Jak hrát Dračák: Základní pravidla 2/3

preview_player
Показать описание
Pavel a Ondra se ve třetí epizodě sponzorované patrony pokračují v tutoriálu k Dračímu doupěti 2. Dnešní témata jsou zkoušky, iniciativa a konflikt.

Dopustili jsme se omylu? Nevysvětlili jsme něco dostatečně nebo jsme na něco zapomněli? Napište nám a rádi to příště napravíme!

00:00 - Intro
01:27 - Vyhodnocení akcí
15:48 - Konflikt
19:37 - Iniciativa
28:50 - Využití iniciativy
35:13 - Délka kola
41:30 - Ukončení konfliktu
51:04 - Strategie ve střetu
01:02:55 - Příklady střetů
01:33:04 - Outro

Hrdinská hodinka vychází každé druhé úterý ráno, můžete nás odebírat na následujících místech:

Twitter: @OvciBabicka
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Díky za video, jsem velký fanoušek dnd 5e, ale poslední dobou mě fascinují České systémy a knižní pravidla mi přisla opravdu trochu nepřehledná a tohle mi přišlo dobře zpracované.

jakubtichy
Автор

U střetu s tím příkladem jak se brání více postav kouzelníkovi sesílajícímu ohnivou zeď, tak tady se mi zdá že taky nedošlo k dobrému vyhodnocení, tady je zásadní čí akce byla úspěšná a jelikož vyhrál čaroděj, tak jeho akce v podstatě prošla a postavy co se vyčerpávali jen zmírňují její následky ale nemohou ji přerušit. Takže ten co se schoval za sloup, tak toho to třeba lehce lízlo na noze kterou nestačil schovat, ten co chránil klíčníka tak ho neochránil dostatečně, takže byl zasažen, ale třeba né tolik aby ho to přerušilo v činnosti a poslední je ten střelec, který když se vyčerpá tak nemůže díky tomu vyhodnotit svou činnost za úspěch, takže by to třeba mohlo dopadnout, tak že v poslední chvíli musel stáhnout napnutý luk, aby uskočil ohnivé stěně a dostal se do pozice, aby v příštím kole mohl opět po čaroději vystřelit (takže se vyhnul tomu ohni, ale např. příští střela nebude tak razantní jelikož je trošku rozhozený (+1 ohrožení za vyčerpání) z toho úskoku.

Menfer
Автор

Zdravím, jak vás poslouchám mluvit o iniciativě, vymyslela jsem elegantní způsob, aby všichni věděli, kdo je na řadě. Nakoupila jsem obyčejné dřevěné kolíčky na prádlo, každý obarvila jinou fixou. Každý si vybral barvu jakou chtěl a napsali jsme tam jméno postavy. Zbylé zůstaly čisté jen s čísly pro NPC. Když si hodíme na iniciativu, tak mi postupně hlásí, kdo kolik má a já sestavuju kolíčky nahoru na dragonscreen v pořadí v jakém se bude hrát.

ekooshiakogonzalles
Автор

Ahoj, znovu si přehrávám díl o pravidlech a všiml jsem si pár výkladu pravidel, které by měli být dle mého řešeny jinak. Jde mi o část 5:27, kdy mluvíte o výzvě, tady bych určitě situaci s královskou hostinou řešil jako zkoušku, jelikož se nejedná o ohrožující prvek a pokud by se postava vyčerpala tak si dotyčné věci všimne (jasný prvek zkoušky -> pokud se vyčerpám vede to k úspěchu). Toto navazuje na další věc v této části, která se mi zdá, k pochopení pravidel velmi podstatná a to, že rozdíl mezi Zkouškou a výzvou je hlavně v tom, že pokud se vyčerpáte z výzvy tak nedosáhnete úspěchu, jen zmírníte neúspěch, tzn. místo smrti třeba jen utrpíte jizvu, nebo místo pádu do jámy a zlomení nohy budete viset za jednu ruku a pak vás čeká třeba zkouška jestli se vám podaří vyšplhat, tam dáe by pak v případě špatného hodu došlo při vyčerpání k úspěchu, jelikož se jedná o zkoušku.

Menfer
Автор

Zdravím super shrnutí v obou dílech. Chtěl jsem se zeptat co se týká vyřazení, tak zvýšení ohrožení případně výhodu je dle mého názoru a jak jsem pochopil pravidla, možné jen pokud se proti vyřazení vyčerpáte. Takže pokud někdo nahlásí vyřazovací akci a protivník nahlásí např. protiakci s následkem jizvy, tak pokud vyhraje střet ten co nahlásil protiakci tak se vyhodnotí jen ta jizva a to, že vyřazení neprošlo nemá další vliv v podstatě ta akce se ani nestala, žádná výhoda nebo dodatečné zvýšení ohrožení se nekoná.

Menfer
Автор

Ahoj, upřímně me překvapují "problémy" ktere mate se sledováním inociativy. Ja jako PJ mam proste papír na kterem mam jména hráčů a kazdeho jejoch nepritele označeného cislem 1-10 a pred kazdeho si posu jejich iniciativu 🤷🏻🙂

TheGembler
join shbcf.ru