Késélezés borotva élesre

preview_player
Показать описание

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Gratulálok a videóhoz! Most rendeltem én is haidu fenőköveket és 6 videó után a tied volt az első és egyben utolsó is amiben megérttetem, hogy mik az alapok!!!Köszönöm szépen!! :)

BerenyiRoland
Автор

MOSER kutyanyírógép fejhez milyen követ ajánlanál ?

attilakalman
Автор

Borotva kést meg tudsz élezni. Van egy vadi új borotvakésem és még a köszrüs sem tudott élet csinálni neki.
Van borotva fenőm, fenő szíjjam. de csak a régi borotvám tudom karbantartani

karolyllh
Автор

"Csüszkölődne" :'D Jó lett a videó Mester!!

endebarakesi
Автор

Szia, azt szeretném megkérdezni, hogy 1000-es után, ha van 2000-es illetve 5000-es kövem, azzal is el lehet érni a "borotvaéles" szintet?

its_galu
Автор

Köszi a videót, épp ma vettem egy haidu követ, most nézem hogyan kell használni :)

gaborszabo
Автор

Kedves Uram! A szakmai rutinjára lenne szükségem a következőkben. Kezdek áttérni a saját magam általi késélezésre, miután csak egyszer vittem el köszörűshöz a késeimet, de többségét meg is égette. Egy biztos köszörűt nem használok a késekhez, csak vizes csiszolópapírt P1200, P1500, és fenőkövet. A fenőköveket a nagyapámtól örököltem aki borbély volt, és a borotvákat szokta ezeken a köveken fenni, meg a bőrszíjakon. A kérdésem ezzel kapcsolatos. Ezek a fenőkövek, és bőrök az 1920.-s évekből származnak, és akkor a kövekre még nem jelöltek meg rajta szemcseméretet. A színük a szürke enyhe különböző árnyalatai - szerintem gránit lehet mert annyira simák, meg van egy olyan vajszínű, de mindegyik mint az üveg olyan simáék. Ön szerint kb. milyen számúak lehettek a mostani számozások alapján amit a borotvákhoz használtak. A másik gondom meg a szíjak. Van bőrszíj, fára rögzített szíjak, sima bőrök, egy kicsit durvábbnak, kissé érdesebbnek tűnő szíjak. Ezeket is lehet használni a késélezésekhez? És ha igen akkor milyen sorrendben? Várom nagyon kedves segítő tanácsát.

karolynagy
Автор

Ha csak köszörűvel élezik az milyen? Gagyi?

gaborm
Автор

Ehhez azt tenném hozzá, hogy a világban sokféle szabvány létezik a csiszoló papírok és a kövek finomságának jelölésére. Amivel leggyakrabban találkozunk, az az európai FEPA-F a csiszolókövekre (így jelölik az osztrák Tyrolit köveket is) és FEPA-P a papírokra, a JIS japán szabvány az ázsiai és ázsiai jellegű kövekre (ilyen a Haidu is), és ANSI az amerikai szabványű csiszolókövekre. Nagyon megtévesztő lehet, ha az ember úgy vásárol, hogy nem tudja, milyen szabvány szerinti jelölésű a csiszolóanyaga. Ráadásul az átszámolásra nincs képlet, mert nem egyenesen arányosan haladnak a skálák. Sok összehasonlító táblázat létezik, én ezt használom:

deltawing
Автор

a bőrszijhoz használsz valamijen olajat vagy pasztát előre is köszönöm

vasizutaketoki
Автор

Azért azt tegyük hozzá attól is függ a papír vágása milyen szögben tartod a kést és hogyan fogod a papírt.

hefli
Автор

Szia. Aldis kés? Nekem is vannak ilyenek több méretben.

feketekrisztian
Автор

Nekem olyan kérdésem lenne hogy ha késnek nincsen élszalagja mert annyira elkopott azt hogyan tudom meg

gyorgysetet
Автор

Tisztelt Mester! Leírná a kövek méreteit, ill azt, h honnan rendelte?

gyorgybalazs
Автор

Párszor megnéztem a videódat, van pár dolog amit nem értek. Miért nem 400as előnagyolásra és 1000es besimításra, vagy ha 600as előnagyolásra, miért nem 1200as besimításra.Minén durvább a kő, annál haladósabb előnagyolásra, minél finomabb a kő, annál jobb élt lehet vele csinálni.Ahogy néztem árban szinte nincs eltérés a különböző finomságú kövek között. Ez a videó ösztönzött arra, h kb. 1 év után kipróbáljam a "piaci" kombinált vizes fenőkövemet.(tehát egyik oldal durva a nagyoláshoz, másik finom a simításhoz) .Egy Extol Premium túrakéssel próbáltam ki a te módszeredet. Kb. ugyan azt a hatást értem el vele, mint az épített vizes köszörűgépemmel, csak ez a módszer több odafigyelést, és időt igényel (tudom nem építhet mindenki vizes köszörűt) . A sorjátlanítással kapcsolatban "mindenki másképp csinálja". Te bőrszíjjal, én viszont kerámia rúdon húzom meg a kés élét, h a sorját letörje, és még élesebb legyen, mert ha jól tudom a kerámia ad neki még egy extra finomítást. Nem lefikázásból mondom, de pár dolgot kifelejtettél a videóból: 1-A követ legalább egy órával a kezdés előtt nem árt beáztatni, vagy akár folyamatosan víz alatt hagyni, napokon, heteken át, a gyors kiszáradás ellen. 2-Minden tömegcikk, de 2-300 forintos, biliacél anyagú késtől csodát nem szabad várni(és lehet vergődni sem szabad vele). Halandó ember számára elérhető áron egy háztartásba a Tramontina.Fiskars, Dick kések.Köszönöm a videót, és elnézést h belepofáztam.

gyorgybalazs
Автор

Szia!
Milyen követ ajánlassz 10.000ft alatt?
61-65 rockwell keménységű a borotvám
Elég lenne egy 1000 vagy 1200 as kő?
Naponta borotválkozok így kb. 3 naponta élezném.

worldoftankswarthunderrepl
Автор

És ha van egy fiskars élezőm és viszonylag jol megélezi de a papirt még nem viszi!az elezes utan ha ra folgozok bőrrel akkor viszi a papírt nem?és csak a bőr a jó?mű nem?

szakallasbuzi
Автор

nekem nem jött be ez a köves dolog, vettem 3 követ.. kidobott lóvé
másfél óra élezés után is csak tépi a papírt a kés.. szar az egész

alap
Автор

tanács! ezek a pengék nem szerszámacélok!nem szabad geppel köszörülni, mert a fém felizzik azért is hány szikrát, !és ilyenkor molekuláris. szinten átedződhet a újra kell majd edzeni egy szakembernek, aki ismeri a pontos vegyi összetételét!!!

RóbertTurai-bx