Najzdrowsza woda, czyli jaką wodę pić? Prawidłowe nawodnienie organizmu | dr Angelika Kargulewicz

preview_player
Показать описание
Dzisiejszy temat to nawodnienie organizmu. Opowiem, jaka jest najzdrowsza woda, czyli jaką wodę pić na co dzień. Z filmu dowiesz się, czy woda gazowana jest zdrowa, a także czy woda z kranu nadaje się do picia, czy lepsza będzie woda mineralna czy źródlana oraz ile wody pić dziennie, aby zapewnić prawidłowe nawodnienie organizmu. Wymienię także korzyści z picia wody i podpowiem, co zrobić z dylematem: woda gazowana czy niegazowana. Jeśli więc interesuje Cię, jaka woda jest najzdrowsza, ile pić wody dziennie oraz jakie są korzyści picia wody, to zapraszam do oglądania. Pozdrawiam, dr Angelika Kargulewicz.

⏱️ ROZDZIAŁY FILMU:
0:00 - TEMAT: Jaka woda jest najlepsza dla organizmu?
0:21 - Co daje picie wody: dbanie o bilans wodny?
2:22 - Jaka woda jest najzdrowsza do picia? Kranówka a woda mineralna
2:33 - Woda z kranu a mineralna i źródlana: czy jest jakaś różnica?
3:29 - Woda wysokozmineralizowana
5:14 - Wody alkaliczne, czyli z dużą ilością wodorowęglanów
6:58 - Jaką wodę pić przy nadciśnieniu
7:15 - Czy woda gazowana jest zdrowa?
8:06 - Wody lecznicze: dla kogo tak, a dla kogo nie?
8:56 - Choroby, przy których pomagają wody lecznicze
10:29 - Zalecenia praktyczne: po jaką wodę sięgać i w jakiej ilości
11:23 - Prawidłowe nawodnienie organizmu, czyli bilans wodny
13:36 - Ile wody dziennie należy pić? Czy kawa odwadnia?
14:28 - Kiedy zapotrzebowanie na wodę się zwiększa?
17:49 - Przewodnienie organizmu: ile wody to zbyt dużo?

📷 MÓJ INSTAGRAM:

🎓 KRÓTKO O MNIE:
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Wykładowca uniwersytecki nauk o żywieniu. Autorka prac poglądowych i oryginalnych z zakresu dietetyki i żywienia człowieka publikowanych w periodykach polskich i zagranicznych, w tym: „Experimental & Clinical Cardiology”, „European Review for Medical and Pharmacological Sciences”, „Annals of Agricultural and Environmental Medicine”, „Journal of Neurology, Neurosurgery & Psychiatry” (BMJ), „Przegląd Gastroenterologiczny”, „Archives of Medical Science”, „Polish Journal of Nutrition”, „Gastroenterologia Polska”, „Geriatria”, „Pielęgniarstwo Polskie”, „Forum Zaburzeń Metabolicznych”, „Nowiny Lekarskie”.

Tutaj można/było mnie spotkać: Poradnia Termedica, Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu, Uniwersytet SWPS (kierunek Psychodietetyka) w Poznaniu, Wyższa Szkoła Uni-Terra w Poznaniu, Stowarzyszenie Ludzi III Wieku Świerczewski Krąg oraz Wolontariat Wielkopolski.

Na co dzień prowadzę poradnictwo żywieniowe i edukację w zakresie optymalnego sposobu żywienia. Jestem redaktorką prowadzącą w redakcji czasopisma o zdrowym odżywianiu: „Food Forum”, autorką publikacji naukowych z zakresu dietetyki klinicznej i artykułów popularnonaukowych.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Dr Bartek Kulczyński mnie tu przysłał i zostaje na dłużej

pawek
Автор

Bardzo rzetelnie Pani to robi. Az się chce słuchac :)

magorzata
Автор

Świetny materiał, jest Pani na nim bardzo sympatyczna i fachowa, z lekkością Pani o tym wszystkim opowiada 🥰

marisposa
Автор

liczyłem na poruszenie tematu odnośnie mikroplastiku i wody butelkowanej w butelkach PET .

Czarliwwa
Автор

Takiego materialu szukalem, dziekuje.

heniuleniu
Автор

Pani Angeliko, dziękuję za przekazywanie wartościowej wiedzy, ale poproszę o bardziej merytoryczne wiadomości, bo w tym materiale dalej się nie dowiedziałem jaką wodę pić i która jest bezpieczna. Co z fluorem, kadmem, arsenem, bisfenolem, trihalogenometanami itd. które są w wodzie? Woda jest skażona i trzeba ją filtrować, ale czy są skuteczne filtry tego nie wiem

WEWE-zile
Автор

Dziękuję bardzo za informacje
Pozdrawiam serdecznie ♥️❤️

stanislawagrebocka
Автор

Jak zawsze ciekawy material robi paní super robote 👍🤝😇pozdrawiam

dariuszwojtkowiak
Автор

a co z plastikiem i bisfenolem w wodach w butelkach plastikowych?

WEWE-zile
Автор

Niektórzy z komentujących piszą, że:, ,W wodzie z kranu są metale ciężkie i nie nadaje się do picia to jest trujaca'', inni:, ,Ps woda w butelce pcv to trucizna !!!", oczywiście jest to nieprawda, bo pijemy i żyjemy. Kranówka i woda w plastikowych butelkach może posiadać jakieś nieprzewidziane i niekorzystne zawartości, podobnie można by się wypowiedzieć o marchewce, ryżu, rybach i wielu innych produktach... Ale jak ze wszystkim tak i w przypadku wody, powinno się stosować zasadę zdrowego rozsądku. Bo jak wszystko ma negatywne zawartość, to nie powinniśmy jeść ani pić w ogóle. Nie dajmy się zwariować i nie ma co opowiadać plotek, jeśli nie ma się udokumentowanej wiedzy, bo tylko w głowach można namącić osobom, które potrzebują rzetelnej porady. Pozdrawiam Wszystkich :)

dmzmnfw
Автор

Mam pytanie dotyczące butelek, dzbanków miedzianych. Czy rzeczywiście picie wody z nich wpływa dobroczynnie na organizm? Oraz czy noszenie ozdób miedzianych ma wpływ na organizm?

justine
Автор

A czy woda z kranu nie jest przypadkiem chlorowana lub uzdatniana innymi niewiadomego pochodzenia składnikami?

TomaszekSA
Автор

Nie znalazlem w filmie odpwiedzi jaką wodę najlepiej pić. Nie ma też nic o szkodliwości mikroplastiku oraz o zagrożeniach wynikających z kiepskiego stanu instalacji hydraulicznej w budynku przy piciu wody z kranu

Saturnus
Автор

18:3 Nadmiar płynów będzie wydalana wraz z nerkami😀😀😀👍👍👍
Poza tym miłym akcentem, prelekcja pouczająca 👍

marekk
Автор

Czas kontrolować wodociągi miejskie, biorą cholendarne opłaty do substancji która należy do Polaków. Kontrola pod kątem metali ciężkich, oraz

sicmunduscreatusest
Автор

Wody nie wybieramy! Pijemy ta co mamy .

AnguriaGurka-smdo
Автор

Butelki plastikowe dyskwalifikują do użycia to co się w nich znajduje. W sklepach nierzadko stoją one w miejscach nasłonecznionych i wtedy BPA uwalnia się do płynu błyskawicznie.

ryboow-tajnikispinningu
Автор

Piekne ma Pani to cos na sobie. Co to jest? Mozna prosic o linka?

joga
Автор

Jak to jest z tym przyswajaniem minerałów z wody bo generalnie powinno się je dostarczać z pożywieniem a te z wody raczej ciężko są przyswajalne.

tomaszchamera
Автор

I ten patent 3litry wody dziennie..nigdy więcej 3 dni dałem radę pęcherz prawie mi wybuchł co chwile siku nie do wytrzymania bez sensu przecież to przelatuję przez człowieka ile można lać na godzinę?? Przesada

rafakrolewicz