Jak nie należy podłączać kominka z płaszczem wodnym !!!

preview_player
Показать описание
W tym filmie chciałem pokazać jak nie należy podłączać kominków z płaszczem wodnym do instalacji co i zachęcić do korzystania ze schematów instalacji które bardzo pomagają nie popełnić błędów które z kolei bywają bardzo niebezpieczne i kosztowne w naprawie .
Zapraszam również do komentowania .
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Jak zwykle bardzo ciekawe tematy, spokój i, rzeczowość i wiedza, aż miło posłuchać. Serdecznie pozdrawiam,

fiand
Автор

Pan to z powodzeniem mógłby uczyć przyszłych hydraulików albo profesjonalne kursy doszkalające prowadzić. Mega wiedza i umiejętność jej przekazania, aż sprawdziłem u siebie całą instalacje (u mnie ok). Pozdrawiam!!

robstark
Автор

Szczerze różne kotłownię widziałem, ale ta przerasta wszystkich, pozdrawiam serdecznie

jacekpietrasz
Автор

Zawor schladzajacy. Mowisz ze lubia sie zacinac i ze brakuje przed nim zaworu. Guzik prawda przed zaworami schladzajacymi nir daje sie zadnych zaworow! Tak jak na rurze bezpieczenstwa czy przed zaworem bezpieczenstwa. Wszystko po to by ktos przypadkiem go nie odciął

radosawrakotny
Автор

Świetny materiał edukacyjny z pasją stworzony.. polecam.

leszekrozen
Автор

Stanisław materiał jak i wiedza na najwyższym poziomie, można się od ciebie dużo uczyć pozdrawiam.

robertdobieralski
Автор

Dzień dobry panie Stanisławie. Następny mega dobry i konkretny film. Wiem że nie ma Pan czasu, ale fajnie by było gdyby Pan pokazał kiedyś model takiej instalacji jak np.ta od junkersa. Coś na zasadzie wykładu. Ma Pan wiedzę i potrafi(chce) ja przekazywać, co rzadko się zdarza w tych czasach. Każdy patrzy żeby wyrwać pieniądze za najmniejsza poradę. Pozdrawiam i życzę zdrówka.

sebaseba
Автор

Dobrego fachowca aż miło posłuchać. W moim domu instalacja grzewcza została zrobiona w 2013 roku - kominek z płaszczem wodnym plus kocioł gazowy. Nie mam żadnego bufora na gorącą wodę.Rok temu zawór który miał wypuszczać gorącą wodę latem się otworzył i lało się przez dwa miesiące non stop zanim to zaóważyłem . Fachowcy przy zabudowie kominka nie zostawili żadnej rewizji, nie ma dojścia praktycznie do zaworu...Wątpię żeby jakimkolwiek schematem się posługiwali...A tu wszystko super wyjaśnione, wiadomo co i jak ma działać.Dziękuję za filmik i pozdrawiam serdecznie.

aleksandermazurek
Автор

Przepuścić 30kW JEST fizycznie możliwe, Q=vA, gdzie v-prędkość, A- przekrój, Q - strumień przepływu. Proszę spojrzeć na rury od klimatyzacji 6 ki, 12ki. Niby nic nie przejdzie, ale w założeniach projektowych przyjmujemy prędkość czynnika v równa 15m/s więc stąd takie małe przekroje. Krótko mówiąc prędkość jest odwrotnie proporcjonalna do pola przekroju.

krzysztofp
Автор

wszystko pięknie ładnie nawalone czujniczków komputerków tylko jak braknie prądu nic nie działa trzeba zasilania awaryjnego tzw ups lub agregat .A umnie w domu mam piec na wegiel i wszystko grzeje bez prądu grawitacyjnie mam pompe co ale czy ona pracuje czy nie i tak grzeje

pawelblaszcvzyk
Автор

Naczynko przeponowe Ferro długo nie pochodzi.
Tutaj z montażem naczyniami reflex bym polemizował. Dokumentacja mówi że ma być montowane gwintem do dołu.

sebastiansurzyn
Автор

tylko po co to wszystko place za gaz 2800 na rok bez solarów bez kominków które zamieniają salon w kotłownie, jakieś bufory, 5 osób w domu cyrkulacja cwu grawitacyjna .Kocioł kondensacyjny za 4kzł. Ludzie robicie z ogrzewania kosmodrom za 50kzł żeby oszczędzić 200 zł .A na utrzymanie i serwisowanie wydajecie tyle co za gaz. Przerost formy nad treścią.

kaacpeeer
Автор

W tej instalacji zastosowano chyba połowę dostępnych technologi łączenia rur. Zamiast zastosować jeden maks 2 systemy.

michak
Автор

Ostatnio naprawiałem łączenie miedzi ze stalą. Wytrzymało 10 lat, ciśnienie 5bar. Szkody niesamowite, będzie więcej tego bo kiedyś nie dało się tak prosto połączyć bezpośrednio stali z miedzią.

tomaszfuryfan
Автор

Dobry filmik. Rozwiązanie w 14 minucie z dodatkowym połączeniem z zaworem zwrotnym to dobre rozwiązanie bo w cyrkulacji krąży woda o wyregulowanej termostatem temperaturze a bez tego połączenia woda będzie miała temperaturę zasobnika czyli po odkręceniu wody może być za gorąca. Ale nie mogę się zgodzić, że bez tej rurki to nie będzie działać.

roman
Автор

Niezła masakra. Dobrze że w porę ktoś to zobaczył zanim stała się jakaś tragedia. Ja zdecydowałem się podłączyć kominek w systemie otwartym, wg starych przepisów. Wiem że są odrobinkę większe straty, ale przy kominku to nie ma znaczenia, bo najwięcej ciepła i tak idzie w komin. Za to o wiele mniej zachodu i mniej rzeczy, które się mogą zepsuć, zaśniedzieć i zapiec się. Śpię spokojnie.

dariusz
Автор

Chciałbym zwrócić uwagę że naczynie do wody użytkowej zostało niepoprawnie zamontowane, wystarczy zajrzeć w przepisy. Co do kominka przydał by się zawór zwrotny obejściowy grupę pompową tak jak w Ladomat 21 jakby się kominek zagotował z braku zasilania elektrycznego

mmmiramare
Автор

7:56 "Spokojnie uzupełnić powietrze" - chyba jednak tam się nic nie robi z powietrzem raczej nie powinno go tam być - dokładnie z drugiej strony naczynia przeponowego "reguluje" się ciśnienie powietrza w naczyniu.

Adi
Автор

Dzień dobry.
Panie Stanisławie chciałby zaciągnąć opinii fachowca.
Sytuacja wygląda tak:
Posiadam piec na paliwo stałe do tego bufor.
Drugim elementem jest piec gazowy, który będę wymieniał na kondensacyjny. W kotle zasypowy sterownik tech obsługuje ladowanie bufora oraz obsługę trzech zaworow mieszczajacych. W moim mieszkaniu występują trzy obiegi grzewcze podłogowa i grzejniki na parterze oraz grzejniki na piętrze.
Moje pytanie jak to dobrze połączyć aby układ był oszczędny. Dodam że szukam nowego pieca kondensacyjnego który to obsłuży.

karolkucharski
Автор

Ciekawe czy było klasyczne pyt. fachowcow, "panie kto Panu to tak spier...?":-)

dandan