Pierwsze Problemy w Ogrzewaniu Domu Klimatyzatorem. Koniec komfortu ? Defrost Klimy Rotenso imoto X

preview_player
Показать описание
Pierwsze Problemy w Ogrzewaniu Domu Klimatyzatorem zaczęły się gdy srednia temperatura na zewnątrz spadła po niżej 4 stopni.
Jedna jednostka 3,5kW która ogrzewa 70m2 potrzebuje coraz więcej energii żeby utrzymać komfortowe warunki, dodatkowo coraz częstsze defrosty powodują że jednostka ma coraz dłuższe przerwy w pracy.
Nasówa się pytanie czy już czas odpalić pompę ciepła?

#tomaszżyłka
#pompaciepła
#ogrzewanie
#tanie
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

W modelu Rotenso Revio X (prawdopodobnie inne modele także) jak przytrzymasz długo (5 sekund) przycisk LED na pilocie, to jednostka wewnętrzna zacznie pokazywać aktualną temperaturę. Będzie ona wykazywana z czujnika wbudowanego w jednostce wewnętrznej (Revio ma rozdzielczość, czyli "dokładność" do 0, 1°C), lub jeśli uruchomisz tryb "follow me" (ikona jakby człowieka), to z termometru pilota (wyświetlana "dokładność" do 1°). Zmiana jest na stałe, nawet po wyłączeniu klimatyzacji. Aby wrócić do pokazywania wyłącznie zadanej temperatury (według mnie bezsens wyświetlać zadaną), wystarczy ponownie przytrzymać przycisk LED na pilocie przez 5 sekund, aż do wydania dźwięku z klimatyzatora.

MateuszMic
Автор

No nieźle u nas dzisiaj pada śnieg i jest -1 i klima działa świetnie jest godzina 16 i klima zużyła 4.15kWh w domu 22-23 stopnie ale dzisiaj już w 2 pomieszczeniach ruszyła podłogówka i dogrzewa, ale klima smiga i nie ma takiego problemu

ParagonDIY
Автор

Polecam docieplić zawory przy agregacie dociętym na wymiar grubym kawałkiem styroduru. W moim przypadku zużycie energii spadło przy temperaturze zewnętrznej rzędu 10° o około 50 watt. Ludzie na forum pisali o oszczędności rzędu 100 watt, przy niższych temperaturach zewnętrznych, stosując taki patent. Rozwiązanie bardzo proste i jakże skuteczne. Planuję także nałożenie dodatkowej izolacji na całą długość rurek, aż do agregatu, poprzez izolację kauczukową. Przy dotykaniu fabrycznej izolacji rurek była wyczuwalnie letnia, co obrazuje skalę ucieczki cieplnej. Tym bardziej, że za agregatem mam zrobioną pętlę, aby odległość połączenia między jednostką zewnętrzną a wewnętrzną miała wymagane minimum 3 metry długości.

MateuszMic
Автор

od jednostki zewnętrznej polecam zaekranować gruba rurkę i dać kolejnę warstwy izolacji ... na temperaturze gazu w jednostce wewnetrznej doskonale widać ile ciepła ucieka

lort_prodisz
Автор

Tomek. Proponuje zakup suszarki z PC. Suszy pranie i dodatkowo to łazienki oddaje ciepło.

sebastianszlasa
Автор

Tomku tez mam dwa takie klimatyzatory spróbuj dac nadmuch na auto i włącz nadmuch 4d góra dół i na boki wymusi to wiekszą cyrkulacje powietrza u mnie sie to

MsMarcin
Автор

Tez grzeje klimą rotenso imoto 5 i 3.5 kw. Temperatura na dworze -4 w mieszkaniu 23 st. Dobowe zużycie obu klimatyzatorów do 15kw. Klimatyzatory działają 24h. Osobiście jestem zadowolony z komfortu i kosztów.

dawid
Автор

U mnie 2 klimatyzatory 3, 5 kWh chodziły od 9 do 19 tej na utrzymanie temperatury w domu 150m2. Rano 6-9 pracował kocioł gazowy, żeby nadgonić straty z nocy. Zużycie przez 2 jednostki w sumie 10, 6 kWh. Temperatura na zewnątrz 1-3 stopni +.

dawidmilten
Автор

Grzeję splitem mieszkanie już kilka lat. Dzisiaj jest minus dziewięć i w domu 24. Nigdy coś takiego mi się nie zdarzyło. Nie znam się aż tak na tym ale może to ma jakieś znaczenie że jednostka zewnętrzna u mnie jest dużo wyżej niż wewnętrzna? Co Ty na to?

tomaszszwajca
Автор

Niestety nastaw 23 jest za niski i przy średniej temperaturze 2stopnie na zewnątrz trzeba podnieść na 24. Jutro odpalam pompę ciepła 7kW i zobaczymy jak się sprawdźi ogrzewanie przez grzejniki

TomaszZylkaPV
Автор

Albo zgubiła sygnał z pilota albo algorytm każe jej spaść poniżej 2 stopni od temperatury zadanej . W Gree ta różnica wynosi właśnie 2 stopnie więc przy zadaniu temperatury 22 grzeje po zejściu temperatury poniżej 20 i grzeje do 24 po czym przechodzi w tryb czuwania. Ale patrząc po tym że na pilocie masz 22 a na jednostce wew. 23 wnioskuję że nie ma komunikacji między pilotem a jednostka wew.

strzegus
Автор

Cześć Tomek. Bardzo długi DF. U mnie to trwało przed chwilą 8 minut od startu DF do pełnego nawiewu. Mam Hyundai Elite White 3, 6, ale tak patrzę i jest to identyczne jak to Twoje Rotenso. Mam ustawione na 21 stopni i pomiar standardowy a nie z pilota. Może te różnice mają wpływ na całość, ale tego nie wiem. Temp. na zewnątrz 1 stopień. Ja mam jednak jednostki przez ścianę na jednym poziomie. U Ciebie i odległość dużo większa i różnica poziomów. Pozdrawiam z Rzeszowa.

BabiniczNaLitwie
Автор

Panie Piotrze histereza. Ja u siebie zauważyłem ciekawą rzecz. Jak włączy się nadmuch na max to pobiera o 100-150w mniej niż przy mniejszej wartości nadmuchu Dotyczy to jednostek 7, 3kW. Mniejsza 3, 5kW zwiększa pobór prądu wraz ze wzrostem siły nadmuchu.

robertc
Автор

Cześć, włączyłem mój revio o 18.30 . Temperatura na 21.5, wentylator auto, odczyt z pilota na ławie. Defrost po 3 godzinach 2 minuty .

krzysztofs.
Автор

Tomku ręcznie ustaw sobie nadmuch taki jaki Ci odpowiada i będzie dmuchała ze stałą prędkością

andrzejzmiechowa
Автор

moim zdaniem to zależy od modulacji u mnie w salonie hyunday trochę wyższy model ten z okiem i schodzi do 160w w sypialni kaisai eco i najniżej schodzi do 540w objawia się to tym że temperatura skacze o około 1, 5stopnia w sypialni a wsalonie 0, 5 stopnia jest to faktycznie

mariankoczara
Автор

Witaj na podstawie twoich filmików skusiłem się na imoto 5, 3kw taki mi tez polecono ze względu na otwartą przestrzeń w domu i grzałem przez miesiąc. Ale jak się zdziwiłem jak wielka różnica jest kiedy zmieniam wysokość położenia pilota który tez jest oddalony około 8m.
Gdy pilot był na wysokości głowy musiałem ustawiać 26*C aby zaczęło grzać
a gdy dałem go na wysokość 30cm od ziemi mogłem ustawić 22*C i nadal grzało odczułem dużo lepszy komfort cieplny może potestuj z wysokością pilota bo jest duża różnica odczuwalna i w działaniu

adamoa
Автор

Tomku sezon " ale piździ" rozpoczęty 😉😁🤭

andrzejzmiechowa
Автор

Mam bliżniaczy model VIVAX 3.5kW R+ Design. Na 2 biegu dmucha ciepłym przy lekko opuszczonej klapce, jak mam ustawione auto wentylator to jak leci ciepłe powietrze to otwiera na maxa, jak osiągnie temperaturę to dźwiga klapkę i nie grzeje.

michatalaga
Автор

No dobra a pochwalcie się ile biorą klimy przy mrozie, teraz było - 5C średnio i dwie klimy 3, 5kw wzięły mi za dwie doby ponad 40kwh. A temperatura w środku 21C.

zbiggistardust