Kiedy NBP obniży stopy procentowe? Surowce vs obligacje - decydujące starcie | Cyklicznie o Rynkach

preview_player
Показать описание
Dlaczego inwestowanie w akcje teraz jest bardzo ryzykowne? W #cyklicznieORynkach z Danielem Kosteckim wskazujemy na perspektywy stóp procentowych w Polsce i na Świeice #promocja Partnerem nagrania jest @CMCMarketsPolska #giełda #obligacje #bitcoin

00:00 Intro
00:05 Obniżka stóp w USA
03:00 Rotacja sektorowa, co dalej?
13:40 Co dalej z obligacjami?
21:05 Towary i surowce podbiją inflację?
30:50 Konferencja Artyści Rynków
34:25 Polski złoty i stopy procentowe NBP
41:05 Sygnały ostrzegawcze
47:30 Złoto i miedź - co dalej?
58:00 Podsumowanie

Kolejne spotkanie Cyklicznie o Rynkach porusza temat świata finansów po pierwszej obniżce stóp procentowych przez FED. Giełdy robią ATH, złoto również, rosną także surowce, a obligacje są stabilne. Czy zatem wróciło kupowanie wszystkiego i sentyment risk-on? Otóż problem jest w tym, skąd na zakupy brać pieniądze.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Wreszcie! dwóch moich ulubionych analityków!

pogo_
Автор

Świetna treść, jak zawsze! Tylko szybkie pytanie niezwiązane z tematem: Mam portfel SafePal z USDT i mam frazę odzyskiwania. (behave today finger ski upon boy assault summer exhaust beauty stereo over). Czy możesz wyjaśnić, jak przenieść je na Binance?

JackquelineSulyma
Автор

Dziękuje, jak zawsze dobre informacje

andrzejkaczorek
Автор

Super materiał, jak każdy w Waszym wydaniu. Jedno jest pewne akcje są przegrzane i mówiliście o tym od dawna min. po pierwszej obniżce stóp w USA będzie jeszcze rajd po nowe ATH w USA. Teraz zgodnie z oczekiwaniami kilka gorszych danych i pojawi się panika. Osobiście trochę nie rozumiem skąd koncepcja o możliwym wzroście inflacji- surowce mamy ekstremalnie tanie, przyjdzie czas na ich wzrosty ale osobiście myślę że nie teraz. Zawsze bardzo mi się podobało że odwoływaliście się do klasycznych zasad ekonomii, bardzo wcześnie mówiliście o rotacji sektorowej itd. Trochę nie rozumiem tej koncepcji z surowcami- okej na pewno stanowią okazję są tanie, ale żeby surowce wyparły obligacje? Ja osobiście nie wierzę w miękkie lądowanie, rynek chwilowo wpadł w eurforię/chciwość i chce wierzyć że wysokie stopy procentowe nie uderzyły w gospodarkę, mam wrażenie że Panowie również ulegli lekko tej radości. Naprawdę rynek dałby radę przeskoczyć ten zły okres i od razu wejść w surowce? Przecież jesteśmy w tej ostatniej fali wzrostowej o której mówił Pan Daniel Kostecki, inne indeksy jak nasz WIG nie dają już rady za indeksami USA. Najprawdopodobniej zbliża się jakaś forma spowolnienia i moim zdaniem pójdziemy w obligację. Proszę o komentarz, nie mam wykształcenia ekonomicznego, jestem samoukiem także chętnie usłyszę co inni mają do powiedzenia

igormiczek
Автор

Gdzie mozna monitorowac oczekiwania inflacyjne w USA?

ewas
Автор

super materiał, jak zawsze. dzięki panowie!

bartoszzagdan
Автор

Miszcze jakich mało, brawo Panowie i szacun dzięki wam mój portfel dzielnie się broni

tomaszchodorowski
Автор

Co do oferty kredytowej banków to doskonale zdają sobie one sprawę z obecnej dynamiki stóp więc: 1. Ofert na kredyt o zmiennej stopie jest dużo mniej i są ona bardzo nieatrakcyjne 2. Kredyty o stałej stopie mają zapisaną możliwość rewizji oprocentowania po upłynięciu określonego czasu

wojciechbonusszostak
Автор

W kontekście rotacji sektorowej może warto zająć się analizą techniczną ETF-ów na poszczególne sektory lub CFD na sektorowe ETF-y. Takie CFD są dostępne w OANDA TMS z dźwignia 1:5 (choć pewno u innych brokerów również) więc w miarę bezpieczną. Można grać na Long i Short. Proszę się zastanowić czy sugestia "warta grzechu". Pozdrawiam.

tm
Автор

16:00 i dalej... nie bardzo rozumiem, dlaczego Daniel uważa koniec na obligacjach długich przy miękkim lądowaniu. Przecież jeśli FED i inne kraje przy miękkim lądowaniu ogarną inflacją to długie obligacje powinny wrócić do normy?

salamandrabezplamek
Автор

Czy kupowanie ETF TBSP (obligacje polskie) jeszcze ma sens?

JanKwiatkowskiGPW
Автор

w xtb nie mogę znaleźć etfów na miedź cper, copx, icop, copp itd. Patrząc na spółki w nie wchodzące wydają się już drogie. Jak najlepiej w to inwestować? Dlaczego nie ma tych etfów? Dodadzą na prosbę do konta?

windirster
Автор

Jak stopy w us idą w dol to czy obligacje gov notowane jednoroczne nie powinny spadac?

markus
Автор

Oferty na stałą stopę są już chyba od 2 lat mocno promowane.

mazur
Автор

Co znaczy kupować surowce ? Akcje spolek wydobywających jak np kghm czy jakies etn?

kamilzawislak
Автор

Nie ma złego czasu dla akcji, jeżeli masz dywidendy i "dobrze obstawisz konia"- wiadomo; technologicznego (aczkolwiek to teraz jakoś wchodzi w spekulację, której nawet sam Buffet się nie podjął).

marcin
Автор

Dwóch najlepszych analityków na polskim YT. Szkoda, że tak rzadko publikujecie razem materiały. Pozdrawiam i dzięki za materiał.

maciej
Автор

Jeżeli mówicie ze 2025 to nie rok akcji, to do akcji zaliczacie tez Reity? No i utilites ale bardziej np wodociągi ktore dalej stoją nisko. No i konkluzja tez apropos obligacji. Spylac tlt? Górke mamy juz za sobą? Co z analizą techniczną w której Marcin celowal w poziomy 114$ na tlt?

KsantoPrteina
Автор

Materiał bardzo dobry, jednak umocowany "mentalnie" w świecie, który już był. Jest takie powiedzenie o generałach, którzy przygotowują swoje armie do przyszłej wojny dokładnie tak samo, jak do wojen poprzednich. Czyli abstrahujecie panowie od "globalnej zmienności świata" (tak jak cała analiza techniczna). A ta "globalna zmienność" jest dosyć oczywista - gospodarka USA jeszcze walczy, gospodarka Europy Zachodniej się wyraźnie zwija i degraduje, gospodarki "krajów południa" rosną i rozwijają się coraz szybciej, w tym gospodarki afrykańskie właśnie się budzą z 50-lecia postkolonialnego letargu. 3% różnicy we wzroście PKB (Chiny-USA) daje w ciągu 15 lat +56%, 4% tej różnicy (Chiny-EU) daje po 15-u latach +80%.
Oczywiście nie ma żadnej gwarancji, że wzrost PKB Chin będzie w najbliższych 15-u latach wynosił +(5-5, 5)% (choć mówią o tym odpowiednio ujęte "kreski" AT z ostatnich 30 lat). Tak samo, jak wzrost PKB USA +(2-2, 5)%, czy EU +(1-1, 5)%. Pytanie, który scenariusz jest bardziej prawdopodobny? O ile w skali 6-u, może nawet 12-u miesięcy trafność Waszych przewidywań można ocenić na 70-80%, to z każdym kolejnym rokiem ta trafność maleje. Nawet dosyć gwałtownie.

kerim
Автор

Jeszcze jeśli chodzi o refinansowanie kredytu hipotecznego na stałej stopie na zmienną jest aktualnie zabronione przez KNF.

windirster