Gdzie ucieka ciepło z kampera? Czy lekka sklejka jest dobra? Odpowiadam na komentarze!

preview_player
Показать описание
Numer - konta PL39 1140 2004 0000 3002 3218 4002

00:00 - Wstęp oraz Intro
00:47 - Odwiedziny @mrAkumulator i dostawa nowych zestawów solarnych
03:41 - Test lodówki 12V vs 230V oraz Alubutylu
06:40 - Czy mata kauczukowa chłonie wodę BITMAT oraz ARMAFLEX
07:24 - Lekkie sklejki CEIBA i FALCATA
11:20 - Gdzie ucieka ciepło z kampera ?
12:16 - Czy maty kauczukowe chłoną wodę ?
15:15 - Zmiany w warsztacie
17:26 - Odpowiadamy na komentarze
18:10 - Ile trzeba pracować jak ma się własną firmę ?
20:04 - Czy będziemy jeździć na szkolenia i targi ?
20:55 - Ile powinna kosztować zabudowa kampera ?
24:08 - Czy wolimy pracować na etat ?
26:30 - Czy będziemy pokazywać wszystko od kuchni?
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Świetny odcinek, widać że to co robicie, robicie z pasją a to, że ktoś Wam tej pasji zazdrości to ... już jego problem ;)

Автор

Rafał, gratuluje frazy "pierwiastek normalności". Michał dziękuję za fajne spotkanie !

mrAkumulator
Автор

Czesc kapitanie! Ubytki w sklejce mozna bardzo łatwo naprawić. Epoxy zmieszane ze trocinami (tymi uzyskanymi przy cięciu sklejki) Uzupelniasz ubytki lekko szlifujesz i jak nowe.

arturmorka
Автор

Panowie nie patrzcie na innych bo wam całą energię wyciągną i radosc z życia
Glowa do góry i spełniajcie marzenia
Zawsze się znajdzie taki co wie lepiej ale siedzi w domu z rękoma pod du.. i doradza
To wszystko zazdrość ze macie super ekipę i czerpiecie radość z tworzenia
(Jak ktoś chce obraz to idzie do artysty wie że nie będzie tanio inny szuka dziury w całym i mówi że drogo a na zdjeciu wyjdzie ładniej)

adlwsr
Автор

Kapitanie. Też jestem za tym aby było więcej "kuchni". Inaczej Wasz kanał będzie jak od "Latający Dyvan".

andrzej
Автор

Pokazujac zaplecze pokazaliście Wasze uczciwe podejście do sprawy i dobre relacje w zespole. To dobra baza do robienia czegoś z pasja i do sukcesu.

mateuszwozniak
Автор

Kiedyś wynajęliśmy z kumplem hale żeby robić lodki z żywicy okazało się że bylo bardzo zimno a z belek pod sufitem ciągle coś leci wiec kupiliśmy parę rolek foli paroizolacyjnej i obniżyliśmy nią sufit bylo super lecz kropelki wody się zbierały a skoro nam folii zostało rozwiesiliśmy kolejną 20cm niżej i problem zniknął
Folia była rozciagnieta na linkach a przez środek przechodził pas transportowy taki jak przypina się palety na ciężarówce

adlwsr
Автор

Gratuluję odwagi i pomysłowości 👍
Pozdrawiam całą ekipę KP 😀

info-wyspa
Автор

Super odcinek w pelni popieram Wasze odpowiedzi super ze macie takie myslenie tak powinno byc . Pozdrawiam serdecznie

andygna
Автор

Robicie zarąbistą robotę. Chylę czoła. Pozdrawiam

tomaszgatki
Автор

Świetny odcinek. Szczerze pokazujecie jak budowa kampera wygląda, ile jest różnych problemów do rozwikłania. Jesteście w tej chwili pozytywnie wyróżniającym się teamem na YT i tego się trzymajcie. Jakość to podstawa, a za jakość trzeba płacić. Plus dla Was, że pokazujecie jak można ją również osiągnąć używając sprzętów pochodzących od rodzimych producentów. Monopoliści we tej branży wyśrubowali ceny, stąd takie kwoty za zabudowy.
Co do ogrzewania, to nie wiem czy macie dostęp do zrębków, ale to tanie paliwo, kocioł nadmuchowy i macie cieplutko. Ewentualnie promienniki podczerwieni.
Powodzenia chłopaki, trzymajcie obrany kurs, a dopłynięcie tam gdzie chcecie ;)

ckpqpqx
Автор

Super, szczerość i uczciwość to jest wartość i tego się trzymajcie, no i zazdroszczę pasji i radości z efektu swojej pracy. Nie wszystkich będzie stać na taki super produkt - trudno taki live. Jak się rynek skurczy (nie sądzę żeby szybko) to się będziecie pewno dopasowywać i pewno outsoursować część detali.

andrzejwojtowicz
Автор

Ja muszę się przyznać że drwiłem z kapitana przyczepy na początku ale zobaczyłem ostatniego campera i muszę przeprosić!!!
Mszymam za was kciuki !!!
Maciej Jerzy Czarnecki pozdrawiam...

maciejpoeuropie
Автор

Swojego Boxera robiłem pod domem, pod wiatą 10 miesięcy -1100rgb. Wyizolowany armaflexem.Sklejkę liściastą obustronnie laminowałem i frezowałem. Oczywiście dodatkowo setki godzin spędziłem przy komputerze ucząc się i podglądając fachowców. Dobrze się przy tym bawiłem, bo lubię majsterkować.( oczywiście popełniłem też kilka błędów) Uważam, że 4tyś na rękę miesięcznie za taką pracę to zdecydowanie zbyt mało. Akurat oszczędzanie na robociźnie w przypadku budowy kampera to zdecydowanie słaby pomysł. W takim wnętrzu pracę rzemieślnika widać na kazdym cm2 (dosłownie) Ważne raczej by dostosować wyposażenie do potrzeb. Czy na pewno potrzebujemy okien dachowych za 3tyśzł, kibelka za 4tyś i wyposażenia kuchni za 10tyś (zwykła mała lodówka z przetwornicą 900zł, a kamperowa 4000zł, itd.) Pozdrawiam z 3miasta i trzymam za Szanowną Ekipę kciuki. Super się Was Panowie ogląda.

marcinslominski
Автор

Bardzo dobre i zdrowe podejście do tematu.
Uważam, że uczciwa kalkulacja przed rozpoczęciem pracy to podstawa sukcesu.
Uważam, że należy pozbyć się narodowych kompleksów i z uśmiechem na ustach przystąpić do pracy, która zawsze powinna być pasją.
Tu uważam, że z Waszym doświadczeniem jesteście w stanie budować kampery dla tych najbardziej wymagających.
Powodzenia Panowie !!!

grzegorzmalinowski
Автор

Pozdrawiam cieplutko🍂🍁, życzę miłego wieczoru i do następnego...😘

elawarwas-jurczynska
Автор

W kwestii tylnych drzwi rozwiązanie jest jedno, wywalić złom i zastąpić pełną lekką zabudową. Może do następnego sezonu zrobię to w końcu u siebie.
Wy jako aspirujący do miana firmy budującej campery i mający kontakty w szkutnictwie macie dużo większe możliwości wykonania odlewu tyłu na styl GlobeTraveller'a to byłby hit, można to nie tylko montować do swoich produktów, ale też sprzedawać.

W kwestii dalszego rozwoju i dywagacji na temat cen, kosztów itd. Bawić się po 1000 godz nad jednym projektem można gdy robi się to hobbystycznie jako jakiś tam dodatkowy dochód. Jeśli ma być z tego coś logicznego produkcja musi być zoptymalizowana. Gotowe szablony na szafki, ściany itd, gotowe formatki przycięte profesjonalnymi piłami albo maszynami cnc, i tak dalej, i tak dalej tego typu usługi wbrew pozorom nie są drogie. Nagle się okaże, że tak zoptymalizowana produkcja trwa już tylko 500 godzin.

jabolkg
Автор

Co prawda ja mam T5 camper vana ale na cały otwór tylny najlepszym zabezpieczeniem przed ucieczką ciepła jest coś w rodzaju moskitiery, ale wykonanej z izolacyjnego materiału. Bo nawet jak drzwi idealnie przylegają do uszczelek, to tam jest to newralgiczne miejsce. Więc OK - drzwi nie mogą odstawać ale najwięcej ciepła i tak ucieka tamtędy. Pozdrowienia!

pawelkrak
Автор

Świetne podejście do działalności. Fakt jest taki, że trzeba pracować na pewno więcej niż na etacie, jednak zawsze musi być czas na odpoczynek, regenerację, odświerzenie umysłu, i według mnie najważniejsze, czas dla rodzinki. Nawet nie wiemy kiedy dzieci dorosną i jak my, po ciężkich latach, będziemy chcieli pojechać z nimi w końcu na wakacje to powiedzą "jadę ze znajomymi". Życzę Wam Powodzenia i zrealizowania planów. Tak trzymać!😁👍

stempel
Автор

Kapitan kiedyś mnie wnerwiał, a teraz to mój idol

karolinabarros