Телепортація і квантова теорія. Аудіокнига українською 2023

preview_player
Показать описание
#наука #всесвіт #космос

0:01:34 Телепортація і квантова теорія
0:14:05 Експеримент АПР
0:20:28 Квантова телепортація
0:31:12 Квантові комп'ютери
0:39:22 Променева зброя в історії
0:42:33 Квантовая революция
0:47:20 Мазери та лазери
0:51:51 Типи лазерів та їх особливості
1:00:26 Енергія для Зірки смерті
1:05:04 Рентгенівські лазери з ядерним накачуванням
1:09:57 Фізика Зірки смерті
1:13:14 Джерела гамма-сплесків

У природі найнижчу температуру можна виявити у відкритому космосі; вона становить 3 К, тобто на три градуси вище за абсолютний нуль. (Це завдяки залишковій теплоті Великого вибуху, яка досі заповнює Всесвіт.) Але КБА існує за температури від однієї мільйонної до однієї мільярдної градуса вище за абсолютний нуль; таку температуру можна отримати тільки в лабораторії.
При охолодженні деяких форм речовини майже до абсолютного нуля їхні атоми (всі без винятку) звалюються на найнижчий енергетичний рівень і починають вібрувати в унісон, тобто стають когерентними. Хвильові функції всіх атомів перекриваються, тому в якомусь сенсі КБА нагадує гігантський " надатом", причому всі окремі атоми, які його складають, коливаються в унісон. Існування цього незвиЧАйного стану речовини передбачили Айнштайн і Шатьєндранат Бозе ще в 1925 р., але минуло 70 років, перш ніж 1995 р. КБА нарешті було отримано в Атомі технологічного інституту та Університету Колорадо.
Ось як працює телепортаційний пристрій Бредлі та його команди. Починається все з набору суперхолодних атомів рубідію в стані КБА. Потім на КБА направляють пучок атомів (все того ж рубідію). Атоми пучка також прагнуть перейти в стан з найнижчою енергією, тому вони скидають надлишки енергії у вигляді квантів світла. Отриманий у такий спосіб світловий промінь посилають оптоволоконним кабелем. Примітно, що цей промінь містить усю квантову інформацію, необхідну для опису первісного пучка речовини (тобто інформацію про розташування і швидкість усіх його атомів). Пройшовши кабелем, світловий промінь потрапляє в уже інший КБА, який перетворює його на початковий потік речовини.
Цей новий метод телепортації вчені вважають надзвичайно багатообіцяючим, оскільки в ньому не задіяна заплутаність атомів. Але у цього методу є свої проблеми. Він дуже жорстко визначається властивостями конденсату Бозе-Айнштайна, який надзвичайно складно отримати в лабораторії. Ба більше, КБА має досить незвичайні властивості і в деяких відношеннях поводиться як один гігантський атом. незвичайні квантові ефекти, які можна спостерігати тільки на атомному рівні, в КБА в принципі можна побачити неозброєним оком. Колись це вважалося неможливим.
Найближчий практичний додаток КБА - створення атомних лазерів. Зрозуміло, основою лазера служить когерентний пучок фотонів, які коливаються в унісон. Але ж КБА являє собою набір атомів, які теж коливаються в унісон; звідси можливість створити потік когерентних КБА-атомів. Іншими словами, КБА може стати основою для пристроїв, аналогічних звичайним лазерам: це атомні, або речовинні, лазери, які зроблені з КБА -атомів. Наразі лазери мають найширше застосування у звичайному житті, і атомні лазери, можливо, увійдуть у наше життя не менш істотно. Але оскільки КБА Е може існувати тільки за температур, що ледь-ледь перевищують абсолютний нуль, прогрес у цій галузі напевно буде повільним, хоча і впевненим.
Чи можемо ми сказати з урахуванням усього вже досягнутого, коли ми САмі отримаємо можливість телепортуватися? Найближчими роками фізики сподіваються телепортувати складні молекули. Після цього кілька десятиліть, напевно, піде на розробку способу телепортації ДНК або, можливо, якогось вірусу. Проти телепортації людини - точнісінько як у фантастичних фільмах - також немає жодних принципових заперечень, але технічні проблеми, які треба подолати на шляху до такого досягнення, вражають уяву. Поки що, для того щоб домогтися когерентності крихітних світлових фотонів і окремих атомів, потрібні зусилля найкращих фізичних лабораторій світу. Про квантову когерентність за участю реальних макроскопічних об'єктів, таких як людина, поки що не йдеться і ще довго йти не буде. Найімовірніше, мине чимало століть, перш ніж ми зможемо телепортувати звиЧАйні предмети, якщо це взагалі можливо.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Солодких снів. Хай квітне український ютьюб

zlobinbogdan
Автор

Вподобайка каналу! Переможемо наволочь! Слава З С У!

Liwshits
Автор

Хм, змістовний і пізнавальний випуск, під таке, навіть, не заснути, відверта подяка!

cezar
Автор

Неймовірне відео! Дуже дякую за такий чудовий контент!❤❤❤

ПаніОтож-бо
Автор

Щодо квантової фізики:
Уявімо великий дзеркальний стіл на поверхні якого обертаються із шаленою швидкістю деяка кількість маленьких дзиґ. Дзиґи, обертаючись, можуть вільно переміщуватися по поверхні стола. Переміщаючись, стикаються одна з одною. При цьому відштовхуються одна від одної. Якщо розмістити в будь якому місці стола сильфон для виміру тиску, то дзиги будуть натикатися на цей сильфон і вимірювальний пристрій (в нашому випадку -це динамометр) покаже деякий тиск, розмір якого буде залежати, на сам перед, від кількості дзиґ, потім від швидкості обертання, маси та розміру. Якщо розмістити на цьому столі, на деякій відстані один від одного якісь два предмета (наприклад, на відстані 1 м), то на ці предмети з усіх боків буде діяти тиск, що його показує вимірювальний пристрій. Але тиск цей буде не рівномірний з усіх боків: на уявній лінії, що з'єднує ці предмети, вміститься тільки певна кількість дзиґ, значно менша, ніж та кількість дзиґ, що натикається на цей тандем ззовні, тому тиск ззовні більший, ніж "внутрішній" тиск в цьому тандемі. Отже, почнеться ПРИШТОВХУВАННЯ ЦИХ ПРЕДМЕТІВ ОДИН ДО ОДНОГО!!!
З наближенням предметів, зовнішній тиск збільшується, а внутрішній зменшується (бо зменшується кількість дзиґ між предметами. Був такий парубок, не дуже моторний (не зміг навіть ухилитися від падаючого на голову яблука), на прізвище Ньютон. Так він, ще за часів "царя гороха", вивів закон, який назвав - "Закон всесвітнього тяжіння". Закон вивів, а механізм дії явища "тяжіння", пояснити не міг. І ще й досі офіційна наука не може пояснити!
Але ж це досить просто зробити!
Уявімо, що дзиги не по столу, обертаючись, переміщуються, а в безмежному просторі, майже рівномірно заповнюючи його. Тиск, що є в цьому просторі, зветься Базовим Гравітаційним Полем Всесвіту. З якихось причин, в цьому просторі з'являються області, де дзиґ менше. Відразу ж в ту область прямують дзиґи, з сусідніх місць, де тиск більше (саме так, як це відбувається в газовому середовищі). При цьому, в залежності від різниці тисків в цих областях, потоки дзиґ утворюють вихори різної форми, а тому і різних мас та властивостей. Ці вихори і є елементарними часточками Всесвіту!
Наприклад, вихор, що має форму бублика - це електрон. Вихор з формою, що нагадує золочену маківку церкви (а на напрамок потоків в цьому вихорі, вказує спосіб укладки бляшанок - по спіралі) - це протон. Така ж форма вихора, але як би обросла шубою з зовнішніх шарів дзиґ, від чого цей вихор, здається повільно обертається, як би в серпанку зі сніжинок - це нейтрон.
Ідентифікувати інші форми вихорів (елементарних часточок) мусять вчені.
Тобто - визнавши наявність ефіру - газу, що складається з амерів - найменших часточок Всесвіту, що вже неможливо розділити, визнавши їх роль в створенні Базового Гравітаційного Поля Всесвіту, можна кінець кінцем, розібратися в тому - як все побудовано у Всесвіті.

anatoliyjakoub
Автор

Дуже професійно і цікаво-одразу відчувається науковець. Але важко все за один раз осмислити, тож дивилась порційно, по шматочках. Бо дуже цікаво!

annischenko
Автор

Такий формат плюс-мінус година Мені дуже подобається дякую

ГригорійМазур
Автор

Дякую за таку файну роботу!
Ти молодець!!!👏💪🏻

kaloogine
Автор

Дякую вам за таке відео українською! Люблю наукпоп і стартрек, тож с самого початку відео просто насолоджуюсь♡♡♡

ИвСан
Автор

Офігенний канал! Чекав багато років! Дякую!

gurdyroot
Автор

Вибачте але цей раз тема на стільки цікава що я вже другий раз слухаю і думаю не в останнє

МаксімРачинський-щь
Автор

Дуже добре. Я довго чекав такої книги. Дякую.

artemiiklymenko
Автор

Дякую за вашу роботу, мене очікує ціла година чистого кайфу ❤

polinabespala
Автор

Ваууууу😮 дуууже круто 🤙🏻🫶🏻 дякую Вам 🙏🏻 особливо за українську мову 💛💙

andrewh
Автор

У нас були такі акумулятори. Вони були розроблені і запатентовані одним з Київських науководослідних інститутів. Але виявилися нікому непотрібними. Потім їх викупила одна з іспанських корпорацій і вони успішно щезли. Це графенові акумулятори. Були зроблені і випробувані перші прототипи. Все вже давно існує. А на рахунок стаціонарних лазерних гармат, то взагалі не є проблема для України з її розвиненою електромережею. Далі писати, думаю, нічого не потрібно.
Також у вигляді зброї можна було б використати принцип передачі ел. енергії на відстані який був випробуваний ще Теслою. Але є багато

vasiafilips
Автор

Ну тут для наглядності телепортації чудово підійде фільм престиж, де головний герой помирає знову і знову, створюючи двійників, які замінюють його, звісно хочеться дійсно дійти і до телепортації рівня Стартреку, але це явно потребує на порядок вищих знань фізики, ніж ті що у нас зараз.

K.M.I
Автор

Квантова фізика, (а вірніше квантова механіка), у випуску про яку з'являється термін "неможливо", навіть опосередковано - вже не є наукою й тим паче, інструментом для пізнання світу, а являє собою чергову релігію, з суворими догматами з приводу того, "що робити можна, а чого ні" і "як досліджувати не виходячи за звичні межі прийнятних серед більшості аксіом". Коротше, будь-який випуск про фізику де хтось каже про "можливість" чи "неможливість" того чи іншого терміну у вигляді "абсолютного й незаперечного знання" - не є випуском про фізику, а по суті - лише доповідь фанатика релігії прагматизму. Справжні вчені вже давно розуміють відносність будь-якої теорії або явища й не будують їх лише навколо звичних для загальної маси стверджень минулого, вони мислять ширше за аксіомальні висловлювання консерваторів старого бачення світу, й слово "неможливо" - серед них вже давно просто забули.
Тому й випуски з таким початком дивитись ФІЗИЧНО неприємно.

Lialionwoolf
Автор

Рідкісний танк, заліковий бій, жаль програли!👍

ЯрославОбертюх
Автор

За принципом їхня схема повторює експеременти Тесли).

vasiafilips
Автор

Блін, у нас в школі колись тему КБА в принципі по залишковому принципі розглядали, і про властивості опосередковано говорили, а це виявляється колодязем для потенційно значної частини винаходів майбутнього, від передачі інформації до лазерів, і точно ще не кінець можливостям цього стану речовини.

K.M.I