300 000 dolláros Bitcoin?!

preview_player
Показать описание
Tombol az optimizmus a részvénypiacon, de a Bitcoin sem marad le. Mi áll a Bitcoin emelkedés hátterében, kitarthat-e a lendület 2021-re?

#bencebalázs#befektetés#tőzsde

Érdekel a hosszú távú megtakarítás, befektetés, de nem tudod hogyan csináld?

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Warren Buffett egyszer azt mondta: "Ha alvás közben nem találja meg a pénzkeresés módját, akkor haláláig lopni fog."

rebeccacasey
Автор

Néhány gondolatot hozzáfűznék:
Nem pusztán a pénznyomtatás hajtja fel az árfolyamot, hanem a blokkjutalom feleződésből keletkező készlethiány. Ez annyit jelent, hogy 4 évente feleződik a kibányászott bitcoinok száma. Az idei előtt már volt két blokkjutalom feleződés 2012-ben és 2016-ban. Az eddigiek alapján ezeket követően egy masszív éven át bikapiac volt jellemző. A Greyscale nevű befektetési tárasaság egymaga felvásárolja az összes újonnan kibányászott coint.
Dolgoznak olyan megoldásokon, amik bitcoin-t gyorsabbá, és könnyebben használhatóvá akarják tenni. Ami a videóban elhangzik negatívumként, hogy 21 millió lesz a maximuma, az pont a legjobb benne, van egy fix készlet, és nem lehet csak úgy nyomtatni mint egy dollárt. Ezen amúgy ha akarnának se tudnának változtatni. A blokklánc technológia és a másik kriptovaluta az Ethereum okos szerződései forradalmasítani fognak egy csomó ágazatot.
+ Az S&P jövőre szeretne piacra dobni egy kriptovaluta indexet.

KozmaRobert
Автор

Kedves Balázs!

Azzal a kijelentéssel vitatkoznék, hogy a Bitcoin CSAK a hit áll mögötte és gazdaságilag nem hasznosítható. (9:20 - 9:55 között)
Vannak olyan vállakozások amik kihasználják a blokklánc megmásíthatatlanságát és cenzúrázhatatlanságát.
Példának sajnos pont bitcoinost nem tudok felhozni, de a magyar docu trust például dokumentum hitelesítésre használja az Ethereum blokkláncát. Tehát ők nem azért vesznek ethert hogy befeketessék, hanem hogy dolgozzanak vele. Csakis etherben lehet kifizetni a blokkláncon a "tárolási költséget".

Ahogy a fogorvos sem azért vesz aranyfüstöt hogy befektesse a pénzét hanem hogy betömje a páciense fogát.

Azt elismerem hogy a (bitcoin)blokkláncon tárolni valamilyen adatot nagyon drága. De biztonságos.

És ha már a hitnél járunk had hozzak egy párhuzamot.
Miért olyan nehéz meghamisítani a Bibliát vagy a Koránt? Azért mert rengeted példányban megvan ugyan az a könyv másolata.
Ráadásul a Bitcoin sztorija 10 percenként bővül és szinkronizálódik.

Elég hibatűrő, mert jelenleg vannak olyan emberek, akik ha lerobban a Mo-n az Internet, akkor is tudnak Bitcointranzakciót indítani. (Bitcoin műhold adóvevő, kb 200-300 eFt eszköz plusz üzemeltetési költség)

kisszoltan
Автор

Mit gondoltok az XRP rol? Nekem van jo par 20 centen kezdtem el venni ..Rendszeresen veszem a cryptot, vegyesen arfolyamtol fuggetlenul btc eth xrp.. hosszutavon gondolkozok ..

kristofkiss
Автор

Szia Balázs köszönöm a további hasznos előadásodat tőled mindìg hall az ember valami hasznosat! Remèlem a jövőben is legalább ilyen vagy ennèl gyakrabban töltesz fel további hasznos tanács illetve elmèleteket! 😀Csak ìgy tovább!

Luluking
Автор

Pontosan ezért jó befektetés a crypto, mert bármit bele lehet képzelni és lehet valóság lesz. Emlékszem 2013ban vettünk haverokkal btc-t 400 dolláron és minden fórumban ment a susmus hogy lehet egyszer majd 10ezret fog érni. Sokan kételkedtek, hogy biztosan nem aztán felhúzott 20 ezerig, persze mi gyengekezűek voltunk és eladtuk 800 környékén. :D A tanulság, nem becsüld alá a hypot.

TheVektast
Автор

3:25 egyáltalán nem biztos hogy kevésbé veszik az aranyat (és ezüstöt) mint a bitcoint, mert az előbbiek árát mesterségesen lent tartják derivativákkal, igy nem tükrözi feltétlenül a valós érdeklődést az áruk.

wincent
Автор

Szia Balázs!
Azt azért elmondhatnád mi a bajod a fizikai arannyal?
Az érték állóság?, vagy nem kompatibilis egy tőzsde krachhal?, vagy a korlátlan likviditás a bajod?

lewistrausz
Автор

Korrekt video, de a Bitcoinban nagy veszélyek vannak. Legfőképp csak azért durrant be, mert az arany jelenleg stagnál, ami nem lesz mindig így. Másrészről ne felejtsük el a Dollár, és az Euro digitalizálását. Nem kizárt egy értelmetlenül magas Bitcoin ár, de több veszély fenyegeti, mint amennyi tény támogatja.

TradeOnTheMarket
Автор

amugy olyankor mi van, ha allambacsi gondol egyet es lezarja az internetet, vagy egy meteor sikeresen celba er es eltunteti mondjuk belgiumot, es az elektromos halozat megrongalodik szerte a vilagban, olyankor mi lesz a bitcoinnal?

johnnyonthespot
Автор

De miert fizetnek PayPal-on bitcoinal! Oke, hogy lehet de miert? Mi ertelme van ha USD-vel is tudok fizetni. Miert kockaztatnam a likvid tokemet egy mega-volatilis termekkel? Miert? Mi az amit most nem tud a fizetes teren az USD mint a bitcoin? Vicc! A mania mar megint megtalalt egy kedvencet! Party like it's 1999!

tibsyy
Автор

Revolut keresztül keletkezett Bitcoin vagy más kriptodeviza árfolyamnyereségemet hogyan tudom lekérni az adózáshoz? Az adót levonja automatikusan a Revolut, vagy keletkezik adófizetési kötelezettségem? Egyáltalán látható ez a NAV számára?

krisztiantoth
Автор

Nem 2018 as, hanem 2017 es volt a korábbi csúcs időpontja.

laszloszigili
Автор

Sziasztok ! Szerintem a fizikai arany az nem befektetés, hanem biztosítás ! És igenis kell, hogy legyen a portfólióban 10 - 15 % .
A fizikai arany rendszeren kívűl van, és bármikor zsebretehetem és mehetek, ha egyszer úgy hozza az élet!

peterkristof
Автор

Szia Balázs, lesz videó eth-ról és társairól is?

gaborcser
Автор

Azért voltak itt pontatlanságok, de azért megy a lájk. Fejlesztők nagyon is dolgoznak a Bitcoinon, pl az uj soft-fork már csak az aktiválásra vár és a bányászok már tanácskoznak mikor és hogyan történjen ez meg. Ez ha minden igaz jóval ellenállóbbá teszi a hálózatot a különbözö rendszabalyozások ellen, kisebb lesz egy blokk és átlag ember is létrehozhat majd privát tranzakciókat. Az meg, hogy a bitcoin pénzként funkcionáljon már nem a fö blokkláncon múlik, hanem amik erre épülnek mint a Lightning Network.
Az meg hogy a bitcoinnak miért van értéke a pénz definiciójában keresendő amit Mises és F. Hayek definiált. A Bitcoin majdnem hogy tökéletesen megfelel az ő általuk adott definíciónak, szoval aki meg szeretné ezt érteni, annak ajánlom a Bitcoin standard cimű könyvet.

farkasgr
Автор

Kedves Balázs, bocs nem bitcoin, meg nem befektetési tanácsadást kérdeznék:D de emlegetted hogy az ubert preferálod, és hogy van is neked, kérdezném hogy szerinted mi lehet egy célára ami valid lehet 1-2 éven belül...van pár callom fél éve és mostmár termel rendesen (egy év mulva járnak le)

csababorbely
Автор

Mi a véleményed a BlockBen-ről magáról, valamint a mögötte álló koncepcióról?

laszlofodor
Автор

A Bitcoin fejlesztők pedig igencsak dolgoznak, nézz utána a Lightning Networknek. Nem a blokkméretet kell növelni, az csak lineáris skálázás lenne, és csökkentené a decentralizációt. Második szinten lehet exponenciálisan skálázni a protokollokat.

tamaskolossvary
Автор

A szabályozó hatóságokról hibás úgy beszélni mint egy egységes valamiről. Sok van belőlük és jelentősen ellenérdekeltek, majdhogynem ellenségesek. Így egységes működés meg közös időzítés kb. kizárt, így a szabályozási kockázat ma már minimális (sőt, inkább tisztázódás várható ahogy új bitcoin barát dollár comptroller mondta egy interjúban pár napja).
Teljesen más a jelenlegi kezelés (és lesz a jövőbeli is) a különböző országokban. A bitcoin nem pénz hanem -digitális- asset mint, így a pénznek igazából nem konkurrencia. Van olyan ember aki pénzben próbál hosszútávon takarékoskodni?

FreedomIsNotGoingToBeFree