ЗЕЛЕНСЬКИЙ ТА ОЛІГАРХИ: ЧИ ВІДБУВАЄТЬСЯ ДЕОЛІГАРХІЗАЦІЯ В УКРАЇНІ? / Віктор Чумак — Повечір'я

preview_player
Показать описание
🔥 Дізнавайся про все першим, підписавшись на наш канал!

Підписуйся на наші інші канали також:

👉 4 канал – унікальний інформаційний суспільно-політичний канал. У нашому живому етері лише гарячі диспути та потрібна інформація.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Можна було б більше сказати про зв'язок податків з Деолігархізацією. Деолігархізація не матиме успіху поки ми не розберемося з наріжними каменями олігархату – тими підвалинами, на яких коломойські з порошенками стоять з медведчуками заодно, що і забезпечує вічне панування цієї системи попри усі «радикальні» зміни влади. Маються на увазі ті очевидні заходи, які кожен з них ніколи нізащо не запровадить.
У економіці таким найбільш волаючим наріжним каменем є їхнє одностайне табу на оподаткування майна з його вартості. В результаті маємо такий абсурд, коли за вілли за кордонами олігархи сплачують податок у тамтешні бюджети на повну, а за вілли тут вони самі собі встановили оподаткування у копійки, стягуючи податок на майно не з вартості, а з голого квадратного метра, так що золотий унітаз і досі мінімально обкладається лише за площу під ним як звичайний сортір.
Палаци не заховаєш у тінь, зате можна заховати у довгу шухляду закон про їх цивілізоване оподаткування. Відверто відмовитись від цього європейського податку вони теж не можуть, зате можуть тридцять років наспівувати, що бач все ще не готові.
Не готові до чого, до того, щоб платити чималі суми співставні з дефіцитом бюджету, які повинні повністю надходити МІСЦЕВИМ ГРОМАДАМ. Наприклад, для Києва це означає швидке завершення горезвісного Подільсько-Воскресенського моста на Троєщину, і не тільки.
Нижче наведено розрахунок глибини розриву між там і тут на прикладі порівняння оподаткування однієї і тієї ж вілли у Іспанії, і якщо б вона була в Україні. Розрив сягнув 25-ти разів.
Крім того, наведено розрахунок потенціалу регіональних надходжень на прикладі Києва. Розрахунок 1. Порівняння оподаткування вілли Порошенка у Іспанії
і її ж, якщо б вона була у елітному районі Обухіва
Дані про віллу оприлюднено програмою "Схеми" Наталії Седлецької, сюжет «Іспанські вілли президента і його друзів». Ціна вілли 4 млн євро. Площа 1254 кв м. Площа ділянки землі 2600 кв м.
Оподаткування у Іспанії.
А. Податок на нерухомість (El Impuesto sobre Bienes Inmuebles, IBI). Ставка податку у провінції Малага у 2009 році 0.72% від вартості; сума податку складає 28, 8 тис євро (4 млн * 0, 72%).
Б. Податок на розкіш (Impuesto sobre el Patrimonio) додатково стягується за майно дорожче 0, 7 млн євро. Ставка приблизно 0, 78%; сума податку 25, 7 тис євро (4 млн – 0, 7 млн) * 0, 78%.
В. Податок на умовно приписаний дохід іноземців (Impuesto sobre la Renta de no Residentes, IRNR). Мається на увазі дохід, який було б отримано, якщо б хазяїн сам не мешкав, а здавав би у оренду. Ставка для визначення приписаного доходу 1, 1% від вартості; сума приписаного доходу 44, 0 тис євро (4 млн * 1, 1%). Далі, ставка оподаткування розрахованого приписаного доходу дорівнює 24% і сам податок на приписаний дохід дорівнює 10, 6 тис євро (44 тис * 24%).
Отже, оцінка суми всіх податків за віллу Порошенка у Іспанії складає 65, 1 тис євро (28, 8+25, 7+10, 6), тобто разом це посідає 1, 6% вартості. У гривнях це 1 млн 950 тис грн.
Тепер, оцінка оподаткування такої ж вілли в Україні.
Тобто, ціна 4 млн євро (в Україні не враховується). Площа 1254 кв м. Площа ділянки землі 2600 кв м.
А1. Податок на будівлю (на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки). Ставка податку у Обухівському районі 37 грн 23 коп за кв. метр житла.
При цьому 120 кв. метрів звільнено від оподаткування і оподаткуванню підлягає 1134 кв.м (1254 – 120). В результаті сума податку на будівлю складає 42, 20 тис грн (1254 – 120)*37, 23.
Б1. Податок на розкіш. Якщо площа перевищує 500 кв. м, то додатково стягується фіксована сума у 25 тис грн.
В1. Податок на присадибну ділянку (плата за землю). Ставка 3 грн 08 коп за кв. метр, і плата за землю складає 8, 01 тис грн (2600*3, 08).
Таким чином, в Україні за таку ж віллу Порошенко заплатив би всіх податків 75, 21 тис грн (42, 20 + 25, 00 + 8, 01) або у 25 (двадцять п’ять) разів МЕНШЕ (1 млн 950 тис грн : 75, 21 тис грн). Розрахунок 2. Додаткові надходження до місцевого бюджету Києва
У світі майновий податок дає приблизно 1% ВВП, а у середньому по ЄС – 2%. Отже, ВВП Києва складає 900 мільярдів і цей звичайний європейський податок принесе не менше 9 мільярдів гривень замість жалюгідних 280 мільйонів, які зараз наскрібають з голих квадратних метрів.

volodymyrryaboshlyk