Arduino 16: DUŻE SILNIKI KROKOWE

preview_player
Показать описание
Jak sterować dużymi silnikami krokowymi, korzystając ze sterowników? W jaki sposób używać Arduino do pracy z takimi silnikami? Jakie dodatkowe funkcje mają sterowniki silników krokowych?

Kod, na którym bazuje odcinek można pobrać stąd:

Zapraszam do wsparcia mojego kanału:
PayPal.Me/smialekadam
oraz do subskrybowania:

#Arduino #steppermotor #silnikkrokowy
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Siedzę w Arduino od lat i większość (jak na razie) poruszanych tu tematów jest mi dobrze znana, ale gdybym na początku moich przygód z mikrokontrolerami trafił na taki kanał, to zaoszczędziłbym sporo czasu i nerwów. Brawo.

Karol_Hamburger
Автор

Jak zwykle mistrzostwo!!!! Nawet ja zaczynam kumać o co biega z tymi silnikami i sterownikami wszelakimi :)

pawekowalski
Автор

Czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki z serii Arduino. Buduję dość skomplikowane urządzenie którym Arduino będzie zarządzać, ale cały czas brakuje mi wiedzy jak poprawnie wszystko zaprogramować, jak wszystkie pojedyńcze procesy którymi potrafię sterować połączyć ze sobą by wymieniały się informacjami. Wysoko postawiłem sobie poprzeczkę jako amator ale już kilka rozwiązań, dzięki Panu, udało mi się zastosować i wierzę, że kolejne odsłony podsuną rozwiązanie pozostałych problemów.

Arbaql
Автор

Dobrze powiedziane "Historia na inną okazję" bo gdy się mówi "temat na inny odcinek" to wiadomo że te filmy nigdy nie powstają...

pundzior
Автор

Dziękuję za odcinek. Rozjaśniło mi się wreszcie :)

extremejacek
Автор

Znowu wspomniał Pan o timer'ach i przerwaniach. Czuję, że następny rodcinek będzie już na grubo.

rekawek
Автор

💪😎👌 Podziwiam za wiedzę! Sam interesuję się informatyką i deczko mniej elektroniką, i ogólnie zasady znam, ale jak to mówią, diabeł tkwi w szczegółach...!

Informatykwakcji
Автор

Dziękuję za ten odcinek. Zawsze mnie zastanawiało po co są takie sterowniki. Myślałem, że chodzi o większe prądy napięcia czy jakieś konwertery. Wiele mi to rozjaśniło.

smokmen
Автор

Uwielbiam pana słuchać, ,Usmażą zasilacz" 😝😝😝👍

gnbandi
Автор

​Mam pomysł na praktyczne zastosowanie Arduino. Chodzi o rozwiązanie problemu wpisywania hasła do korporacyjnych laptopów w czasie pracy z domu. Arduino podłączone do laptopa przez USB przedstawia się jako klawiatura i działa jak `Wirtualna Klawiatura`. Do Arduino podłączona jest fizyczna klawiatura USB. Program czeka na znaki z fizycznej klawiatury, jeśli do danego znaku przypisane jest jakieś słowo, to `Wirtualna Klawiatura` wprowadza to słowo do laptopa.

jbarnat
Автор

Dalej twierdzę że to najciekawsze i najlepiej poprowadzone szkolenie dot. Arduino. I chyba zdania nie zmienię.
Panie Adamie - taka podpowiedź, pytanie i prośba w jednym dotycząca dalszych części: czy ma Pan w planach poszerzyć wiedzę widzów na temat komunikowania się płytek Arduino pomiędzy sobą na odległość zarówno przewodowo jak i bezprzewodowo? Tak, krok po kroku jak to było do tej pory? ;)

eRBartek
Автор

Mam wrazenie, ze Pan Adam buduje frezarke CNC:-)

sebastianuchman
Автор

Przydałby się odcinek o silnikach bezszczotkowych trójfazowych. Jak nimi sterować z arduino. 😉

slavkofgeorg
Автор

Super film, na jakim etapie jest Pana cykl Arduino? Jest jeszcze wiele zagadnień, które chciałby Pan poruszyć? Czy może zbliżamy się ku końcowi?

TheSirArkadiusz
Автор

Trochę teoria, bo nie widzę amatorskiego zastosowania, a gotowe rozwiązania są już tanie i gotowe :) Gdyby automatyczne drzwi jednak przygniotły gapę, to by był problem, ze nie ma certyfikatów, atestów itd.

MultiKomentator
Автор

da się taki sterownik zbudować na cyfrowych układach logicznych i innych urządzeniach czy to jest zbyt skąplikowane?

tandex
Автор

Ten "oskalpowany" scalak, to zapewne coś łatwo dostępnego. Inaczej by nie zacierali oznaczeń.

KH-lgxc
Автор

Sterowac mozna taki silnik sinusami i mozna mikrokroki realizowac za pomoca zmiany napiecia sinusoidalnego. A jak realizuje to ten modul? Sinusem czy kwadratem?

AmatorElektronik
Автор

Ile kosztuje taki sterownik silnika krokowego? Jakie może mieć to praktyczne zastosowanie pomijając maszyny CNC? Tracker PV? Obrotowa wystawa? Rotor anteny?

MultiKomentator
Автор

Obligatoryjne, czyli obowiązkowe, a tutaj chyba chodziło o to, że uśpienie nie jest konieczne do użycia

nomadc