Tego musisz dopilnować przy przeprowadzce do Niemiec! - Logistyka i Formalności

preview_player
Показать описание
W tym filmie usłyszysz o wszelkiej logistyce i formalnościach jakich należy dopilnować podczas przeprowadzki do Niemiec z perspektywy obywatela Unii Europejskiej!

Odcinki na kanale co tydzień w sobotę o 15:00!

Instagram: @nowe_zycie_slawka

Linki:

Gdzie szukać pracy:

Gdzie szukać zakwaterowania:

Gdzie szukać połączeń do przeprowadzki:

Każdy urząd miasta ma swoją stronę internetową, z której pobieżecie niezbędne formularze i umówicie się na wizytę.

Ubezpieczenie zdrowotne:
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

kilka malutkich niedokładności ale całość przygotowana bardzo dobrze. Super. Pozdrawiam

marekczajkowski
Автор

Super, że dal P. w opisie szczegóły i na filmie umieszczał P. Niemieckie nazwy👍

liliannapotasz
Автор

Super film, trzeba tylko wspniec że w pewnym momencie można utknąć w błędnym kole to znaczy: bez niem konta bankowego ciężko o pracę, bez pracy nie wynajmie się raczej mieszkania, a żeby założyć konto bankowe trzeba mieć zameldowanie. Najlepszym rozwiązaniem jest zameldować się chwilowo u znajomych lub rodziny jeśli wyraża zgodę. I wtedy wszystko już idzie gładko. Polecam też od razu po możliwości zameldowania się umówić termin spotkania w urzędzie miasta na zamledowanie. W jednym mieście czeka się 2 godziny, w innym 3 miesiące 🥴 Bezpośrednio po spotkaniu mamy już oficjalny kwit o zameldowaniu, z którym udajemy się do banku. W banku również należy umówić termin spotkania 🥰 1 szego dnia zakładamy duży segregator i ładnie chowamy kategoriami dokumenty do koszulek najlepiej opisywać, po kilku miesiącach życia w DE segregator będzie prawie pełny. Ale spokojnie potem już tak nie rośnie.

natnat
Автор

Numer identyfikacyjny i numer podatkowy to dwa różne numery. W przyszłości pozbędą się numeru podatkowego, ale jeszcze to nie nastąpiło. Nie możesz stawiać znaku równości między tymi numerami. Jeden ma 11 cyfr a drugi 13😂

bez_sciemy_prosze
Автор

3:30 doceń to że nie chcą mówić po angielsku, w Holandii potrafią odpowiadać po angielsku gdy mówisz do nich po holendersku, trzeba mówić co najmniej na poziomie B1 aby odpowiadali po holendersku co utrudnia naukę języka. Angielski jest dobry do krótkich kontaktów ale nie do kontaktów z osobami z którymi widzimy się co dziennie.

andrzejwodynski
Автор

Duża ilość najważniejszych Informacji ! Mam 1 pytanie: czy to jest prawda czy nie jest ?
Słyszałem, że podobno teraz w Niemczech od jakiegoś czasu wprowadzili takie prawo, że kazdy pracownik przyjęty do nowej pracy jest zMuszany do podpisania tzw. Lojalki, że Będzie Akceptował w pracy Muzinów, arabów i Homoseksualistów. Chodzi chyba o podpisdanie akceptacji LFBT. Więc to jest równoznaczne z tym, że trzeba sie z nimi Integrować. Podobno od co najmniej kilku lat wprowadzili takie rozporządzenie. Kto tego nie podpisze ten nie dostanie pracy !
Czy to jest prawda czy nie ?

adalas
Автор

Według mnie jest to złe, bo Niemcom brakuję takiej spontaniczności

byku
Автор

Lepsze w ruchu, na ławeczce to menele siedzą 😜

Modelarz
Автор

Niech emigrantów nauczą języka pracy anie dawać kasę za nic hodować nierobów

krystynarudzinski