Советская культура в 1920 - 1930-е гг. Видеоурок по истории России 11 класс

preview_player
Показать описание

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Спасибо от тех, кто недочитал в школе!

Kknnhgvcdssxcgyh
Автор

Отличные передачи, спасибо вам большое. Смотрю и плАчу....

llzzxsh
Автор

очень помогает каждое видео
спасибо )

Denchik
Автор

Какая может быть связь между Лениным и репрессиями духовенства в конце 30х?

zionXXI
Автор

Как-то рано про репрессии, в начале 20-ых годов только формировался СССР как государство

EvgeniiGilevic
Автор

не понимает, что такое культура. Несколько раз подчеркнул, классовую борьбу, ми не разу не сказал, что цель культуры как раз в классовой солидарности, появлении советской нации, и классовая дружба народов мира. говоря по простому, цель - показать что такое справедливый человек, настоящий мужчина, творец и защитник. Если бы сравнил с современным искусством, то стало бы понятнее.

rvagtj
Автор

К современной творческой интеллигенции такие же требования, только уже капиталистической формации. Попробуй напиши или сними что-нибудь о классовой борьбе или пролетариате!🤦‍♂️

Yura.
Автор

Блин. Теперича ведь совсем культуры нет... Советское кино и современное к примеру...

redrocknrolla
Автор

Масове искство тоди би вчиль Марксизма тепер просто масве понтне и интрсне очин болшму колчству лудй

nazaren
Автор

Сиво 4 клса си матимут кажи .1 Бабшка по мами маль лишу 3 класа .Бабшка по тату зато мала више обрзваний

nazaren
Автор

Дажи посль цензри ви СССР соще насльй йаке живе псть СССР стрнх нирзмиюут минси цинзуру

nazaren
Автор

Типичный красный историк, восхваляющий радикалов захвативших власть в 17 году и очерняющий Российскую империю.

kwoxbdz
Автор

не могу согласиться с мнением о том, что большинство крестьян были безграмотными. на самом деле, они знали древнерусский, дореволюционный язык очень хорошо: знали кучу пословиц, поговорок. просто их язык был архаичнее, чем язык в городах. вообще крестьян назвали безграмотными сами советяне, введя свой какой-то совершенно другой непонятный язык с сокращениями без ятей и ерей, который вообще мало кому был понятен. эта ренновация языка воспитала целое поколение людей, которые и старым языком пользоваться не могли, и освоить новый им было очень сложно.

govdwsv
Автор

XX століття Україна
1900 — і наступні роки. Цензура вилучає з текстів такі слова, як «козак», «москаль», «Україна», «український», «Січ», «Запоріжжя».
1903 — заборони ромови українською мовою.
1908 – оголошує україномовну культурну й освітню діяльність шкідливою для імперії.
1910 – наказ Столипіна- закриття всіх українських культурних товариств, видавництв, заборона читання лекцій українською мовою, заборона створення будь-яких неросійських клубів.
1911 – постанова VII дворянського з'їзду у Москві про виключно російськомовну освіту й недопущення уживання інших мов у школах Російської імперії[7].
1914 – заборона відзначати 100-річчя Тараса Шевченка; указ Миколи ІІ про скасування української преси[7].
1914, 1916 – кампанії помосковщення у Західній Україні; заборона українського слова, освіти, церкви[7].
1918 – захопивши Київ, московсько-більшовицькі інтервенти за кілька днів розстріляли 5 тисяч осіб, які розмовляли українською мовою, носили український національний одяг або у кого в хаті висів портрет Т. Шевченка[7].
1919 – більшість білогвардійських газет на півдні Росії «заборонило існування» України.
1922 – проголошення частиною керівництва ЦК РКП(б) і ЦК КП(б)У «теорії» боротьби в Україні двох культур — міської (московитської) та селянської (української), в якій перемогти повинна перша[7].
1924 – закон Польської республіки «Lex Grabski» про обмеження вживання української мови в адміністративних органах, суді, освіті на підвладних полякам українських землях[7].
1924 – закон Королівства Румунія про зобов'язання всіх «румунів», котрі «загубили материнську мову», надавати освіту дітям лише в румунських школах[7].
1925 – остаточне закриття українського «таємного» університету у Львові[7].
1926 – лист Сталіна «Товаришу Кагановичу та іншим членам ПБ ЦК КП(б)У» з санкцією на боротьбу проти «національного ухилу», початок переслідування діячів «українізації»[7].
1933 – телеграма Сталіна про припинення «українізації» і знищення більшості українських письменників. З українського правопису вилучено літеру «Ґ»[7].
1933 – скасування в Королівстві Румунія міністерського розпорядження від 31 грудня 1929 p., котрим дозволялися кілька годин української мови на тиждень у школах з більшістю учнів-українців[7].
1934 – спеціальне розпорядження міністерства виховання Королівства Румунія про звільнення з роботи «за вороже ставлення до держави і румунського народу» всіх українських вчителів, які вимагали повернення до школи української мови[7].
1938 – постанова РНК СРСР і ЦК ВКП(б) «Про обов'язкове вивчення російської мови в школах національних республік й областей»[7], відповідна постанова РНК УРСР і ЦК КП(б)У.
1947 – операція «Вісла»; розселення частини українців з етнічних українських земель «урозсип» між поляками у Західній Польщі для прискорення їхнього ополячення[7].
1958 – закріплення у ст. 20 Основ Законодавства СРСР і союзних республік про народну освіту положення про вільний вибір мови навчання; вивчення усіх мов, крім російської, за бажанням батьків учнів[7].
1960—1980 – масове закриття українських шкіл у Польській Народній Республіці та Соціалістичній Республіці Румунія[7].
1961 – XXII з'їзд ЦК КПРС проголосив політику «злиття націй», що, по суті, означало тотальне зросійщення народів СРСР[7].
1962 — репресії проти захисників української мови[7].
1970 – наказ про написання дисертацій виключно російською мовою[7].
1972 – заборона партійними органами відзначати ювілей музею І. Котляревського в Полтаві[7].
1973 – заборона відзначати ювілей твору І. Котляревського «Енеїда»[7].
1974 – постанова ЦК КПРС «Про підготовку до 50-річчя створення Союзу Радянських Соціалістичних Республік», де вперше проголошується створення «нової історичної спільноти — радянського народу», офіційний курс на денаціоналізацію[7].
1978 – постанова ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР «Про заходи щодо подальшого вдосконалення вивчення і викладення російської мови в союзних республіках»(«Брежнєвський циркуляр»)[7].
1978 – на Чернечій (Тарасовій) горі у Каневі спалив себе Олекса Гірник (з Калуша) на знак протесту проти русифікації України[7].
1983 – постанова ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР «Про додаткові заходи з поліпшення вивчення російської мови в загальноосвітніх школах та інших навчальних закладах союзних республік» («Андроповський указ»)[7], яким зокрема введено виплату 16 % надбавки до платні вчителям російської мови й літератури; директива колегії Міносвіти УРСР «Про додаткові заходи по удосконаленню вивчення російської мови в загальноосвітніх школах, педагогічних навчальних закладах, дошкільних і позашкільних установах республіки», спрямована на посилення помосковщення.
1984 – початок в УРСР виплат підвищеної на 15 % зарплатні вчителям російської мови порівняно з вчителями мови української[7].
1984 – наказ Міністерства культури СРСР про переведення діловодства в усіх музеях Радянського Союзу на російську мову[7].
1989 – постанова ЦК КПРС про «законодавче закріплення російської мови як загальнодержавної»[7].
1990 – прийняття Верховною Радою СРСР Закону про мови народів СРСР, де російській мові надавався статус офіційної[7].

GalValentina