ЗДРАВ ЛИ Е ДОМЪТ ТИ? / инж. Марин Гергов

preview_player
Показать описание
📧 Свържете се с мен:

📧 Свържете се с Марин Гергов:

✅ Последвайте ме:

Здравейте,
Аз съм Лозан Лозанов и в този епизод на нашия подкаст "Строителство и Ремонти", гост ни е Строителен инженер Мартин Гергов, който има богат опит в работата със стоманени конструкции, антисеизмично строителство и укрепвания на сгради и къщи.
От него ще научим какво прави един дом "здрав", за да издържи природно бетсвие, като заметресние, издръжливи ли са конструкциите в България и какви са последиците в Турция.
Приятно гледане!
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Браво, страхотен епизод, канете инж.Гергов по-често.

GeorgiChuchukov
Автор

Много интересен разговор, особено към края!😊

veronikast.
Автор

Много добър епизод, страшно интересен и образователен. Докато гледах се замислих, колко хубаво щеше да бъде да има и някаква визуална репрезентация на това, за което се говори. Снимки на различните конструкции, материали и най-вече, поне за мен, снимки на реални сгради ( защо не скици и проекти дори) от България, представители на различните архитектурни стилове, които се обсъждат.

KOSGEKOS
Автор

Много интересно видео и полезна информация!

AngelKitanov
Автор

Хубав подкаст

Често прекъсвате събеседника, което е зона за подобрение

Задавате повече от един, даже два въпроса, което придава лека нотка на хаос в сценария

Въпреки всичко, заснетият материал е стойностен и интересен!

wfcrit
Автор

Много информативно!
Страх ме хваща като гледам колко стари сгради се ремонтират без експертна консултация. Още повече ме притесняват избитите партери за магазини, и когато една сграда е минала няколко ремонта от различни собственици. Там вече трудно се намира оригинална стена. За незаконните надстройките да не говорим (може тук повече информация, как надстройки натоварват статиката на сградата)

JamesSmith-gids
Автор

Хубаво събеседване. Те тухлите четворки съществува в България още от 1970г.

davbel
Автор

Благодаря за качественото съдържание! Щеше ми се да засегне повече за Турция от някъде бях прочел, че са използвали морски пясък, а не речен? Вярно ли е това?

hristoanov
Автор

Много се извинявам, но Русе е "Малката Виена"

toskobanev
Автор

Една идея за епизод / тема : сглабяеми къщи, видове и здравина при земетресения и тн. Съвети и препоръки при избор на строител, вид конструкция

БойкоБогомилов-дл
Автор

Интересно видео . За бетон комбината незнам дали всичко е било точно аз съм виждал върна стена на хол всичките бигли, и хоризонтална арматура да е на 30см. От пода тоест като са изливали бетона в калъпа всичко е паднало.

stefanstefanov
Автор

Zraveite, nov zritel sam i sam ocharovan ot kanala i ot obrazovanieto na Bulgarskiat narod. Kak da da se svarga s ing. Gergov?

MaRK-gzfh
Автор

Здравейте, благодарим за невероятно полезната информация и отдадеността! Дали бихте могли да ми дадете Ваш номер? Предстои ни ремонт и ще се радваме да работим заедно по него. 😊

zlatinlolev
Автор

Много съм си мислил, дали има как да помоля инжинер-конструктор да огледа строеж, който се строи в момента и да даде мнение за него. Мислих си, че или ще ми се изсмеят или сумата за това би била космическа. Ако някой има контакти на такъв човек в района на Пловдив попадне на моя коментар, моля да ми пише!

geraldo
Автор

Малката Виена е Русе, а не София и то заради архитектурата. Да, повлияна е от Австрия и са предимно австрийски и италиански архитекти. Иначе хубава тема.

DanielTrankov
Автор

Не искам да се заяждам но, Франция където все я говорите вчера даваха репортаж как са се срутили тераси на 8 етажен блок. Следя какво качвате, и ми прави впечатление че доста обобщавате. Надявам се не мислите сериозно че всичките хора които са си строили къщи по тези така наречени типови проекти са пренебрегвали плановете от хубаво или защото са идиоти. Сравнявате различно време, ресурси и нужди. Когато правите сравнения, сравнявайте круши с круши. Има много къщи строени от онова време в много добро състояние, за годините си, и кооперации от преди 10 г кото не приличат на нищо. Успех с начинанието ви.

ГеоргиДженков
Автор

Такива кадри, като инж. Гергов се създават изкл. трудно, скъпо и бавно . След като завърши, той хаотично знае мн. неща без връзка с практиката . Следва дообучение в проектантска поне 5г, където осмисля теорията . Следва добиване на опит 5-10г. по обекти , където свързва всичката информация с действителността . След изброените 15-20г той обработва в умът си видяна конструкция, като буквално вижда визуално напреженията ... опън, натиск осукване изкълчванье , в елементите ., като на рентген . Може да изчисли интуитивно плоча , греда, ферма без калкулатор . Това са старият тип инженери, които прилуниха ( и върнаха ! ) 6 пъти успешно космонавти, или изпратиха Луноход който изследва Луната с транзистори КТ315 ;-) . Не, че искам да кажа нещо, но най- новата генерация Руски инженери , вместо меко да прилунят Луна 25, я удариха така, че отместиха Луната с 2 см :-( Американските пък ( на Мъск ) измислиха ракета с 32 двигателя, на рамка SpaceX, 200тона , която се пръсна като тиква ...

emilkalinov
Автор

Първите панелни сгради в София не са в жк. Илинден както спомена до метро станция Вардар, а са в жк. Свобода по пътя за стадион Локомотив. Тези на метро станция Вардар са строени в началото и средата на 60-те, тези в жк. Свобода са от средата на 50-те години, като интересното при тях е, че нямат мазета, панелите са били поставяни върху трамбована земя с малка основа без фундамент и мазета. Тези който са на метро станция Вардар са с Мазета и фундамент. Имам апартамент в тези на метро станция Вардар, а за тези в жк. Свобода, знам от колега който живее там.

yordanbunevski
Автор

Здравейте, живея в панел и при монтаж на локално парно разбихме малко пода за да минат тръбите и наистина изкарахме торба от цимент 😅

PavelMetodiev
Автор

"Малката Виена" е Русе, не София

pakotabakov
join shbcf.ru