Kiedy wszystkiego jest za dużo. O wypaleniu zawodowym z Karoliną Zarzycką.

preview_player
Показать описание
Jak rozpoznać wypalenie zawodowe? Jakie są jego objawy? Kiedy każdy nasz dzień wygląda tak samo, a zaczyna się od uczucia zmęczenia po nocy przespanej w ubraniu na kanapie, jest duże prawdopodobieństwo, że właśnie to wypalenie. O swoich doświadczeniach i historii o tym jak ponownie nabrała wiatru w żagle opowie nam Karolina Zarzycka - pielęgniarka i miłośniczka tatuaży, która z problemem wypalenia zawodowego mierzyła się już niejednokrotnie.

Jak bliski jest dla Ciebie temat wypalenia zawodowego i czy się powtarza? 4:03
Objawy wypalenia zawodowego 6:59
Jak powszechne jest wypalenie zawodowe wśród pracowników ochrony zdrowia? 10:58
Czy wsparcie psychologa w miejscu pracy może pomóc poradzić sobie z problemem wypalenia zawodowego? 13:36
Czy bliskie osoby okazały się wspierające w trudnym czasie? 18:55
Jak dramaty ludzkie, które obserwujesz jako pielęgniarka wpływają na pogłębianie wypalenia zawodowego? 23:49
Jakie inne zawody są obarczone ryzykiem popadnięcia w stan wypalenia zawodowego i czy przyczyną może być poczucie odpowiedzialności za inne osoby? 25:39
Co było pierwsze – tatuaże czy pielęgniarstwo? 27:37
Jak w trudnym czasie pandemii personel medyczny radzi sobie z wypaleniem zawodowym i jak to wyglądało w pierwszym etapie zagrożenia? 34:35
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Oj dużo z tego co opowiada Karolina miałam w swoim życiu. Przykro mi, że jak poszłam do lekarza to zamiast uzyskać od niego pomoc usłyszałam, że na lenistwo nie ma lekarstwa. A to co wtedy mu opowiadałam mogło mieć podłoże w kilku chorobach np. depresja, wypalenie zawodowe, problemy z tarczycą, anemia. Z tych co wymieniłam później miałam 3 choroby. Wydaje mi się, że dalej zmagam się z wypaleniem zawodowym ponieważ trudno mi osiągnąć satysfakcję z pracy tak jak kiedyś (a praca była moją pasją).

Dosei
Автор

Ja mam takie doświadczenie przez 20 lat swojej pracy, że w Polsce mamy do czynienia ze społeczeństwem dysfunkcyjnym. Są trendy takie, że menedżer musi mieć kolor czerwony, być ekstrawertykiem itp. Ja natomiast zauważam wysyp ludzi z cechami narcystycznymi, którzy maja manie narzucania innym swojego stylu i rozwiązań.Wydaje mi się, że ludziom wrażliwym, a także z usposobieniem introwertycznym jest trudniej. Bo panuje takie przekonanie: „musisz zdobywać świat”, „ukrywaj emocje”, „bądź silny”, „bądź twardy”. A co te zwroty tak naprawdę oznaczają? Każdy powinien sobie odpowiedzieć. Jak dla mnie świadczy to o tym, że ludzie powinni zacząć dbać o swoją higienę psychiczną. Do tego w naszym kraju panuje przekonanie, że jak ktoś manipuluje, kombinuje to sobie radzi. Zauważam to w każdej pracy. Chociaż wydaje mi się, że najwiecej tego ustrojstwa jest w zakładach państwowych. Ciekawe czy są badania na ten temat. Wydaje mi się, że jeżeli w Polsce nie zaczniemy pracować u podstaw, zmieniając swoje myślenie poprzez akceptację różnych ludzi z ich temperamentem (w zdrowy sposób) to ten stan będzie się tylko pogłębiał.

Eukaliptus