Фізика 11. Урок-презентація «Електричний струм у напівпровідниках» + 5 задач

preview_player
Показать описание
Фізика 11 клас. Презентація до уроку 16 за темою «Електричний струм у напівпровідниках».
Мета уроку:
Навчальна: Надати уявлення про природу струму в чистих провідниках; розкрити механізм електропровідності напівпровідників при наявності домішок; формувати знання про основні закономірності електронно-діркового переходу; ознайомити учнів з будовою та призначенням основних напівпровідникових приладів.
Розвивальна. Сприяти збагаченню словникового запасу; формуванню пізнавальної самостійності; розвитку спостережливості, уваги, пам’яті, уяви, мислення; виробленню звички до планування своїх дій.
Виховна. Виховувати уважність, зібраність, спостережливість.

Онлайн урок для дистанційного навчання від проєкту "Фізика онлайн". За книгою "Фізика 11" за редакцією В. Г. Бар'яхтара, С. О. Довгого.

Якщо Вам сподобалось не забудьте про лайк, підписку та поширити відео серед тих, кому воно теж може бути цікавим.

00:00 Урок "Електричний струм у напівпровідниках"
02:11 Ковалентний зв’язок
03:20 Електронна та діркова провідність
05:27 Провідність напівпровідників з домішками
10:06 Електронно-дірковий перехід (p-n-перехід)
15:35 Приклади напівпровідникових пристроїв
17:14 Щоб дістати домішкову провідність потрібного типу, в напівпровідниковій техніці часто застосовують фосфор, галій, миш’як, індій та сурму. Який з цих елементів можна ввести в германій як домішку, щоб мати електронну провідність?
21:51 Доведіть міркуванням, що сполука InAs (арсенід індію), в якій кількості речовини (в молях) індію та миш’яку однакові, матиме провідність типу власної провідності елементів четвертої групи (Ge, Si). Якого типу буде провідність, якщо збільшити концентрацію індію? миш’яку?
26:22 На рисунку наведено схему прямого ввімкнення напівпровідника з р-n-переходом у коло постійного струму. Якою є полярність підключення джерела струму до клем А і В?
28:57 До кінців кола, що складається з послідовно ввімкнених термістора та резистора опором 1 кОм, подали напругу 20 В. При кімнатній температурі сила струму в колі була 5 мА. Коли термістор занурили у гарячу воду, сила струму стала 10 мА. У скільки разів змінився опір термістора?
36:23 Знайдіть загальну силу струму в ділянці кола (див. рисунок) під час протікання струму: 1) від А до В; 2) від В до А. Діод є ідеальним, всі резистори мають однаковий опір 2 Ом, напруга, підведена до ділянки кола, 36 В.
51:34 Запитання для самоперевірки
Рекомендации по теме