#73.'Czyszczenie uchwytu' - Elektroilza i ultradźwięki. cz 2

preview_player
Показать описание
Dzisiaj druga część z czyszczenia uchwytu tokarskiego. Cała elektroliza trwała ok 26 godzin.
-Duży prostownik samochodowy był podłączony na 12V i dawał prąd ok. 1A. Przy przełączeniu na napięcie 24V dawał natężenie ok.2A. Cały proces przebiegał dużo dynamiczniej,ale przy 6V i jakimś lekkim wychyleniu amperomierza też coś się działo. Do tego jako roztwór było około 12l. wody (z kranu) i 3x 80g. sody oczyszczonej.
-Część kolejna nastąpi...
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Będzie żyć, ładnie to wyszło . Do polerowania żeby ładnie wyglądało to szczotka z nierdzewki lub mosiężna i będzie się błyszczeć jak nowe . Po mosiężnej to nawet nabierze złotawego blasku :P

MikeB_workshop
Автор

Patent wykorzystam z elektrolizą, fajna sprawa.
Według mnie polerka po średnicy a powierzchnia czołowa do splanowania na szlifierce do płaszczyzn :) Uchwyt to wisienka na torcie jak by nie patrzeć ;)

bolekrc
Автор

No widzę Pawle, że wyszło bardzo przyzwoicie jak na domowe warunki bez specjalistycznych środków po za sodą ;) Super pomysł z myciem na gorąco.Faktycznie polerowanie kilkoma papierami i uchwyt błyszczy się jak nowy, a jeżeli chodzi o wżery, to faktycznie jedynie zabezpieczenie uchwytu jakimś olejem jak wspomniał Pan Grzegorz Brodala. Zabezpieczenie galwaniczne tej powierzchni myślę, że było by zbyt pracochłonne i ekstensywne a tokarka ma pracować a nie być remontowana jak do Muzeum Techniki ;) Jeszcze raz gratulacje i szacunek za podjęcie rękawicy ! Oby więcej takich filmów w Twoim i innych wykonaniu :) Pozdrawiam

alekwyc
Автор

Muito bom amigo!!!Excelente trabalho, a placa e castanhas ficaram bem limpas amigo!!!Aos poucos vou vendo seus vídeos e aprendendo com eles amigo!!!Obrigado e saudações do Brasil!!!Like!

ÁREAJ
Автор

Wyszło nieźle, potraktować jeszcze papierem i będzie git.
Przy składaniu uchwytu proszę nie zapomnieć o konserwacji wszystkich elementów.

grzegorzbrodala