Вечір на Івана Купала (1968)

preview_player
Показать описание
Один з найпомітніших і найважливіших фільмів українського поетичного кіно, що займає 33-ю позицію у списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно.

Український художній фільм-драма кіностудії ім. Олександра Довженка 1968 року. Фольклорно-етнографічна феєрія, варіації на теми оповідань Миколи Гоголя та українських народних казок. Друга режисерська робота видатного українського режисера Юрія Іллєнка.

Молодий селянин Петро закохався в доньку свого хазяїна, а дівчина відповіла хлопцю взаємністю. Все б нічого, та батько відмовляється віддавати доньку заміж за батрака. З горя Петро йде в шинок, де зустрічається з Басаврюком, якого всі вважають за диявола. Басаврюк пропонує Петрові страшну угоду, яка має допомогти хлопцеві отримати красуню в дружини.

Другий фільм Юрія Іллєнка як режисера-постановника, що був заборонений радянською цензурою так само як і його попередня робота – «Криниця для спраглих» (1965). В основу стрічки покладено однойменне оповідання Миколи Гоголя, де за розповіддю про українського Фауста режисер Юрій Іллєнко приховав справжню міфологічну історію України – від козацтва та татарських набігів до потьомкінських селищ та паломництва в Києво-Печерській Лаврі. Фільм був знятий з екрану рішенням міністра культури СРСР Романова і покладений на полицю на 18 років. Картину реабілітовано лише в 1988-му.

Знімальна група:
Режисер: Юрій Іллєнко
Сценарист: Юрій Іллєнко
Оператор: Вадим Іллєнко
В ролях
Лариса Кадочникова — Пидорка
Борис Хмельницький — Петро
Юхим Фрідман — Басаврюк
Дмитро Франько — Корж
Борислав Брондуков — ряджений
Михайло Іллєнко — ряджений
Віктор Панченко — ряджений
Давид Яновер — пан
Костянтин Єршов — піп
Джемма Фірсова (Мікоша) — відьма
С. Підлісна
Микола Силіс — шинкар
Сашко Сергієнко — Івась
В епізодах: І. Вихристюк, Георгій Дюльгеров, Людмила Колесник, В. Лисицин, В. Лемпорт, Н. Манзій, С. Михай, І. Мілютенко, В. Саунін, М. Чинкуров, Сергій Якутович; сліпі та вершники — жителі села Бучак

Навіть сьогодні він вражає своєю насиченістю та зображальною сюрреалістичністю, дивністю та химерністю образів. Під час зйомок, які проходили в урочищах біля села Бучак, нині затоплених Канівським водосховищем, знімальна група фарбувала корів і цілі гори!

Незвичні візуальні рішення і монтаж стрічки можна сміливо назвати передвісником кліпової естетики, а сплітання елементів народної творчості (нехай і в переказі Миколи Гоголя) і фільму жахів робить "Вечір на Івана Купала" українським першовідкривачам жанру Folk horror.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Фільм цікавий, нагадує сон, весь сюжет складається з уривків без продовження . Сон тай годі (як на мене ) !

ОлександрНепийвода-зр