Bejvávalo dobře? // Nové expozice Národního muzea

preview_player
Показать описание
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Pre mňa osobne najvydarenejšia kampaň, akú som kedy videl... A to nielen v našich končinách. Hlavne tá myšlienka je skvelá, na rozdiel od iných hnidopichov nebudem riešiť formácie nemeckých stíhačov a viazanie šnurovačky v 18. storočí

juraj
Автор

to je asi jediná reklama v životě, co ve mně vyvolala emoce.

oksgg
Автор

První scéna je sice super udělaná, ale německá letadla a bombardéry nad Čechami? A proč němečtí stíhači letí ve formaci, kterou nepoužívali od Španělské války? Co se nám to muzeum snaží nakecat?

moravianmargrave
Автор

A úplně nejhorší na celém videu je ten nekonečně omílaný koncept "historie byla hrozná a buďme rádi, že teď je všechno lepší". Vsadím se, že cestovatel časem ze středověku by na dnešku našel hromadu věcí, které byly za jeho času lepší, stejně jako hromadu věcí, které jsou lepší teď. Za padesát let se na nás lidé budou dívat úplně stejně jako my na ty před námi. Nejhorší na tom všem je ta ironie, že je to reklama na *Národní muzeum* - institut založený k poznávání a zachovávání historie - a prezentuje tolik historických nepřesností.

loltadynicneni
Автор

Nechci vypadat jako hnidopich, ale hned v první scéně jsou letadla vysloveně špatná, jak již někdo zmínil a v druhé scéně je špatně úplně vše. Nejenom, že se zaprvé šněrovačky nikdy nenosily na holém těle a vždy pod ní nosila žena dlouhou, většinou lněnou (časem i bavlněnou), košilku, aby se zamezilo otlačení kůže (obdobně jako se nosí ponožky v botách). Způsob samotného šněrování je navíc nemožný a sama scéna to ukazuje. Pokud by jste chtěli stáhnout a zavázat dobovou šněrovačku, museli byste táhnout do stran, aby se utáhla. Většina žen se šněrovala sama, stačilo k tomu chytit oba konce a zatáhnout do stran či lehce před své tělo, načeš se šněrovačka stáhla stejně jako tkaničkové boty (boty jsou dnes asi to nejpodobnější, na čem lze daný princip popsat) . Tažením přímo za sebe dojde k tomu, že dotyčnou ženu pouze přitáhnete k sobě, ale šněrovačka se nijak neutáhne (zkuste si zavázat botu tím způsobem, že potáhnete tkaničky silou směrem přímo k sobě, brzy zjistíte, že tento způsob je nesmyslný a musíte táhnout tkaničky od sebe, aby jste něco zavázali). Fakt, že během 18. století (o které se zjevně muzeum pokoušelo) neexistovala ještě móda pevného svazování pasů, v zájmu jejich zeštíhlení. Módní bylo, ,ploché" břicho, nikoliv však vosí pas (který se objevuje až tak od 80. let 19. století). Utahování pasů se objevovalo až koncem 19. století a to téměř výhradně u hereček, modelek a módou fanatických dam z nejvyšších kruhů (přirovnal bych to k extrémním plastickým operacím dnešní doby) a společnost na něj všeobecně pohlížela negativně (jakožto na věc nemorální). Jednoduše by se dala scéna popsat jako něco, co by se mohlo udát leda v prvorepublikovém románu, jinak jde však o naprosto špatný příklad a nereálnou situaci vyhozenou z jakéhokoliv kontextu.

gas
Автор

even Czech people have sence of humor :)

marythefirst
Автор

Co tím chtěl básník říci?! Jakože teď se máme fantasticky, než v minulosti?! Nenechte se vysmát! 🤦‍♀️🐑. Stupidní reklama!!! Už kvůli ní tam nepůjdeme!!!

isabellamihai
welcome to shbcf.ru