Михайло Сагайдак. Частина 5. Музей Йорвік-Вікінг-центр.

preview_player
Показать описание
Розмови з археологом Михайлом Сагайдаком. Частина п'ята.
Йорк - катедральне і промислове місто у Північному Йоркширі (Північна Англія), площа якого 33,7 кв. км., а населення близько 200 тисяч осіб. При цьому місто щорічно відвідує 3 млн. туристів.
Подільський район столиці (Києвоподіл) має приблизно таку ж саму чисельність населення та площу, проте щодо кількості туристів цього не скажеш.
Чому нас зацікавив Йорк і чому ми згадали Києвоподіл?
Дуже просто. Як в Йорку так і на Києвоподолі свого часу у забудовників з'явилось велике бажання побудувати торговельно розважальний центр. Як в Йорку так і на Києвоподолі свого часу були проведені археологічні розкопки. Але як були у подальшому використані археологічні відкриття в Йорку і на Києвоподолі?
В Йорку завдяки Йоркському археологічному фонду, який у період з 1976 по 1980 роки проводив великі розкопки на місці зведення майбутнього торговельного центру, був створений Музей Йорвік-Вікінг-центр. За останні 30 років цей центр відвідали більше 20 млн. туристів і він став всесвітньо відомим.
Що стосується Києва - ситуація протилежна. Центр археології Києва, який проводив археологічні розкопки на Поштовій площі і Києвподолі, ліквідовано, музей не створено.

Ми попросили Михайла Сагайдака - кандидата історичних наук, ексдиректора Державного підприємства "Центр археології Києва Інституту археології НАН України" розповісти про Музей Йорвік-Вікінг-центр, а також поділитись своїми думками щодо доцільності/можливості використання міжнародного досвіду в Україні.

Дивиться також:
Михайло Сагайдак. Частина 1. Археологічні дослідження Києво-Подолу. Музей на Поштовій.
Михайло Сагайдак. Частина 2. Центр археології Києва.
Михайло Сагайдак. Частина 3. Археологічні дослідження та безпека міської забудови.
Михайло Сагайдак. Частина 4. Умови праці археологів.

Чекаємо ваші коментарі, пропозиції, доповнення.
Дякуємо за технічну підтримку Творчу майстерню родини Собцових.
Рекомендации по теме