Семінар. Культурна програма: як громадським і культурним центрам гуртувати спільноти

preview_player
Показать описание
Під час війни інституції культури змушені переосмислювати свою роль у суспільстві. Громадські та культурні центри стали прихистками для багатьох людей у перші дні повномасштабного вторгнення, виконуючи функції тимчасових помешкань, укриттів та місць для збору. Тепер, відновлюючи свою роботу там, де це є можливим, культурні інституції змінюються, відповідаючи на виклики та потреби сьогодення, впроваджують нові теми та підходи у свою програмну діяльність.

Як поєднувати у програмі інституції традиційну і сучасну українську культуру? Як уникати “шароварщини” та вийти за межі колоніального підходу, який переважав у радянський період? Як говорити про традиційну культуру, не примітивізуючи її? Як можна працювати з темами сучасного мистецтва у локальних інституціях?

Спікери:

Ірина Старовойт — доцентка кафедри культурології УКУ, письменниця, членка Українського ПЕНу і гостьова дослідниця Коледжу Св. Івана Оксфордського університету

Анастасія Нечипоренко — координаторка діяльності міських бібліотек, управління культури ЛМР

Владислав Чабанюк — режисер, директор Державного історико-археологічного заповідника «Трипільська культура»

Модераторка: Мар'яна Куземська, старша експертка з місцевого розвитку та партисипації Cedos.

Western NIS Enterprise Fund та Cedos підтримують 10 українських громад у розвитку центрів спільнототворення — доступних фізичних просторів, де люди з різних соціальних груп мають можливість зустрічатися і збиратися разом для спільного проведення дозвілля, розвитку громад, співпраці і всебічної реалізації свого людського потенціалу. Кожна з громад отримала грант у розмірі 1 000 000 грн та менторську підтримку. Цей семінар є частиною публічної освітньої програми проєкту, що склається з 6 онлайн-зустрічей, присвячених різним важливим аспектам роботи громадських і культурних центрів у громадах.

Більше новин від Cedos
Рекомендации по теме