ХРЕСТ СТАРОВІРІВ #Shorts

preview_player
Показать описание
ХРЕСТ СТАРОВІРІВ #Shorts

Хрест старовірів - це один із символів віри, який використовується для проведення богослужінь, хрещення та інших релігійних процедур. Восьмикутний хрест відрізняється від звичного православного. Сучасна церква не використовує восьмикутний хрест після реформи Никона, а ось старообрядці або розкольники, як їх називали в старовину, продовжують використовувати саме такий хрест, не звертаючи уваги на проведені реформи.

Все почалося досить давно, примітний той факт, що розкол церкви став причиною загибелі великої кількості людей, які підтримали стару віру. Але, незважаючи на це, старообрядці змогли пережити страти, публічні розправи і катастрофічно великі податки. Старовіри існують і досі, тільки вУкаіни їх близько двох мільйонів.

У 1650-1660 роках відбувся розкол церкви на два табори. Причиною його послужила реформа. Одні сприйняли незнання як належне, інші стали вважати, що реформа намагається нав'язати їм чужорідну віру, яка не має ніякого відношення до православ'я.

Церковна реформа Никона і царя Олексія Михайловича, по суті, розділила людей і стала причиною серйозних розбіжностей. В результаті суперечки перейшли до активних дій, які призвели до масових репресій щодо тих людей, які не підтримували нововведення.

Реформи Никона почалися в 1653 році, реакція на діяльність митрополита не змусила себе довго чекати. У 1656 році на Помісному соборі Російської православної церкви відбулася знаменна подія: всіх, хто хрестився двома перстами, оголосили єретиками. Хрест замінили, а книги, сувої та інші символи повинні були бути знищені. Всі ті, хто продовжить хреститися двома перстами і сповідувати стару віру, будуть відлучені від церкви і віддані анафемі.

З цим рішенням були згодні не всі, що виникли розбіжності призвели до того, що віра виявилася під загрозою. Країна могла зануритися в релігійну війну. Ситуацію ускладнили дії священнослужителів, які самостійно нагнітали обстановку. Бажаючи підпорядкувати старовірів своїй волі, взяли документ під назвою «12 статей».

Масові страти і розправи над старовірами почалися вже після Поморського збору, вплинути на ситуацію цариці Софії так і не вдалося. Втім, країна перебувала в хиткому положенні, а релігійні кари і підробки тільки погіршили ситуацію. «12 статей» не дозволили ситуацію, після їх виходу з'явилася низка фальсифікацій, брехня і смута привела до того, що були страчені тисячі ні в чому не винних громадян, постраждали і священики.

Незважаючи на те що книги, сувої і самі старовіри піддавалися гонінням, публічних страт, вдалося пережити Смутні часи. Ситуація вирішилася з приходом до влади Петра Першого. Імператор поставився до старообрядців порівняно лояльно. Він дозволив їм існувати і скасував «12 статей». Але існування це було напівлегальне.

Шлюби старообрядців вважалися незаконними. Старовірів заборонялося займати високі пости. Хрещення вважалося незаконним. Діти, народжені у шлюбі зі старовірами, вважалися незаконнонародженим.

Крім того, всім тим, хто відхилився від релігії, потрібно було платити подвійний податок. Якщо ж людина ухилявся від сплати податку, то його могли стратити, піддати тортурам або відправити на каторгу.

Незважаючи на те що старообрядці все так же піддавалися репресіям, їх ослаблення дозволило зберегти багатьом людям життя. Щоб зберегти звичний уклад, уникнути осуду і податків, багато віруючих пішли в ліси або іммігрували. Це дозволило їм не тільки продовжити нормально жити, а й узаконити шлюби. На територіях великої кількості країн старовіри жили громадами, будували будинки і церкви.

За деякими відомостями, в XIX столітті старообрядцями була третина всього населення української імперії.

У 1846 році завдяки старанням митрополита Амвросія вдалося полегшити ситуацію в країні, влада пішла на певні компроміси, в результаті чого було введено єдиновірство. На території Австро-Угорщини старовірів вдалася відновити єпархію. Але митрополита і його рішення прийняли не всі, деякі з старовірів стали вважати його єретиком, який бажає впливати на них і знищити віросповідання.

У 1883 році вдалося домогтися деяких послаблень щодо старовірів, їм було дозволено займати громадські посади. Пізніше, в 1905 році вийшов указ, який частково скасував обмеження щодо громадян, хто хрестився двома перстами і використовували восьмикутний хрест...

ПриватБанк: 4731 2196 1261 5033

Наші друзі:

#коп #камрад #хрест #крест #староверы #старовіри #металлоискатель #металлодетектор #металошукач #металодетектор
Рекомендации по теме