Má to smysl? - #warlocorn 3D Tisk

preview_player
Показать описание
#flashforge #adventurer #3dprinting #orcaslicer
3D tisk je proces tvorby třídimenzionálních pevných objektů z digitálního souboru. V aditivních procesech je objekt vytvořen pokládáním souvislých vrstev materiálu, dokud není celý projekt dokončen. Každá z těchto vrstev může být považována za úzce rozříznutou horizontální sekci daného objektu. Z mechanismů 3D tisku také vychází technologie 3D per.
============================================================
Zde je přímý odkaz pro zakoupení 3D tiskárny Flashforge Adventurer 5M Pro
(nákupem přes tento link podpoříš moji tvorbu)
============================================================
Instagram
=========

Líbí se Ti moje tvorba? Tady mě můžeš podpořit
=======================================
============================================================
K vytištění výrobku je potřeba několik kroků. Prvním je vytvoření 3D modelu. Je zde několik možností jak vytvořit 3D model – nejrozšířenější a i nejjednodušší je vymodelování 3D modelu v tzv. CAD softwaru, další způsob je použití 3D skener a poslední možností je použití obyčejné digitální kamery a fotogrammetrického softwaru. Vytvoření 3D objektu v CAD softwaru je celkem náročné a vyžaduje znalost daného softwaru, avšak uživatel si může se znalostí několika technik vytvořit téměř libovolný objekt. 3D skener je speciální zařízení, které umožňuje naskenovat danou věc v reálném světě a převést jí do digitální podoby, ale ta obsahuje chyby a proto se poté ještě musí upravit v CAD softwaru. V posledních letech se také vynořují takzvané „3D tržiště“, kde je možné stáhnout/koupit mnoho různých hotových 3D modelů, takže uživatel nemusí umět v CAD softwaru.

Poté, co je vytvořen/stažen 3D objekt může nastat fáze samotného tisku. Ale před tím se ještě musí provést převod 3D modelu do formátu STL nebo OBJ tak, aby ho software pro ovládání tiskárny přečetl. Dále se musí z formátu STL vytvořit samotné instrukce pro tiskárnu (pohyb motorů, ovládání trysky, …). Tyto instrukce se nazývají tzv. G-kód (G-Code) a pro jejich vytvoření se využívají nejčastěji programy Orca-Flashforge slicer, Orca slicer, Skeinforge, Slic3r, Cura, atd. G-Code se pošle tiskárně, která pak daný objekt vytiskne.

Někdy se po výtisku ještě objekt upraví. Tyto úpravy zahrnují mimo jiné opilování, odlomení tzv. podpůrných konstrukcí (u technologie FDM) nebo třeba vyčištění (jiné technologie).
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Reklamy ve videu pomáhají financovat tvorbu tohoto kanálu. Jsou nastavené jako přeskočitelné, takže po cca 5 vteřinách je můžete přeskočit. Obsah tohoto kanálu konzumujete zcela zdarma. Nemusíte platit žádné měsíční poplatky za možnost sledování. Osobně tedy přispějete na provoz tohoto kanálu pouze shlédnutím reklamy. Jestli Vám ale reklamy tak extrémně vadí a vyžadujete konzumaci obsahu kanálu pouze bez reklam, zakupte si YouTube Premium.

warlocorn
Автор

Je vidět, že tiskárna je parádní a pěkně tiskne....jinak at si každý soudruh tiskne co chce a co se mu líbí...

rudolfjungman
Автор

Zdravím. Tvoji tvorbu v kuchyni sleduji se zájmem. Už dlouho. Mám YB Premium. Reklamy jsou otravné. Kdyby byli alespoň cílené na mě. Ale to na 90% nejsou. A k 3D tisku. Pls, hrej si s tiskárnou ale prosím tě netoč o tom videa. Jsou uživatelé co jsou o no jak to napsat? Ty jsi vylezl z jeskyně a snažíš se postavit první obydlí z klacků a mechu a oni už staví paneláky. A o 3D tisku toho víš ještě pramálo. To já jen že s 3D tiskem jsem "kamarád" už nějaký ten rok a doma se mi povalují 3 různé tiskárny a tak můžu i srovnávat. Tak raději ten kuchařský profil a tohle nechat trochu odležet, asi tak jako když zraje koňak. Až o tom fakt budeš vědět hafo a nebudeš tisknout takové lapače prachu ale fakt něco užitečného. Třeba krmítka pro ptáky z dřevitého filamentu apod. Čmelníky, hnízda pro včely samotářky apod.

jirisachl