Honeywell PTM 7950 vs Thermal Grizzly Kryosheet

preview_player
Показать описание

Według zaleceń UOKIK materiał ten musi być oznaczony jako sponsorowany. Za stworzenie niektórych materiałów otrzymuję wynagrodzenie, co pozwala mi rozwijać mój kanał. Nigdy nie ma to jednak wpływu na moją opinię na temat testowanego produktu. Testy przeprowadzone zostały rzetelnie, a ich wyniki publikuję zawsze bez ingerencji strony trzeciej: producenta, sklepu czy agencji.

#BlackWhiteTV #BlackWhite #PTM7950 #Kryosheet
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Honeywell osiągnął u mnie najniższe temperatury dopiero po ok 2 tygodniach użytkowania... Właśnie rozgrzewając się i stygnąc co raz lepiej dopasowuje się do powierzchni procesora i chłodzenia. 4h wydają mi się znacząco za mało i to jeszcze samego grzania.

CinCin
Автор

4:14 to są plastiki do otwierania obudowy laptopa XD

goorthiss
Автор

Black wiesz co bym zrobił z tym PTM, przymocował chłodzenie i odpalił je bez wentylatora albo podgrzał suszarką.
Po podgrzaniu jeszcze minimalnie o kilka stopni dokręcił śrubki. Tak żeby docisnąć termopada jak jest płynny a nie kiedy jest stwardniały.

W sumie długoterminowe testy PTM pokazywały że potrafi po roku zejść z dobry 1 stopień, niżej z temperaturami, gdzie np pasta już robi się cement..

TCHORG.
Автор

Miałem oryginalną pastę, później ciekły metal, a teraz PTM w Aorusie 15P KC i już się nie grzeje jak we wcześniejszych sytuacjach, nie ma przycinek w grach, temperatury też spadły w testach. PTM względnie tani a zakładasz i zapominasz :D

Vinczesko
Автор

A moze im wyzsza temp procka tym bedzie finalnie wieksza roznica? Moze to cos potrzebuje wiekszych temperatur zeby osiagnac odpowiedni stan skupienia? Sprawdz na jakims nowym cpu (podobno w nich jest tak ze zegary rosna az do max temp) :) to tylko takie luzne pomysly, ja i tak preferuje najprostrzy.

hudy
Автор

Zapomniałeś dodać że Thermal Grizzly Kryosheet przewodzi prąd elektryczny i można zrobić zwarcie jeśli nie dopasujesz go do ihs procesora

krzysztofrucinski
Автор

Ja posiadam thermopad Thermal Grizzly Carbonaut i po 3 latach nie odczułem aby wzrosły temperatury, podobno nawet jest wielokrotnego użytku. Ciekawy jestem jakby wypadł na tle testowanych termopadów.

michala
Автор

Blacku, zrób proszę testy na jakimś GPU bądź laptopie gamingowym, wówczas zobaczysz prawdziwą różnice wynikającą z wielkości odpromiennika. W standardowym CPU, IHS jest stosunkowo duży, w wyniku czego przewodność cieplna nie gra aż takiej różnicy, zmienia się to diametralnie przy położeniu bezpośrednio na rdzeń procesora bądź rdzeń GPU ( znacznie mniejsza powierzchnia styku między rdzeniem a chłodzeniem). Wówczas zobaczysz prawdziwe różnice temperatur👍 U mnie wychodzi około 7-10° różnicy na korzyść ciekłego metalu, i 5-7° dla PTM w porównaniu do jakiejkolwiek pasty. Do testu dorzuciły bym także ciekły metal Conductonaut od Thermal Grizzly. Pozdrawiam z IE 😃

adrianzabiello
Автор

Coś tu poszło nie tak Blacku, mogłeś normalnie na aio chociażby 240mm to sprawdzać być może powietrzne nie potrafi wyciągnąć tyle ile powinno. Sam sprawdzałem dokładnie ptm na 13600k jak i 13700k zużycie cpu około 180/230W i w każdym przypadku zjazd temperatur w stress teście o okolo 8c vs gelid extreme(stara, dobra partia). Tak czy siak dzięki za materiał👍

errr
Автор

Jaki rozmiar termopada do RX 9 7950X3D?

michapawlus
Автор

Super test Blacku beda na testach nowe aio od Arctica w wersji 360?

Kuki.
Автор

A jaki wziąść na kartę rtx 2060 super 8gb Palit jaka grubość

DamianSzmyc
Автор

Cześć, no to mnie nie pocieszyłeś. Tydzień temu nalożyłem Krynoauta i temperatury znacząco spadły, ciekawe jak będzie po roku? Pewnie kupię Kryosheet dla swiętego spokoju. Świetny materiał jak zwykle i pozdro.

thomas
Автор

Blacku, ja używam past i chłodzen Thermalrighta. Pasta ma 12.8W/mK. U nas marka egzotyczna jak w Stanach Endorfy. Może przetestujesz coś z tej stajni? Zawsze to co innego na polskim YT. Pozdrawiam Cię.

Pelletowy
Автор

Z ciekawości, są jakieś porady dotyczące aplikacji PTM 7950? Kupiłem największy arkusz z allegro bo wiedziałem, że będą straty.
No i straty były, z całego arkusza po 4 próbach na ostatnim podejściu wyciągnąłem tyle aby pokryć cały IHS a i nawet to obyło się z lekkim porwaniem.

Dlatego zastanawiam się, czy ktoś opatentował jakiś ludzki sposób aplikacji bo zwykłymi metodami to nie jest dla przeciętnego człowieka.

SkacikPL
Автор

Tu już nie chodzi o samą wydajność, tylko bardziej o sam komfort. Bo jednak pasty trzeba wymieniać co 2-3 lata. A taki termopad mimo iż 35zł droższy (95zł) to jednak jak sam producent mówi, nie musisz go wymieniać co jakiś czas, bo po 5-6 latach taki termopad z procka, nada się na ponowne użycie na innym procesorze.

Автор

Może nie uwierzysz @blackwhite TV, ale ostatnio właśnie przeglądałem net w poszukiwaniu takiego porównania w związku z koniecznością wymiany pasty na GPU i CPU. Wtedy nie znalazłem, więc nie kupowałem Pada od Grizzly, tylko położyłem to co miałem w domu, czyli Kryonaut Extreme. Ciekawe tylko czy po roku nie zamieni się w kamień.

MarcinGustaw
Автор

Black, a jak z docinaniem Kryosheet'a? Kupiłem do nowego kompa i podczas docinania na wymiar 14900K, pad rozleciał się na pare kawałków :| Docinałem nożyczkami według instrukcji w której nie ma żadnych innych wskazówek. Według mnie za te pieniądze to powinno być dostępne w wymiarach na najpopularniejsze procesory. Może zależy od sztuki jaką się trafi, nie wiem ale jeśli trzeba to doćąć to nie polecam. Finalnie kupiłem paste Gelida i daje radę.

BezeL-
Автор

Jakoś szału ten pad honeywella u mnie w przypadku RTX3070 względem Arctic MX4 nie zrobił, różnice względem pasty 4 do 6 stopni na rdzeniu no i różnica rdzenia i hotspota zmalała z 15 stopni do 8 stopni, więc jak mam 65 stopni Core to 72 - 74 na hotspocie. No jest różnica na plus względem pasty ale z drugiej strony czy aż taka żeby to był jakiś must have? Bardziej dla znerwicowanych o swoje temperatury podzespołów, ja kupiłem pada 4x4 cm za 29 zł i jeśli to ma mi na 2 lata posłużyć jak producent przewiduje to jestem zadowolony.

ZaxxEight
Автор

i714700K z chłodzeniem EK 360, w stres tescie po wygrzaniu nie przekracza 71 stopni, w cinebench R23 37081 pkt., r2024 2094 pkt.... w spoczynku 27 -28 stopi...Honeywell jest magią.Jest też ciekawostka- mianowicie kolega Rałał w tym samym czasie na 13700k z nzxt i pastą thermal grizlii osiąga w R23 28600 pkt, R2024 - 1648 pkt. i temperatury 87-88.

PROFILMWYSZYNSKI