSzort

preview_player
Показать описание
Naukowcy odbierają dziwne dane spływające z Sondy Voyager 1. To jedna z najbardziej oddalonych od Ziemi konstrukcji, które wyszły spod ręki człowieka. Sprawdźmy co takiego dzieje się z sondą Voyager 1 oraz jej bliźniaczką - sondą Voyager 2.

👑 Dołącz do ZAŁOGI Astrofazy! ⤵️

Załoganci w postaci 👑 Patronów i 👑 Wspierających na YouTube pomagają nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści i publikowaniu ich częściej. Jeśli również chcesz pomagać nam w tworzeniu najlepszej wersji Astrofazy, możesz to zrobić na kilka sposobów:

❤️ Zostań Patronem i dołącz do zamkniętej grupy na Facebooku, z szybszym dostępem do niektórych treści i wieloma dodatkowymi bonusami.
✔️ Patroni zyskują również dostęp do dodatkowych treści dla wspierających z progu Starszy Oficer (9.99 zł).
Więcej szczegółów na profilu w linku.

❤️ Dołącz do Wspierających na YouTube. W specjalnej sekcji dla wspierających znajdziesz dodatkowe materiały dostępne tylko dla nich:
✔️ rozwinięcia odcinków,
✔️ dodatkowe streamy na żywo,
✔️ materiały zza kulis i ukryte posty.
✔️ A jako wisienka na torcie: plakietka z logo Astrofazy przy Twoim nicku w komentarzach i możliwość używania specjalnych emoji Astrofazy!

❤️ KOSZULKI, BLUZY, PODUSZKI, KUBKI i inne gadżety Astrofazy w AstroSzopie. Jeśli chcesz mieć astrofazowy gadżet, to również pomoże nam to w rozwijaniu naszego kanału

🦾 Wciąż mało Astrofazy? Koniecznie zajrzyj na nasze media społecznościowe! 🦾

✔️ INSTAGRAM - Więcej materiałów zza kulis i Astrofaza bardziej na prywatnie

✔️ FACEBOOK - Informacje o naszych działaniach dodawane na bieżąco.

✔️ DISCORD - Astrofazowe miejsce dla kosmicznie zakręconych ludzi. Nie można nie zajrzeć!

✔️ Grupa ASTROMISIE - Pogadaj z resztą załogi

⚠️ Jeśli się spodoba, nie zapomnij dać lajka i zostawić suba, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. ⚠️
A jeśli już subskrybujesz i nie chcesz przegapić nowych filmów, to kliknij dzwonek obok przycisku subskrypcji. Możesz też kliknąć niżej:

DZIĘKI I MIŁEGO LOTU!👽

🎥 EKIPA 🎥
- prowadzenie: Piotr Kosek
- zdjęcia i montaż: Kamil Ziółkowski
- opracowanie: Dawid Kułakowski

🎵 MUZYKA 🎵

Kanał Astrofaza to największy w Polsce kanał, którego tematyką jest kosmos, astronomia i technologie przyszłości. Tutaj obejrzysz też nasz program popularnonaukowy POP Science z dr hab. Leszkiem Błaszkiewiczem, w którym poruszamy takie tematy jak: Kosmici i obce cywilizacje, paradoks dziadka i podróże w czasie, podróże szybsze od światła itp. Zapraszamy!
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

*Jeżeli Voyager 2 po znalezieniu się w podobnej odległości od Ziemi, co obecnie jedynka, zacznie wysyłać zbliżone dane to dopiero zrobi się ciekawie* 😏🤔

RockinInTheWorld
Автор

Wyszedł poza granicę symulacji... Albo poza granicę kosmosu i zamieni się w przyrodzenie

danielburys
Автор

Voyager - technologia z 1977 r. działa bezustannie od ponad 44 lat w niekorzystnych warunkach
mój komputer - technologia z 2015 r. psuje się po około 5 latach w warunkach domowych

Nie mówcie więc, że nie jest to spisek producentów, aby ludzie co chwila musieli kupować nowy sprzęt xD

tennickniejestdostepny
Автор

film trwa 9m a ja od 20minut czytam komentarze bo uwielbiam patrzeć na taka samą zajawkę ludzi jaka ja mam!
dobra robota AstroFaza❤️

yungmc
Автор

5 września 1977 roku przyszedłem na świat i tego dnia Voyager 1 wystartował z przylądka Canaveral. Taki mój brat bliźniak 😉

lensmierdzacy
Автор

Gdy szykowano się do wysłania Voyagera w kosmos omawialiśmy ten projekt z profesorem od fizyki w liceum do którego wtedy uczęszczałam. Pamiętam emocje jakie nam towarzyszyły. Były dociekania i żarty w jakim języku zapisano informację na złotej (?) płycie o ludzkości. Dzisiaj sonda jest miliardy kilometrów od Ziemi, 20 godzin trwa przesyłanie informacji w jedną stronę i upłynął kawał mojego życia.
Jakie to dziwne.

ulak
Автор

Zazdroszczę tym satelitom, też chciałbym być tak daleko stąd

Krecoiroc
Автор

Jedynie co mi pozostalo po astronomicznym hobby to ogladanie Astrofazy. Dobra robota.

wolfgangamadeuszmozart
Автор

Swoją drogą dobra ścieżka pewnej kariery - wywalić sondę daleko w kosmos i pilnować jej będąc spokojnym zatrudnienia :)

and_rju
Автор

Zaraz zaraz ponad 30 lat leci i nie przeleciała jednej doby świetlnej? To my w du*ie jesteśmy z tym podbojem kosmosu :D

tofik
Автор

Trzeba wysłać jakiegoś majstra żeby naprawił i wrócił. Nie ma za co.

fazza
Автор

W końcu Voyager wypadł poza krawędź dysku.

klosiu
Автор

To nie sonda się psuje tylko kosmiczni złomiarze próbują ja rozebrać na złom 😂. AstroFaza może jakiś dłuższy film na temat sond kosmicznych różnych projektów ?

SMKCH
Автор

Albo zwyczajnie się okazuje, że są tam rzeczy, które nie śniły się naukowcom. Ewentualnie nie potrafią tego ogarnąć jeszcze. No i jest jeszcze możliwość, że fizyka którą uważamy za absolutną jednak dotyczy tylko naszego podwórka a gdzie indziej otaczająca rzeczywistość niekoniecznie musi tak działać jak sobie umyśliliśmy.

Mim_Usagi
Автор

Wczoraj byłem w planetarium w Chorzowie i dzisiaj z niczego losowo pojawił mi się ten film gdzie dłuższy czas nie szukałem ani nie oglądałem czegoś związanego z kosmosem i astronomia. Bardzo interesujacy kanał z przypadku :)

hardy
Автор

Są 2 wyjaśnienia:
A) fizyka czarnej dziury
B) czary

AAaaa-dnji
Автор

kosmici przejęli kontrolę nad Voyager 1 :)

butcher_bay
Автор

Niedawno "coś dziwnego" działo się z Sondami jeśli chodzi o ich pozycję w przestrzeni inną niż by to wynikało z obliczeń, teraz znowu coś...Myślę, że jest to/był to efekt indukcji w konstrukcji sond wynikającej z oddziaływania kosm. pól magnetycznych i zjonizowanych cząstek z elementami zewnętrznymi sond, vide wysięgniki z termo-źródłami prądu. Musimy pamiętać, ze sam wysięgnik i przewody elektryczne w nim pomieszczone "tnąc" pole mag. przestrzeni kosm. siłą rzeczy-prądów w nich zaindukowanych tworzą pole magnetyczne więc wchodzą we wzajemne interakcje z polem przestrzeni. Indukujący się w kratownicy i przewodach wysięgnika prąd to źródło wtórnego pola magnetycznego a to już jest drugi z elementów "silnika" wpływającego na pozycje sond odbiegające od tych z wyliczeń. Tak może być - ale czy tak jest? Może o.Prowadzący da głos w tej kwestii?

Galileon
Автор

Może przechwycił go Kosmiczny Patrol. Mandacik. Za zbyt wolną jazdę 😁

JNKArts
Автор

Dane telemetryczne AACS zwraca losowe, niemniej sonde w przestrzeni stabilizuje poprawnie, skoro istnieje komunikacja z sonda.

panperesada