Fotowoltaika [033]: Inwerter off-grid - oszczędności - jednak się da.

preview_player
Показать описание
W dzisiejszych czasach nic nie jest pewne, więc nie zawsze chodzi o koszty, a o fakt posiadania urządzenia wszechstronnego. Dlatego też w dzisiejszym nagraniu pokazuję oszczędności przy 750W paneli i 250W obciążenia ciągłego.
Wszystko z gwarancją w Polsce i zakupy na raty.

UWAGA! 2022-03-01 Ruszyłem z projektem Kogeneracja
Zapraszam do grupy na FaceBook:

Chcesz wesprzeć moje działania? Link tutaj:

00:00 Wstęp
00:14 Wytłumaczenie testu 16 marca 2022
00:46 Rozłącznik AC czy można zastosować do DC?
01:54 Co i jak teraz działa
05:45 SPH 3000W na sprzedaż i ciekawostka z wentylatorami
07:26 Odczyt liczników 18 marca (2 dni)
11:20 Odczyt liczników 19 marca (3 dni)
11:42 Odczyt liczników 21 marca (5 dni testu)
12:03 Odczyt liczników 27 marca (11 dni testu)
12:58 Podsumowanie odcinka
15:15 Basen przygotowywany do sezonu
15:58 Przyczepa kempingowa z solarem
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

dziekuje i pozdrawiam prawda i tylko prawda to sie liczy

andrzejkowalczyk
Автор

Witam.Ja w podobnym urządzaniu też miałem tak załozone wentylatory, więc od razu je przełożyłam żeby ciepłe powietrze było wypychane górą. Pozdrawiam

maniekmaniek
Автор

W tych falownikach można po RS232 czytać statusy i wysyłać konfigurację. Bardzo prosto można zmieniać priorytety ładowania i wyjścia. Komendy PCPxx i POPxx.

grzelecg
Автор

To z balanserem czy serwis się odezwał. Ja mam rozwiązanie między zasilaczem akumulatorami mam zamontowane styczniki które rozłączają Plus i minus gdy się zasilacz uruchamia to się styczniki załączają się skończy pracę styczniki się rozłączają. I nie ma strat na diodzie prostującej. Jakie akumulatory będą stosowane przy inwerter 48 v

ktosktos
Автор

Z moich doswiadczeń wynika, że te urządzenie nie pokazują zużycia poniżej 80W - wtedy wyświetlaja 0W

HalasPiotr
Автор

Proszę nie zapomnieć dać do inwertera 48v. Balanser akumulatorów ołowiowych on jest bardziej potrzebny niż w instalacji 24 V.

ktosktos
Автор

Szukam właśnie takiego off-grid'a dla obecnej fotowoltaiki na SolarEdge 5, 25kWp. Generalnie mam sporo sąsiadów z foto i już obecnie w Marcu dobijamy do 255V ok godz. 12:00. Myślę właśnie nad dołożeniem chińczyka hybrydowego i może z 200Ah w akumulatorach aby:
1) Zbić napięcie po stronie AC ładując aku z obecnego PV, lepsze to niż wyłączony falownik
2) Zapiąć chińczyka pod jedną fazę, dla ew. UPSa oświetlenia itd.
3) Odebrać sobie trochę wieczorem/nocą z akumulatorów aby kolejnego dnia miało co ładować
Ten falownik praktycznie nie będzie miał w ogóle przyłączonych paneli - ma działać jako ładowarka. SolarEdge nie jest hybrydowy.
Ma to sens?? Dzienne zużycie domu to gdzieś 6-15kWh, zależnie od dnia.
Celowo zrobiłem nadprodukcję, np. dziś mam 20.6kWh z foto, odbiór domu 13.1kWh

jacekk
Автор

U mnie wydmuchuje powietrze na górze. Co do pokazania load jak jest mniej niż jakieś 80W to pokazuje 0. U mnie w marcu sonoff pokazuje 173kWh energii elektrycznej jaka poszła na mieszkanie. Pzdr

Kenny
Автор

Mowisz ze jedyny minus brak timerów a nie myslales a zastosowaniu zegarka sterujacego i ustawieniu go do twojej taryfy?
Super kanal pozdrawiam 👍

piotrekwneczak
Автор

Witam zamiast mostka lepsze będą diody schottky'ego kilka równolegle mają mniejszy spadek napięcia

zbydeczekbodek
Автор

A to nie pokazywało zużycia z akumulatorów, z paneli wystarczało energii więc z baterii szło zero.

radosawmirr
Автор

To ja kilka pytań, skoro takie testy. W okresie letnim, a ze względu na sytuację z wunglem, i w zimowym zapowiada się grzanie wody grzałką elektryczna 1200W, 100L wody.
Jakiś czas temu, ze względu na sytuację zaczęło mi świtać, żeby zamontować tego typu inwerter i "kilka" paneli, tak, aby jeśli jest słońce, zasilały grzałkę, a jeśli nie to z sieci.
No i teraz:
Nie interesuje mnie oddawanie do sieci (jeśli dobrze rozumie, da się ustawić tak, żeby nie chciało pchać do sieci jeśli będzie miało wolne moce)
Nie interesuje mnie póki co magazynowanie (czy ten inwerter może pracować bez aku, i ewentualnie jeśli może, czy może to wpływać na jego "trwałość")
Czy dobrze rozumie, że możliwy jest układ, że przy obciążeniu 1, 2kW, kiedy panele będą produkować mniej bo coś tam, to reszta będzie dociągana z sieci?
Nie chcę podpinać paneli bezpośrednio do grzałki, ze względu na konieczność wymiany grzałki, problemy z jej wysterowaniem, brak możliwości prostego dogrzewania z sieci.
No i to chyba tyle. :)
Mam jeszcze pomysł, ze względu na to że mam dwa liczniki, w jednym mieć g11, na drugim g12W, i w jakiś magiczny sposób przełączać między tymi licznikami instalację w domu (przynajmniej to co ciągnie, a nie wrażliwe na chwilowe zaniki) no ale to już całkiem inna historia :)
(znajomy elektryk odradza magiczne rozwiązania, ale on zawsze z wszystkim jest na nie, taki służbista ;), normalnie jak by genów polskich nie miał :) )

kinats
Автор

Czy ten falownik potrafi pracować z baterią w zakresie 56-65V czy jak większość 60V to górna granica?

emceh
Автор

Nie poprawiaj fabryki. Powietrze ma być wydmuchiwane/wysysane z urządzenia a nie do niego wdmuchiwane. Pewnie lepiej by było gdyby wyssane powietrze leciało do góry a z dołu było zasysane ale jakiejś kosmicznej różnicy w efektywności chłodzenia pewnie nie będzie.

upanie
Автор

Witam pana obserwuje kanał super . Mam pytanie czy można podłączyć równolegle do akumulatorów ładowanych przez taki inwerter hybrydowy drugi regulator mptt do tych samych baterii . Czy podłączenie takie nie uszkodzi inwertera ?

sylweksliwka
Автор

A co by się stało gdybyś podłączył pod ten inwerter np. Wiertarkę 3500W? Dobierze z sieci resztę?

johnnycmg
Автор

Witam. Jaki inwerter 5KW zakupiłeś? Pozdrawiam

mowerszczak
Автор

Czy to się opłaca w rozrachunku? Jesli dobrze rozumiem 39kwh oszczędności to 40zl szybko liczac miesiecznie ale akumulatory nie wytrzymaja tak 2 lata... Dobrze mysle ??? 24*40 to okolo 1000zl

piotrjaniak
Автор

Mam pytanie używasz zasilacza 24 v do doładowywania akumulatorów w taryfie nocnej.
Zasilacz jest dodatkowo podłączony przez dietę prostowniczą i do akumulatora. Czyli zasilacz daje 24 V Spadek napięcia na diodzie to około 0.7V, czyli do akumulatora dociera 23.3 V, Jeżeli aktualnie na akumulatorach napięcie jest wyższe, to nie ma żadnego procesu ładowania. W taki sposób można ładować tylko bardzo rozładowane akumulatory i nigdy nie naładują się w stu procesach Jak to u ciebie działa ?

xents
Автор

Dzien dobry, obejrzałem z zaciekawieniem
Mam pytanie: w tle słychać cały czas jakiś hałas
Czy to inwerter tak głośno chodzi, czy inne urządzenie?

eubioza