10 najczęściej popełnianych błędów | Savoir-vivre

preview_player
Показать описание
Film powstał we współpracy z aplikacją BookBeat, która umożliwia słuchanie audiobooków w każdych okolicznościach.

Możesz wypróbować aplikację BookBeat zupełnie za darmo przez 30 dni! Zarejestruj się klikając w poniższy link lub skorzystaj z kodu rabatowego: aleksandrap

Podczas zakładania konta konieczne będzie podanie danych karty płatniczej. Jeśli jednak zrezygnujesz w czasie wspomnianych 30 dni, żadne środki nie zostaną pobrane.

---
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

jazgotanie przez telefon w sklepie, nawet przy kasie... szacun dla kasjerek !

hermenegildakociszewska-vo
Автор

Jeżdżąc komunikacją miejską też słucham podcastów. Podróż mija szybko, człowiek się rozwija, bardzo polecam 😊

elzbietaandruszczak
Автор

Bardzo przydatny film. Dziękuję serdecznie. Pozdrawiam.

magorzataszulc
Автор

Bardzo cenne uwagi, dziękuję za odcinek! O poprawnym trzymaniu kieliszków do wina nie wiedziałam, o odkładaniu sztućców tak, by nie dotykały stołu, zdarza mi się zapomnieć. Publiczne długie rozmowy telefoniczne i słuchanie muzyki bez słuchawek lub, co gorsza, w półotwartych słuchawkach ( osoba w takich słuchawkach często jest świecie przekonana, że nic jej nie można zarzucić) od dawna uważam za naganne. Sama, w sytuacji gdy naprawdę potrzebuję porozmawiać przez telefon w pociągu, wychodzę na korytarz, oczywiście jeśli tam nie ma podróżujących. Niestety wielu użytkowników transportu publicznego zachowuje się bardzo egoistycznie. Mieszkam w Wiedniu, gdzie tolerancja wobec osób palących w sferze publicznej jest o wiele większa niż w Polsce. Do szewskiej pasji doprowadzają mnie osoby, które palą na przystankach autobusowych pod wiatą, zwłaszcza gdy pada. Nie mam wówczas gdzie uciec przed dymem papierosowym. Poza tym te same osoby potrafią wsiąść do autobusu w chmurze tytoniowego dymu, w ostatniej chwili rzucając niedopałek na ulicę. Podobnie drażnią mnie osoby palące, które idąc chodnikiem, nieraz prawie uszkodziły mi ubranie, machając papierosem na prawo i lewo. Mój syn jest bardzo wrażliwy na dźwięki, w metrze zawsze denerwuje się, gdy obok niego ktoś bezpardonowo ogląda bez słuchawek filmiki czy teledyski. O ile odkładając niepoprawnie sztućce nikomu specjalnie nie szkodzimy, to już inne błędy często świadczą o braku elementarnej empatii i życzliwości wobec osób, które przebywają z nami we wspólnej przestrzeni.

OlesyaTB
Автор

Czy mogłabyś nagrać odcinek o noszeniu ubrań i akcesoriów z wyraźnie widocznym logo, chwaleniu się tym ile kosztowały buty, itp.? Potrzebuję materiału do rozmowy z moją klasą na godzinie wychowawczej.

marias.p.
Автор

Mam ogromny problem, bo często nie rozpoznaję ludzi nie tylko przez dużą wadę wzroku (noszę okulary korekcyjne), ale także mam problem ze skojarzeniem kto to🤦

dorota
Автор

Cudze rozmowy przez telefon drażniły mnie jak musiałam wracać z pracy do domu, bo rano mnie mąż podrzucał pod budynek . Teraz już mniej podróżuję autobusami. ale Polacy lubią gadać sobie łażąc miedzy regałami w sklepach.

jasiaj
Автор

Dzięki, nie o wszystkim wiedziałem.
Do tych najczęściej popełnianych błędów dodałbym jeszcze jeden, bardzo ważny.

11. Nie zatrzymujemy się i nie stoimy w ogóle, na środku przejścia klatki schodowej, na schodach, na chodniku, na ścieżce rowerowej, "ścieżce w domu handlowym" itp. Jednocześnie nie czekając na przeprosiny od kogoś kto właśnie chce tedy przejść.

przybywamzprzyszoscidlacie
Автор

Pani Olu, niezwykle dziękuję za temat tego filmiku. Szczególnie jeden jest mi niestety bardzo bliski. "Odźwierni" w metrze. Tak ich nazywam. Nie chodzi mi nawet o utrudnienia podczas wejścia/wyjścia, przeciskanie się, gdy ktoś stoi przy samych drzwiach, mimo że jest dużo miejsca wewnątrz wagonu. Chcę bardzo mocno zaapelować, aby były jakieś komunikaty na drzwiach mówiące, do czego służą drzwi i jak ważna jest przestrzeń przed nimi. Zdarzyło mi się wysiadając rano z metra ( był jak zwykle tłok) niebezpiecznie zaplątać w troczki, ramiączka, strzemiączka plecaka rzuconego pod nogi przez takiego "odźwiernego". Pomiędzy wagonem, a peronem jest wąska przestrzeń i przepaść. Godziny szczytu, większość pasażerów w niedoczasie, każdy się spieszy a ja zaplątana w te troki nad wąską przepaścią. Udało mi się wyszamotać, zanim ruszyło metro, bo przecież tego nikt nie był w stanie zauważyć. Do dzisiaj źle to wspominam. Drzwi i przestrzeń przed nimi to "autostrada, droga szybkiego ruchu, taśma produkcyjna" miejsce niebezpieczne. Ktoś powinien edukować ludzi.
Stojący tłumek przed drzwiami, gdy chcemy wysiąść już mnie nie dziwić. Niestety te nawyki wnoszą osoby przyjezdne. Przepraszam, my też możemy zwrócić uwagą jak funkcjonuje miasto. Mnie takich rzeczy uczono. Jak brakuje mi takiej prostej zasady: wsiadamy tylnym wejściem, wysiadamy przednim ( w autobusach, tramwajach). Czasami mam wrażenie, że niepotrzebnie boimy się przekazać te zasady nowym sąsiadom.

magdabogart
Автор

Dziękuję bardzo 😀 za wspaniały film rady bardzo na czasie pozdrawiam serdecznie 😘💕

bogumianowak
Автор

Nigdy nie opowiadam osobistych rzeczy w pojazdach komunikacji publicznej, nigdy też do nikogo nie dzwonię, tylko odbieram tel. i rozmawiam krótko, gdy jest coś naglącego. Bardzo nie lubię, gdy ktoś głośno omawia całe swoje życie publicznie.

anikus
Автор

Pani Olu, dziękuję za film, który jest dla mnie prezentem :D

ewairmina
Автор

Świetny film! Na szczęście ja nie popełniam już tych błędów ale w przeszłości zdążyło mi się kilka gaf popełnić 🙂😉

wioletawojciechowska
Автор

Świetny film! Jakość wykonania oraz merytorka. Dziękuję

justyna
Автор

Często jeżdżę pociągami na dłuższe dystanse. Nie ma podróży, żeby kilka osób nie rozmawiało długo i głośno przez telefon, bardzo często zdarza się też słuchanie muzyki czy oglądanie filmików w internecie bez słuchawek. Dla współpasażerów próbujących produktywnie wykorzystać czas albo zwyczajnie odpocząć od jazgotu jest to bardzo uciążliwe. Czy wypada uprzejmie upomnieć hałaśliwe osoby?

madamekintsugi
Автор

"Nie róbcie tak, bo zostaniecie oskarżeni o..." - to słaby argument, wszak dobre maniery nie podlegają modom, tak jak elegancki ubiór (o czym sama Pani wspomina w swoich filmach). //A, poza tym, bardzo dziękuję za cenne wskazówki i spostrzeżenia.

Franciszekalinowski
Автор

Dziękuję za odcinek świetne informacje 🤩🤩.Mnie też irytuje rozmowa przez telefon w miejscach publicznych.

lucjanakurowska
Автор

Bardzo dziękuję za świetny odcinek, Olu!

aleksandrasopek
Автор

Ja dzięki Tobie też korzystam z Bookbeat❤️❤️❤️
Dziękuję ❤️

monikatycia
Автор

Zapomniała Pani o bardzo ważnej przedwojennej zasadzie obowiązującej w komunikacji miejskiej. Do pojazdów wchodzimy prawym wejściem, a wychodzimy prawym wyjściem. Dzięki temu nie tworzą się zatory i ruch odbywa się płynnie.

biglob
welcome to shbcf.ru