Батьки - не аніматори. Поради психолога

preview_player
Показать описание


Психолог Марина Романенко. Поради психолога. Свідоме батьківство. Поради психолога.

Приєнуйся до ком’юніті Марини Романенко у соц.мережах:

Підписуйтесь на наш YouTube-канал:
Попереду ще багато корисного контенту для жінок, які цікавляться саморозвитком і особистісним зростанням і також багато інформації про виховання дітей та підлітків.

Вибачення та прощення. Поради психолога #romanenkobehappy #психолог #консультація #вихованнядітей #підлітки #behappyspace
info update *25.06.24*
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Про самозанятіть дитини.
Ви прямо описали дитячі садки в Німеччині. Живу тут з причини війни і півроку працюю в дитячому садку. В них взагалі немає занять. До яких звикли ми і наші діти. Діти завжди самозайняті. В групі повно ігор, конструкторів, приладів для
Вихователі тільки слідкують за поведінкою і можуть пограти з дітьми, якщо ті їх просять. Іноді тільки бувають якісь творчі завдання для всіх, з якоїсь теми. Але виконують їх не всі діти разом, а групками на протязі тижня.
І на вулиці дають дітям купу іграшок і 2 години вони самі граються або з піском, або з калюжами, чи на майданчиках, гірках, гойдалках...
І що мені дуже подобається, що в школі на всіх перервах дітей виганяють на вулицю за любої погоди. І ні в якому разі не можна користуватися телефоном. Побачать-одразу зауваження батькам і інші штрафи.

nataliiakostylova
Автор

Одного разу я стомилася (був локдаун плюс рухливий хлопчик 4 років) і в нервах сказала дитині: «Ну то роби що хочеш!». З такою покарально-звинувачувальною інтонацією. А він мій негатив сприйняв як подарунок :))). Пішов у сусідню кімнату і чимось там собі шарудів майже годину сам, поки я пила каву, читала книжку і приходила до тями. І з тих пір це стало таким собі кодовим словом найкращого часу і відпочинку разом. Тобто: Ура, завтра вихідний і будемо робити, що захочемо! Діти не раз бувають мудріші за батьків ;)

oksanalyashchuk
Автор

Дякую. Я це відчула на всі 1000%
Була аніматором для своєї дитини 24/7. Коли просила допомоги в бабусь (бо морально не витримувала), то вони казали що це моя дитина і мої справи. І я не просто вигоріла, а навпаки дуже злилась, сварилась і т д. Зараз дитині вже 11 і досі є наслідки (щоб слухали тільки іі, розмовляли постійно з нею) тому що вона так звикла колись. Хоч це було давно і ми кажемо іі прямо, що так не можна, що треба мамі з татом теж спілкуватися, то вона каже нє і починає свою бесіду, якщо ми іі зупиняємо то це внедоволення, образи і тд. Я, чесно, втомилася від неї і іноді раздражаюся. А вона ніяк не втямить, що вона не центр всесвіту

valentina
Автор

Дякую за відео. Я була для дітей аніматором і я вигоріла.

alisa-
Автор

Загалом логічно, я згодна, з точки зору мами.
Але все одно одразу пригадала, як у мене в 11 років почалась тривала важка депресія саме від нудьги. Бо обʼєктивно не було чим цікавим зайнятися на літніх канікулах, просто вакуум. І я все зроблю, щоб моя дитина ніколи не опинилася в подібній ситуації. Я взагалі не маю звички звинувачувати в будь-чому батьків, але ця ситуація для мене виключення- мали бути якісь способи мені допомогти. Способи, які ніхто не шукав і не знайшов.

lexical_ukrainian
Автор

Моїй малій 3.4 роки, вона не залежна від мультиків і прекрасно грає сама, в неї такі рольові ігри, що навіть старші дівчатка задивляються її грою. І я з її народження давала багато часу на вільні ігри, так, ми інколи займаємось, і в садку теж, і багато гуляємо і подорожуємо, але самій їй Ок. І мені є час на себе і свої справи. Завжди повинен бути баланс.

olena_sie
Автор

Чудове відео! Як приємно чути Вас українською!

АннаАндріївна-ят
Автор

Ми ніколи не нудьгували в дитинстві і були щасливі.Вміли самі гратися хоч майже немали їх.З раннього віку залучались до певних обовязків по самообслуговуванні і допомоги по господарству...А зараз батьки прислуга у дітей і роблять з них інфантильних таегоїстичних людей.

ЛюбаЧовган-чы
Автор

Дякую за цікаву тему та українську мову.

divine
Автор

Дякую за відео. Ніколи не розглядала з такого ракурсу. У нашій сім'ї ніколи не виникало тиких питань. Зайнятість наших дітей на стільки висока, що вони радіють власному вільному часу. І я тут про маленьких дітей теж. Діти залучені до спільних проектів родини, і дитина усвідомлює, що вона цінна і важлива у цих процесах, і вона радіє. Слово Сумно! Скучно! Це так пусто!

ОріянаДоценко
Автор

Дякую за потрібну інформацію, підтримка україномовного контенту для розвитку українського ютубу

lidiagenyk
Автор

Яка чудова українська вимова! :)
Лише через це слухала б і слухала!

АннаШевченко-яы
Автор

Дуже дякую за таку тему: ця проблема турбує мене вже давно ( дитині 9 років), мене мучила совість, в тепер так легко 🎉. Дякую

irinaprushkovska
Автор

Коли моєму сину було півтора роки, я, як «правильна» мама, вирішила, що настав час розвивашок. Пішли на одне заняття. Це був кошмар: за годину змінювали вид діяльності разів 10. Малюйте, все не малюйте, клейте, ні вже не клейте, стрибайте.

dracarys
Автор

Як завжди! Відео ТОП! Україна понад усе.

ТамараЗабарна
Автор

Дуже дякую вам за вашу роботу. Відео дуже ТОПове.

СвітланаПархоменко-юд
Автор

дякую за це відео, особисто для мене воно було дуже корисним, особливо щоб не кидатись із крайнощів в крайнощі❤

annadukhnova
Автор

Дякую за цікаву тему! Ваша українська мова чарівна!

irynag
Автор

Дуже важлива тема!!! Нскільки ви праві. Мала ьагато домашньої роботи- і діти займали себе самі. Коли побільшмли- щось робили разом, чи на кухні, чи прибирали- їм було цікаво.

ЛарисаФедина-хк
Автор

Дякую!🙏🏼 Коротенько і зрозуміло, аби до усіх молодих батьків це дійшло. 😅
Бо не хочуть відпускати і давати самостійності дітям, можна під легким контролем, але діти повинні вчитися самостійності, зайнятості, пошуку, нуууу, інколи можна й підказати, але не постійно. Живу за кордоном і мене просто убиває, як вони тут переопікують дітей, просто стирають їхню елементарну самостійність з дитинства. Скаржиться мені одна мамочка, що дітей 8-ми та 10-ти років не може залишити дома😮, лише на дуууже короткий час( декілька хвилин), навіть піти до супермаркету за покупками не може, не залишивши дітей під дорослим наглядом, бо вони нічого не знають і багато чого можуть наробити шкоди. Але потім дивлюсь, і у нас, українців постає та ж сама проблема. Та коли ж ті діти самі чогось навчаться, як усе можна лише з батьками, з бабусями, з вчителями, з машини- школа-гурток-машина-дім і так по колу

Ptaha