Łopian- magiczny korzeń łopianu. Odtruje i oczyści organizm ze śmieci.

preview_player
Показать описание
Łopian lekarski. Łopian to roślina bardzo zakorzeniona w naszej Fitoterapii. Uznawany jest za środek czyszczący krew, regulujące wypróżnienia, moczopędne, napotne. Preparaty z łopianu bardzo często wykorzystywany do walki z problemami skórnymi: łupieżem, wypryskami, wrzodami, łuszczycą itd.

Nalewka z korzenia łopianu:
1:5- jedna cześć korzenia łopianu i 5 lub 3 czesci spirytusu 60%. Odstawić na minimum 7 dni, przefiltrować. Zażywać dwa lub trzy razy dziennie po pięć lub 10 ml w 100 ml wody. Można stosować zewnętrznie do wcierania we włosy, przemywania skóry w proporcji 1: lub 1:2 .

Odwar łopianowy:
Jedna łyżka korzenia rozdrobnionego zalać jedną szklanka wody, gotować pod przykryciem 5 lub 10 min, odstawić na 30 min, przecedzić. Pić dwa lub trzy razy dziennie po jednej szklance. 
Olej łopianowy: Jedna część świeżego lub suchego rozdrobnionego korzenia należy zwilżyć alkoholem 70 procentowym, później zalać pięcioma częściami oleju, moim zdaniem dobry olej będzie winogronowy lub Oliwa z oliwek, podgrzewamy olej do około 80°C, odstawić w ciemne miejsce na 14 dni, przefiltrować.
Olej łopianowy można stosować do pielęgnowania skóry suchej, wrażliwej, do wcierania we włosy przy łupieżu, leczenia stanów zapalnych odbytnicy lub radzenia sobie z wypryskami na skórze.
 Sok z korzenia i ziela łopianu:
zrobić sok z korzenia i ziela łopianu i połączyć ze spirytusem 60 procentowym w proporcji 1:1. Stosować zewnętrznie – posiada właściwości odżywcze, przeciwzapalne, przeciwłojotokowe, wybielające skórę. Można stosować doustnie w ilości 10 ml dwa lub trzy razy dziennie przez co najmniej dwa lub trzy tygodnie. 

Białoporek brzozowy- wielka nadzieja na wyleczenie raka? Wzmacnia odporność- grzyb grzybowi nierówny

Film ma charakter informacyjny. Nie jest to żadna Porada Medyczna. Wszelkie działania podejmujecię na swoją odpowiedzialność.

Źródło:
Łopian- Arctium i metabolizm, czyli przemiana materii- Medycyna dawno i współczesna – dr Henryk Różański; nauki medyczne i biologiczne; Fitoterapia, Fitochemia. 

#zioła #ziołolecznictwo #ziołalecznicze #gotowanie #łopian #łupież #detoks
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Dziekuję za te przepisy, te wiadomośic sa dla mnie nowością

marlenaszling
Автор

Sporo pracy przy tym łopianie, ale jeśli ma tyle dobrych właściwości, to chyba warto poświęcić mu trochę czasu! 💚 Serdecznie dziękuję za filmik! ❤🍀

Ania_pk
Автор

Super wiadomosci- cxyli naokolo nas rosna same lekarstwa- a my trujemy sie chemia

adelakowalska
Автор

Co mozna zjesc z laki I lasu swietnie pokazuje prof. Lukasz Luczaj na swoim kanale yt I wydal ksiazke " Dzika kuchnia ", robi tez cykliczne warsztaty w terenie, na swojej dzialce na podkarpaciu

annak
Автор

Dziękuję bardzo za tak cenne informacje, nie miałam pojęcia że łopian jest tak cennym ziołem dla naszego zdrowia.Pozdrawiam serdecznie ❤

dorotapach
Автор

Zrobiłem wywar z lopianu kolor jest zielony czy taki powinien być.?

ann
Автор

Gdzie można kupić te specyfiki dziękuję pozdrawjam

janinadabrowska
Автор

Jakie ma Pani wyksztalcenie i praktykę?

PolaMaj-qx
Автор

Mam 45 i choruje na raka nerki z przerzutami, leczeniw systemowe kabozantynem nie pomoglo, zostalem bez leczenia.
Czy ma pani na sprzedaż suszony korzen łupianu bo tylko zioła mi pozostaly.

pazuziamucha
Автор

To tak jak ze szczecia! TYLKO.korxen.nie taki długi

JadwigaPlachtyna-uovl