DEEP TALKS 200: prof. Michal Pěchouček – Jaké jsou hlavní výzvy AI a jak se připravit na budoucnost?

preview_player
Показать описание
Jak umělá inteligence ovlivní trh práce a jak se mohou jednotlivci i společnosti na tyto změny adaptovat? Jaké dovednosti budou v éře AI klíčové a jak by se měly změnit vzdělávací systémy? A jak zajistit, aby vývoj umělé inteligence probíhal v souladu s etickými normami a lidskými hodnotami?

Hostem jubilejního 200. dílu podcastu DEEP TALKS byl profesor Michal Pěchouček, přední český odborník na umělou inteligenci. Působí jako ředitel Centra umělé inteligence (AIC) na Fakultě elektrotechnické ČVUT. Publikoval více než 400 impaktovaných publikací, které přispěly k výzkumu umělé inteligence, a jako hostující profesor působil na mnoha zahraničních univerzitách.

Podílel se také na založení několika technologických startupů, například společnosti Cognitive Security, kterou v roce 2013 koupila firma Cisco, a v letech 2019 až 2024 zastával pozici technického ředitele ve společnosti Gen (dříve Avast).
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Veľmi poučný rozhovor, naozaj komplexný, ak vobec dokážeme komplexne posúdiť dopady AI. Ďakujem

marcelakurekova
Автор

Také jsem probíral Toru, Buddhismus, islám, křesťanství a jak najít mezi vším paralely. Za mě musím potvrdit že lépe jsem si nikdy nepopovidal a měl pocit že mi velmi pomáhá najít propojení a mysl. Za mě absolutní optimismus. Otázka je jak to bude fungovat ve stupni AGI

ferrymezzei
Автор

Výborná debata, ale zlý zvuk…chce tu štúdiové mikrofóny …dik

ladislav
Автор

No rád bych souhlasil, že znalost matematiky je super obrana před konspiracemi apod., ale to bych nesměl studovat na univerzitě s vyhlášeným aplikovaným statistikem, který šíří bludy a konspirace ve velkém...

hydrogenbond
Автор

Díky za super rozhovor 👍 teda až na ty vakcíny :-)

zdeneksroubek
Автор

To ste. Udelali jen. Pro. Bohaty. Tak. Toje. Od vas. Odporny

IvanaŠtefková-ns
Автор

Petře, jako vždy fantastický rozhovor s osobností české AI komunity! Poslouchám Vaše podcasty často a vždy v něm najdu nějaký AHA okamžik. Díky za Vaší práci, jen tak dál! Se učit, se učit, se učit. 👏👍

CRXSpaceMan
Автор

Nemyslím to špatně, ale vůbec mě nepřekvapuje, že profesor software engineeringu neví o čem je reálný svět aplikací. Programování je jedna malá část celého cyklu. Ale k tomu je potřeba rozšíření kódu, refactoring, unit testy, optimalizace, code review. Dále pak zajistit bezpečnost, building aplikace, deploying, migrace, oprava bugu, scaling, monitoring, alerting, pohotovost, analytika dát, ETL a mnoho mnoho dalšího.

zdenektison
Автор

Vitvorili jste jen pro. Bohaty je proč

IvanaŠtefková-ns
Автор

Tak bohužel takhle hovořit o AI.... neberu!!

koliby
Автор

Chytrý pán, ale bohužel etatista, který věří že jediný nezávislý orgán může být ten veřejný....

pavelvodnar
Автор

Gratuluji, uzasna jsem se na to v Los Angeles a je mi lito, ze moje rodina a kamaradi neumi cestinu tak aby to mohli rane to AI přeložil!

Klacek