'ЧЕСНЕ ВИЗНАННЯ ПОМИЛОК' / Ранкові Читання - 24/10/2021

preview_player
Показать описание
Ти справедливий у всьому, що приходить на нас, бо Ти правду робив, а ми були несправедливі (Неєм. 9:33).

Ось повчальна історія, яка сталася з біологом В. Александровим. У його лабораторії з’явилася дівчина, котра була незгодна із шефом, робила все по-своєму, намагалася довести, що за певних температур вищі й нижчі рослини поводяться однаково. Її досліди оскаржували. Пропонували шефові звільнити її й відновити дружню атмосферу в лабораторії. Шеф Володимир Якович вирішив учинити інакше: він зібрав семінар для обговорення її даних. Три дні з’ясовували суперечливі питання й переконалися, що дів­чина має рацію. Вони з шефом разом написали статтю, де Володимир Якович визнав свої помилки.

Один зі співробітників заявив йому: «Позаторік ви нам доповідали зовсім інше!» «Ви мені підлестили, - відповів йому Александров. - За два роки ми багато зробили й повністю змінили свої погляди. Наука, якщо вона справжня, старіє, особливо в період прогресу. Не старіє лише лженаука» (Д. Гранін).

Захоплює чесність ученого: неправильно навчав, помилково твердив, дізнався, що помилявся, і чесно визнав свою помилку. Чи виникають такі проблеми в нашій Церкві? Так. У зв’язку з тим, що раніше проповідь Трьохангельської вістки поширювалася за часів, коли громадяни нашої країни не мали змоги вільно спілкуватися з тими, хто живе за кордоном, наша Церква здійснювала своє служіння відокремлено від Всесвітньої церкви. Ми не знали, як розвивалася богословська думка на Заході, яких там успіхів досягали та яких помилок припускалися, у нас не було в повному обсязі праць Духа пророцтва.

Чи були в нас свої сумні досвіди? Так. Наприклад, виправдання вірою - головне питання в пізнанні Божого характеру, сутність спасіння грішника, стрижень всього богослов’я. Історично християнство втратило цю істину й стало на шлях язичницької релігії: спасіння можна отримати ділами, тобто праведність від діл. І тільки Реформація, протестанти відновили цю істину - праведність через віру. У Церкві АСД цю істину не без конфліктів прийняли 1888 року в Міннеаполісі. А на нашій території фактично проповідували праведність через діла. Як важко було визнати цей погляд помилковим...
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Благодарю вас за наставления и научения. Видео прекрасное.

ЛююбовьСмелова