Шлях до світанку (2020) 1-а серія

preview_player
Показать описание
Документальний проект «Шлях до світанку» (2020 р.) виробництва ТОВ «ІНСАЙТМЕДІА» за підтримки Українського Культурного Фонду, Тернопільської кінокомісії та Міністерства культури та інформаційної політики України – це трагічна історія дітей-політв’язнів, яка відбулась наприкінці сорокових років.

Час геноциду українського народу триває вже понад 100 років.
Про сталінські репресії неповнолітніх донині говорять мало. Навіть зараз, коли існує закон, який вшановує борців за незалежність України, категорії «малолітні політв’язні» досі немає. В той же час під час сталінського режиму політичними в’язнями ставали навіть діти, віком від 14 до 18 років. Про масштаби репресій щодо неповнолітніх говорять дані наприклад Тернопільської області.

В опрацьованій книзі спогадів учасників ОУН та УПА «Малолітні політв’язні Тернопільщини» зібрано біографії понад двох з половиною тисяч малолітніх в’язнів. Із них у 14-річному віці були засуджені на великі терміни покарання близько 15 в’язнів, у 15-річному віці – 50, у 17-річному віці – 400. З них 237 були закатовані або розстріляні в тюрмах та в таборах.

Навіть після смерті Сталіна і зняття судимості з неповнолітніх політичних в’язнів, утиски щодо них тривали й далі. Багато хто із них, незважаючи на хороші оцінки, не міг вступити до вищого навчального закладу чи знайти гідну роботу. Неймовірний психологічний тиск чекав на колишніх в’язнів і під час несення обов’язкової армійської служби. За ними стежили спецслужби, постійно викликали на так звані співбесіди.

Живих свідків цих подій з кожним днем стає все менше. Малолітнім політв’язням Тернопільщини, життєві історії яких представлені у Книзі Пам’яті "Малолітні політв'язні Тернопільщини", нині 80-90 років. І тому надзвичайно актуальним є питання збереження їх свідчень в циклі документальних розповідей.

Серіал «Шлях до світанку» створено саме з цією метою – увіковічення цієї жахливої трагічної історії українського народу.

Героями документального фільму стали: Ігор Олещук, Надія Олещук, Дем’ян Чернець, Галина Решетник, Марія Тимчасюк, Леся Романчук, Марта Лендюк, Орися Тимура, Володимир Довганюк, Роман Ванчура, Зиновій Сердюк, Володимир Шкула та інші.

Режисер: Тарас Ткаченко
Режисер на майданчику: Оксана Войтенко
Режисер монтажу: Віктор Маляренко
Продюсер: Володимир Філіппов
Ідея: Ігор Олещук та Ольга Світлична
Подяка: Олесі Виговськой, Володимиру Ханосу, Леоніду Біцюрі
Історичні консультанти проекту: Андрій Кокотюха та Дем’ян Чернець.

#ШляхДоСвітанку #ТарасТкаченко #ІнсайтМедіа
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Європі треба це показувати щоб знали, що таке вєлікая расєя

bosflsr