Як заповнювати податкові накладні за новими правилами з 1 жовтня 2024 року

preview_player
Показать описание
Із відео дізнаєтеся, як складати зведену податкову накладну у зв’язку із використанням товарів/послуг не в господарській діяльності та коли потрібно заповнювати графу 3.2.2 в табличній частині податкової накладної. Також поговоримо про правила оформлення податкових накладних, що мають застосувати експортери з 1 жовтня 2024 року.

Спікер — Ганна Чернишова, провідний експерт з податкового обліку Експертус Головбух.

Податкова накладна — це документ, який існує лише в електронній формі та використовується платниками ПДВ для обліку податкового зобов’язання та податкового кредиту, які виникаю з цього податку. Реєстрація податкової накладної у базі ДПС (ЄРПН) є необхідно умовою для отримання покупцем права на податковий кредит та обов’язком продавця.

1 жовтня набув чинності Наказ № 400, яким Мінфін, зокрема, змінив форми податкової накладної та розрахунку коригування до неї і вніс зміни до порядку їх заповнення.

Податківці розробили нові форми податкових накладних для операцій із постачання товарів у межах режиму експортного забезпечення та для всіх інших операцій. Коди у форм — різні.

Форми ПН та РК, які призначені для операцій із постачання товарів в межах режиму експортного забезпечення, будемо використовувати, коли Уряд ухвалить рішення про запровадження відповідного режиму. До того часу за всіма операціями застосовуємо форми:
• J/F 1201016 — для ПН;
• J/F 1201216 — для РК.
Згідно з новими вимогами всі експортери мають заповнювати новий блок «Інформація про операцію з вивезення товарів за межі митної території України:» — вгорі ліворуч ПН та РК. В окремих рядках зазначте дату й номер митної декларації та договору. Проставте відмітку в спеціальному полі, якщо проводите операцію на підставі форвардного контракту. У графах 4 та 5 ПН вкажіть ту саму одиницю виміру, що й у митній декларації.
До дати запровадження режиму експортного забезпечення на підставі відповідного рішення Уряду за цими ж загальними правилами складайте й податкові накладні на операції з експорту окремих товарів, на які поширюється режим експортного забезпечення
Лист ДПС від 02.07.2024 № 19083/7/99-00-21-03-02-07
Маєте потребу відкоригувати експортну податкову накладну? Тоді інформацію про реквізити договору та митної декларації заповнюйте в РК, тільки якщо дата реєстрації податкової накладної, до якої його складаєте, припадає на дату починаючи з 1 жовтня 2024 року.

У табличній частині ПН проставте позначку щодо ознаки товару:
• у графі 3.2.1 «імпорт» — якщо постачаєте товар, що ввезли на митну територію України. Цю графу заповнюйте на всіх етапах постачання товару;
• у графі 3.2.2 «власна сільськогосподарська продукція» — якщо здійснюєте внутрішні постачання або експортуєте власну сільгосппродукцію в розумінні підпункту 14.1.33-1 ПК, на яку поширюється режим експортного забезпечення. При цьому, допоки режим експортного забезпечення не запровадили, цю графу не заповнюйте.

Ба більше, з 1 жовтня складайте за новими правилами зведену податкову накладну для нарахування компенсуючих зобов’язань у зв’язку з використанням виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг, що придбали з ПДВ, не в господарській діяльності. Мова про зведену ПН із типом причини «13», яку не видаєте отримувачу.

Зміни торкнулись заповнення розділу Б табличної частини такої ПН. Тепер у графі 2 «Опис (номенклатура) товарів / послуг продавця» крім дати складання та порядкових номерів вхідних ПН, що склав постачальник, зазначайте також опис (номенклатуру) товарів і послуг, як їх вказав постачальник
Так само в графі 4 одиницю виміру товару/послуги подавайте не в гривні, а так, як її зазначив постачальник у «вхідній» ПН. Графи 3.1, 3.2, 3.3, 5‒9 заповнюйте в загальному порядку.

Рекомендации по теме