SAFKAA: TEHTIIN RUOKAA MAHDOLLISIMMAN HALVALLA 🥗😜

preview_player
Показать описание
Kuinka monta ateriaa saatiin alle 14 €:lla? Pyrittiin tekemään meidän viikon lounaat MAHDOLLISIMMAN HALVALLA. Joistakin näistä aterioista tuli niin runsaita, että pystyttiinkin syömään sitä koko perhe päiväruoaksi. Yritettiin päästä alle 10 euroon, mutta se oli tosi hankalaa. Jaa kommenteissa SUN edullisin resepti 💪🏻

JOS TYKKÄSIT VIDEOSTA:
👍 Nosta peukku
💬 Kerro se kommenteissa
🖤 Tilaa kanava (ilmaista)
Kiitos, reagoinnit merkkaa mulle paljon 🙏

SOMET:
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Minkälaisen ruoka-aiheisen videon haluaisit nähdä SAFKAA-sarjassa? 😍

mariajatommi
Автор

Ihankuin oisin katsonut jotain tv-ohjelmaa, todella kivasti editoitu video! :) Ja mahtavaa että teitte tälläisen mistä moni voi saada vaikka opiskelijabudjetilla hyvät ruuat aikaan.

jennauotila
Автор

Tosi kiva video😊 tästä huomaa että myös terveellistä ruokaa pystyy tekemään edullisesti😊👍🏻

riikkarat
Автор

Tosi kiva ja mielenkiintoinen video! Kiitos, näitä lisää, saa kivasti inspiraatiota 💕

jenskuu
Автор

Tällanen samanlainen video pelkistä kasvisruuista! Siinä voi päästä vielä halvemmalla :)

tuanoini
Автор

Mahtava video! Foodie on mahtava väline budjettia miettiessä ja käytän sitä paljon. Mulla yksinasujana (ja opiskelijana, joka ei suostu ottamaan opintolainaa) menee viikottaisiin ostoksiin n. 5-15€ riippuen mitä tarvitsee (muut päivittäistavarat mukaanlukien)

Videon ostoksiin olisin tehnyt seuraavat muutokset:

- Violan tuorejuuston sijasta olisin ostanut Rainbowin tuorejuustoa (hinta 1.45€ vs 1.89€)
- Myllyn parhaan makaronin sijasta olisin ostanut Xtran spaghettia (kilohinta 0.33€ vs 0.50€)
- Halpa-Hallissa on usein herne-maissi-paprika 5 kpl 2€, tosin sitä ei oikein tässä voi ottaa huomioon. (0.40€ pussi)
Muovipussi olisi jäänyt myös ostamatta.



ja jos oikein haluaa, leivän tekisin itse.

Karinara
Автор

Tuli niin tarpeeseen tää video! Rahat todella vähissä mutta näihin resepteihin riittää hyvin rahay:)

jassuiii
Автор

Ihana video, kiitos! 😊 Mä kun teen mulle ja poikaystävälle edullista ruokaa. Niin se hernekeittoo ja soijamakaronilaatikko. Soijarouhe maksaa n. 4€, mutta siitä saa tehtyä ainakin 5 laatikkoo. Ja koska se on kuivahyllyssä niin kestää pitkään, eikä tarvii monta viikkoo syödä samaa ruokaa. Soijarouhetta voi käyttää muihinki ruokiin korvaamaan lihaa ja näin pääsee halvemmalla. Makaronit on halpoja. Herneetkin maksaa vaan alle 1€ pussi ja siitä saa kattilallisen ruokaa. 😊

krista
Автор

Kiva!! 👍 Meillä 2aikuista menee Lidliin n. 30-45€/ viikko ruokaan. Välillä kaapissa on enemmän kuiva-aineita/ voit/ mausteet jolloin ei tarvi kaikkea ostaa uusiksi. Pääosin syödään jauheliharuokia ja muita perusjuttuja mutta välillä panostetaan enemmän. 😊 Vähän kun suunnittelee edes alustavasti listaa niin pääsee paljon helpommalla ja välttyy unohtelemasta 😅

nannnal
Автор

Mahtava video! 😊 Olis kiva saada vielä lisää videoita pienen budjetin ruuista!

roosaroosa
Автор

Olipas kiva video, kiitti ! Hyviä vinkkejä ja olen kopioinut teidän ostoslistaa - toimii ja kukkaro kiittää :)

anna-liisakari
Автор

Kiitos, nämä oli hyviä vinkkejä ja kivannäköistä evästä!

nobodyatall
Автор

Tää safkaa sarja on tosi hyvä ja näistä videoista saa hyvää inspiratioo ja neuvoja👍

ninnikinnunen
Автор

tykkään tosi paljon sun ruokavideoista, toivon että näitä tulis lisää ❣

dorsa
Автор

Riippuen vuodenajasta voi myös hyödyntää luonnon antimia tai villiyrttejä. Keväästä kesään tarjolla on esimerkiksi nokkonen, kuusenkerkkä sekä vuohenputki. Näitä voi säilyttää pakkasessa tai kuivatettuna myöhempää käyttöä varten. Syksyllä on taas marjat ja sienet, joita voi myös pakastaa tai kuivattaa. Tämä ei ole epätoivoista, vaan ihan käytännöllistä.

TobyKarelian-rnns
Автор

tää on tosi kiva videoidea! ainakin Viola-levitteen olisin jättänyt ja ostanut lidlistä sen alle 20 sentin margariinin 😂

fiialindforss
Автор

Näitä on niin ihana kattoo ku kerrot koko ajan ja kuvakulmat vaihtuu

eevihaarahiltunen
Автор

Tehtiin noita täytettyjä paprikoita, ja ai että ku ne oli hyviä😋 todellakin suosittelen kokeilemaan ❤️

dalalms
Автор

Kiva video<3 Näitä on hauska kattoa☺️

Ulmustaa
Автор

Itse suosin soijarouhetta, jos haluan tehdä ruokaa edullisesti. Teen siitä mm. makaronilaatikon, bolognesekastikkeen pastan kanssa, italianpataa. Paljon parempaa ja edullisempaa, kuin jauheliha. 😌

annamari
join shbcf.ru