Пішоходам тут не місце. Велосипедистам теж. / Що не так з Києвом? #3

preview_player
Показать описание
Суцільні велодоріжки — міф чи реальність? Де не вистачає парків та чому підземні переходи програють наземним? Заради цього випуску журналістка hromadske Віка Слобода вперше сіла на велосипед у Києві і перевірила, які перешкоди доводиться долати велосипедистам, якщо проїхатися від метро Житомирська до центру. А також разом з урбаністкою шукали вдалі приклади публічних просторів. І спойлер — їх таки знайшли.
Про все це дивіться у третьому випуску проєкту «Що не так з Києвом?». Напередодні місцевих виборів журналісти hromadske з’ясовують, які головні проблеми столиці та як їх можна вирішити.

Підпишіться на hromadske, щоб не пропустити головних новин України та світу:
_________________________________


_________________________________
Сайт hromadske:

hromadske у соцмережах:
_________________________________
#громадське #велодоріжки #Київ
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

А чи користуєтесь ви велосипедом в Києві та з якими перепонами стикаєтеся?

hromadske_ua
Автор

Класний проєкт! Нарешті хтось підіймає питання благоустрою Києва 🤞

nikaschen
Автор

Проблема в тому, що ми мислимо логічно, але не дивимось на картину в цілому. Тобто насправді спочатку все проектувалось (на той стан речей 50 років тому) досить таки круто - була купа зелених і пішохідних зон. Поступово кількість машин збільшувалась, і виходить що з усіх користувачів лише у автомобілістів були проблеми - кидаємо всі ресурси на дороги (розширяємо). Пішохожів же не так багато як машин? Забираємо у них простір і віддаємо під авто-смуги. Отак рік у рік, і нормальних пішохідних зон де можна насолоджуватись життям - не залишилось (ти всюди знаходишся біля шумних доріг). А помилка була в тому що треба було не просто дивитись на найбільш проблемні місця (автомобільні дороги і кількість авто), а на концепцію в цілому. Тобто хоч автомобілсти і жаліються що немає місця - по пріоритетах вони мають бути на останньому місці (на першому - пішоходи, потім велосипедисти, потім громадський транспорт, і аж тоді - авто). Максимум що для автомобілістів - це хіба зробити парковки багаторівневі (не розумію чому їх досі не роблять). Тобто треба явно собі в голові укласти - у автомобілістів проблеми із простором, і так буде завжди, і це нормально - від цього не дітись, нехай із цим змиряться! Краще подумати про пішоходів, велосипедистів та про громадський транспорт!

ВікторГожий
Автор

Займався велоспортом, але з переїздом до столиці покинув. Занадто великий стрес їздити по цих дорогах.

ZinchenkoOleg
Автор

У Києва одна ключова проблема, ним керують люди яким на Нього плювати, як і країною загалом.

oleksandroliinyk
Автор

Я б не зміг як герої сюжету їздити на велах по тротуарах - біль та приниження. Тільки дороги. Це часто більш ризиковано, зате на місці гідність.

G_Adept
Автор

Велосипедом без заторів? Маячня. Варто хоча б тиждень поїздити на роботу, щоб зрозуміти досвід, коли ти фізично не можеш просочитись між припаркованим авто праворуч і машиною чи автобусом у крайній правій смузі.

IhorKevin
Автор

4:47 кумедно, що оператор, який знімає журналіста і велосипедиста сидить у машині, яка рухається смугою для громадського транспорту. Що ж не так з Києвом, ага.

likejovan
Автор

Було дуже цікаво дивитись, хоча я не Киянин, хотілося б ще бачити порівняння з європейським містом) типу як є і як повинно бути

MrMisc
Автор

конечно это беда нашей страны!!!!Надо это менять!!!!

SkomUser
Автор

Не знаю как кому, но идея с надземным переходом на Арсенальной -- это слишком.
И так там в час пик тянучки...

compiks
Автор

А важко було знайти україномовного велосипедиста?

cappuccinogrande
Автор

Чому нема субтитрів українською, коли чувак щось говорить російською?

denkm
Автор

Складно було знайти україномовного велосипедиста?

molodymyr
Автор

Було дуже цікаво дивитись, хоча я не Киянин, хотілося б ще бачити порівняння з якимось європейським містом) типу як є і як повинно бути

MrMisc