Je Lepší PRAVIDLO 4% nebo DIVIDENDY? Odpověď INVESTIČNÍ BRAMBOŘE!

preview_player
Показать описание
Ahoj, vítám tě u dnešního videa, kde se podíváme na to, proč dividendové investování může být lepší než pravidlo 4%. Brambora tvrdí, že ETF se zaměřením na dividendy nejsou to pravé ořechové, ale já s ním nesouhlasím a mám na to spoustu důvodů. Dnes projdeme, proč je důležité vybírat si správná ETF a jak může být dividendové investování výhodnější, a to i s ohledem na daně a výkonnost. Těším se na tvé názory v komentářích, pojďme to společně probrat! Nezapomeň, že se jedná jen o můj pohled a nejde o finanční poradenství.

Připojte se ke mně na mé cestě k finanční nezávislosti. V tomto videu se podělím o své zkušenosti a strategie v oblasti investování a správy majetku, včetně akcií, nemovitostí, ETF a mnoha dalších. Představím vám můj přístup k vydělávání peněz, omezení výdajů a efektivnímu investování, které mě přiblížily k mému snu o finanční svobodě.

Nejedná se o žádný formát investiční ani daňové rady. Divák na sebe přebírá veškeré riziko při aplikování informací v tomto videu.
Music ⓒ - Kevin MacLeod

________________________________________
0:00 Investiční cibule
1:44 Porovnání výkonu Dividend a růstovek
5:13 Metodologie Dividendových Aristokratů
7:34 SCHD - tohle jsou dividendy!
10:59 Dividenda není jistá a kolísá
13:20 Dividendy historicky klesají
13:53 Výše dividend nemůžu ovlivnit
17:34 Dividendy mají daňovou nevýhodu
20:00 výše Dividendy neurčuje kvalitu firmy
21:17 Dividendoví investoři jdou jen po yieldech
24:24 Omezení na dividendy zvyšuje riziko
27:00 Dividendoví investoři jsou líní a naivní
28:34 Shrnutí
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Super . Milujem tieto "konfrontácie" dáva to širší rozhľad a brambora s cibulí ide dokopy. Možno ešte pribudne nejaká zelenina.Ďakujem

vetva
Автор

Jako král bramborových lidí musím říct, že i cibule mají občas dobrý point..

Mike_Litoris_Official
Автор

Já mám v plánu to spojit dohromady. Dokud peníze jenom přihazuji, jedu akumulační ETF a těžím z výhod jako žádná třebaže krátká prodleva nezainvestovaných peněz. A až budu chtít vybírat (zruší se časový test, přestěhuju se, cokoliv), tak to jednoho večera přehodím na distribuční ETF nebo co v tý době bude zrovna pohodlný a výhodný.

filipL
Автор

Já mám radši stockpicking a pěkně si to managuju sám a jsem spokojený....ETF je pro lidi co nemají čas

Axtrion
Автор

Tak na toto jsem hodně zvědavý...oba dva máte dobre argumenty...na co vlastně reaguje od Richarda?

tomaskucera
Автор

Brambora nepropaguje MSCI World (tam není celý svět, ale jenom developed markets), ale buď MSCI All-Country World nebo FTSE All-World. V obou je USA pouze kolem 60 %.

psprague
Автор

Navíc při budování investičního portfolia se fakt dividendy krutě nevyplácej. Předpokládám, že takovej člověk zdaněné dividendy opět reinvestuje. A ze zdaněných a reinvestovaných dividend bude následující výplatu dividend opět platit daň. Pak se začne uplatňovat negativní složené úročení na dividendy z dividend z dividend z To jako fakt nechceš. I kdyby byl v budoucnu zrušen časový test stejně nakonec budu platit daň jenom jednou a to ještě k tomu ze zisku ne z celého odprodeje. Při odprodeji navíc můžu jakkoliv daňově optimalizovat. Můžu si propojit jakýkoliv nákup s jakýmkoliv prodejem. Celé toto videa nechápe základní point. Pokud možno co nejvíc ušetřit na daních. Dividenda je pro čecha prostě daňovej disaster.

PajaRocky
Автор

Pro mě je zásadní nevýhoda dividend v těch daních. Přijde mi, že je to, jako bych se dobrovolně rozhodl snížit si zisk a zaplatit daň navíc.

mses
Автор

A ještě poslední věc. Grafy výkonosti se podle mě nedají takto porovnávat. Není v nich zohledněná daň. Pokud je v grafu zahrnutá i dividenda tak to bude hrubá nezdaněná. Jenže jak už tady po několikátý píšu v dlouhodobém horizontu se díky danění dividend negativně projevuje složené úročení, lépe řečeno "složené danění".

PajaRocky
Автор

V principu u každého ETF dochází k trojitému zdanění. První zdanění u zdroje je výplata dividendy do ETF fondu. Pak ETF fond vyplácí vlastní dividendu držitelům jejich akcií. Ta je taky zdaněná u zdroje. A pak každej jednotlivec musí zdanit příjem z dividend. Ano jsou tu zákony o dvojím zdanění atd....takže se dá na jedné úrovni dani z dividendy teoreticky vyhnout. Ovšem českej daňovej rezident bude zdaněn u distribučního ETF vždy 2x. To je prostě realita. Kdežto akumulační ETF má domicil v Irsku a k danění dochází jen na úrovni 1.
Též dividendou člověk nijak nebohatne. O vyplacenou dividendu pokaždé poklesne hodnota společnosti.

PajaRocky
Автор

Super video. Mozno by niekoho zaujimali dividendy z covered call ETF ako QYLD, SVOL, JEPQ, RYLD atd.

bricksets
Автор

Pokud se bude jednat o stejné etf tak díky časovému testu bude výhodnější akumulační. Mě ale přijde nejlepší kombinace obojího tudíž aby dividendy pokryly základní potřeby, (jídlo, bydlení, zdravotko, atd ). A zbytné výdaje hradit pomocí odprodejů. V případě propadu nejsou dividendy poníženy tolik jako je pokles trhu, základní potřeby pokryjí a drahou dovolenou mohu nahradit levnou alternativou a tím se vyhnout prodejům když jsou trhy dole.

qwaltex
Автор

4:17 *v popisku videa to video není a ani jsem ho nenašel mezi všema videa. Tak kde je? Chtěl bych ho vidět..*

MACFANTASTICKYPESS
Автор

Video pěkný, ale chybělo tam par informaci proč není zrovna výhodné nakupovat americké etf např. problém s dědictvím. A z celého videa mám pocit, že autor úplně nechápe pravidlo 4%. Je to pravidlo, to znamená že vybírám vždy, i když je portfolio v poklesu, je to přece jedno. Podíval bych se třeba na studii od Trinity. 😊

lanyz
Автор

Hezky odargumentované video na Investiční bramboru.

Nevím, jak by žil ze 4% z SP500 od cca roku 2000 do roku 2007, když by byl 7 let v mínusu.😅

Jinak mám v portfóliu také SCHD, ale i kvalitní jednotlivé společnosti jako je Altria, 3M a Realty Income.

PAJA
Автор

Bezvadný video, jaký prosím výhled vidíš u ETF FNDF, LQD a DGRO v případě diversificace? Děkuji

karelk
Автор

Richarda sleduji uz od jeho zacatku..obcas mi ale prijde ze jede pouze tu svoji strategii 4%, podle me je az bytostne nesnesitelne presvedcenej o spravnosti svoji strategie ze ani nepripousti moznost ze by mohla selhat viz tvuj argument o propadu trhu..jak pak muze cerpat porad stejnou castku ? Ja to proste nechapu....a stale verit ze mu portfolio nedojde?

tomaskucera
Автор

Investuji do Accumulative růstových, protože tomu nerozumím a nechci řešit daňě. Před důchodem plánuji postupně vyměnit růstovky za dividendy, ale to je problém mého padesátiletého já.
Právě správné volba dividend je mnohem složitejší než každý měsíc koupit VUAA a čekat, zaroveň je tam větší volatilita a pravidlo 4% nemusí fungovat tak spolehlivě

Christmess
Автор

Já investuji do samotných divi společností . Realty, bank of america, ternium, rio .

vladislavpodany
Автор

Jak je to s případnou dědickou daní US v případě vlastnictví SCHD?

ondrejbase
welcome to shbcf.ru