Genetyka MA znaczenie, sprawdź...

preview_player
Показать описание
Autopromocja:
Rozpocznij przemianę z moją aplikacją TRANSFORMACJA 5.0
Skorzystaj z naszych suplementów i uzyskaj jeszcze lepsze EFEKTY
ZAMKNIĘTA GRUPA NA FACEBOOKU TrenerTV Team Sylwetka / Sprawność / Zdrowie
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Aaaa i najważniejsze ... obecnie 40 cm w bicepsie 😂
NIEZMIENNIE podtrzymuję koncepcję, że predyspozycje genetyczne mają znaczenie w kształtowaniu sylwetki - tym samym krzywdzące jest uważanie, że ktoś kto wolniej notuje rezultaty ćwiczy mniej intensywnie, ale z drugiej strony KAZDY może budować mięśnie i spalać tłuszcz względem swojego wyjściowego stanu i na tym należy się koncentrować, a porównywać się z innymi wyłącznie gdy jest się PROFESJONALNYM sportowcem i celem jest właśnie konkurencja: w innym wypadku nie ma sensu skupianie się na kimś innym niż własnie SOBIE 🔥 Powodzenia w zmianie sylwetki nie ważne czy Twoim celem jest rozbudowa masy mięsniowej czy właśnie koncentrujesz się obecnie na spalaniu tkanki tłuszczowej 💪

Mktrener
Автор

2:29 To zdjęcie Jordana z 1990 roku (jedyny mecz kiedy grał z nr 12), ważył wtedy około 88 kg. Dopiero kilka lat później przybrał na masie i ważył te 98 kg.

jakubotfinowski
Автор

Jeszcze trochę i będziesz wyglądać jak umięśniony Jezus xD

basementgainz
Автор

Ja bym podsumował to tak:jeśli jesteś ektomorfikiem, nie zawracaj sobie głowy siłownia, weź się za inne sporty, które będą dla Ciebie lepsze, jak triathlon, kolarstwo, bieganie czy nawet tenis ziemny.Na swoim przykładzie(17 cm) mogę powiedzieć, że w tych sportach da się odnieśc jakieś swoje sukcesy, natomiast siłownia przyniesie często kontuzje(jak chociażby przepukliny kręgosłupa), ale przede wszystkim nie da trwałych rezultatów, gdyż nadmiar mięśni, szczególnie dla ektomorfika nie jest naturalnie potrzebny i ciało będzie próbowało się ich pozbyć.Nie wszystko jest dla wszystkich, wbrew powszechnemu mitowi.

bkbk
Автор

Dzięki za filmiki 🏋️Motywują do treningu 👍Idę poćwiczyć do pokoju 🏋🏻‍♀️Pozdro 💪

mojmirjasnastronamocy
Автор

Mnie intetesuje jedna sprawa
Dlaczego jak widzimy się w lustrze nadal myslimy ze nic sie nie zmieniamy? :D

dj_biskup
Автор

Super materiał, dużo wartościowych treści :)

wafelkoowa
Автор

Brawo. Nie ma co patrzec na cwaniakow czy koksiarzy, kazdy jest inny i to z samym soba powinien sie porownywac, z nikim innym. Pozdrawiam chudotlusty 187cm 82kg. Czas na rekompozycje, lekki deficyt i cwiczenia 3x w tyg. Lecim

genowefalubna
Автор

Ale szybko nawijasz, nie ma zamuły o to chodzi :D Pozdro !

kacperjol
Автор

Moim zdaniem każdy ma jakąś mocną strone w tym sporcie, genetyka to nie tylko drobne/grube kości, ale również to czy dana osoba będzie bardziej podatna na kontuzje, druga mniej, to wszystko jest jakoś wyrównane :D tylko trzeba odnaleźć tą swoją mocną strone. Ps super materiał

radosawm
Автор

Rewelacja, łapka i sub. poleciały, bardzo przyjemnie się słuchało. Mega merytorycznie. Pozdrawiam i dzięki!

przemekck
Автор

Ja się trochę przeraziłem bo ważąc obecnie 75 kg nadal mam sporo tłuszczu na brzuchu i klatce.

Mam bardzo drobny kościec i zakres prawidłowej wagi przy moim wzroście ( 172 cm ) według wskaźnika BMI to 55-73 kg.

Schudłem już 33 kg i chyba zrobię sobie przerwę ( zero kaloryczne ) aby wystartować z kopyta w maju ( mam nadzieję, że do tego czasu cały ten szał koronawirusowy się skończy ) bo przez te wszystkie wydarzenia z ostatniego czasu jestem trochę rozdrażniony i za bardzo nie mogę się skupić.

krzysztofiwanczak
Автор

Bardzo ciekawy temat! Ja jako typowy skinny fat (176 cm) zacząłem działać od ponad 2 m-cy - z dużym udziałem Twoich filmów i w tym czasie waga poleciała z 76 na 70 i stanęła. Teraz można powiedzieć że jestem tylko skinny 😉 Muszę jeszcze trochę spalić bo brzuch ciągle wystaje, z drugiej strony pora zwiększać obciążenia i nadrabiać lata zaniedbań i nicnierobienia...

konradmadej
Автор

kozak filmik czekam na następny i przyda mi się ten filmik pokaże znajomym pozdrawiam

nifil
Автор

Na chyba BBC był dokument o sile podświadomości lub efekcie placebo. W tym dokumencie były dwie grupy ludzi którzy ćwiczyli. Pierwsza grupa ćwiczyła codziennie na takich samych ciężarach i powtórzeniach. Druga grupa tylko na początku ćwiczyła z takim samym obciążeniem i ilością powtórzeń, a po jakimś czasie "ćwiczyli" tylko z użyciem wobraźni (jak kto woli z pamięci :)), po prostu robili to samo ćwiczenie tylko wobrażali sobie że jest tam dany ciężar. Według tego badania te osoby co sobie wobrażały miały większy przyrost mięśni. Więc na kwarantannie nie tylko możemy utrzymać masę mięśniową ale także ją zwiększać :).


Może ktoś znajdzie ten eksperyment.

szymontv
Автор

Tempo przyrostów, a także to do jakich rozmiarów możemy dojść zależy od:

1. Poziomu hormonów takich jak testosteron całkowity, testosteron wolny, testosteron aktywny biologicznie, estradiol, prolaktyna, kortyzol, FSH, LH, SHBG, insulina, GH, IGF-1.
2. Ilość receptorów androgenowych w mięśniach szkieletowych oraz wrażliwość tychże receptorów androgenowych na działanie hormonów anabolicznych.
3. Poziom miostatyny.
4. Procentowy skład włókien mięśniowych w mięśniach szkieletowych - im więcej włókien mięśniowych typu IIx i IIb tym lepiej.
5. Wiek.
6. Płeć (kobiety mają dużo trudniej w temacie budowania masy mięśniowej).

franzmaurer
Автор

Zainspirowałeś mnie. W Styczniu ważyłem 105kg. Zacząłem dietę po omacku. Od lutego zacząłem biegać trzy razy w tygodniu, przesłuchałem cały Twój kanał, zakupiłem książkę i pobrałem apke do liczenia kalorii. Wprowadziłem drobne aktywności - np chodzenie po schodach na piąte piętro (potrafi zmęczyć). Obciąłem dużo kalorii, ale zdarza się pizza (robiona przeze mnie), więc mam jako taka kontrolę nad ilościami mąki ect. Teraz z uwagi na kwarantanne wiadomo nie biegam, ale trzymam restrykcję liczenia kalorii. Dziś waga pokazała 97kg. Zszedłem poniżej stówy pierwszy raz od 8 lat choć prób było wiele. Wbrew pozorom wcześniej ćwiczyłem wiele, i przed styczniem trzy razy tygodniowo grałem w piłkę. Ale to dieta naprawdę jest kluczem do redukcji. Wcześniej protrafiłem chodzić i 5 razy na siłkę, basen ect. ale nie liczyłem kalorii, ani tych spalonych, ani przyjętych. Efekty były, ale jak tylko aktywność malała - bo takie jest życie czasami zmusza nas do odpuszczania (np operacja, narodziny dziecka ect.) waga wracała. Mam nadzieje, że to kogoś zainspiruje. Ja jestem tak, naprawdę na początku drogi. W nadgarstku mam 18 przy wzroście 176, więc tylko spektralna utrata wagi do 75 kg sprawi, że nie będę wyglądał jak kloc ;-). Dodatkowo obcinam jak mogę węgle ale bez przesady na pewno nie jestem na keto ;-). Choć jest to inspirująca dieta - lub inaczej - ludzie na niej są inspirujący. Tylko, że nie lubię jeść dużo mięsa ;-). Pozdrawiam

mariuszdrabik
Автор

Przydatny i merytoryczny film. Trzymaj tak dalej 💪💪💪

filigranowyrobert
Автор

Wygląda Pan teraz jak dopakowany John Wick
Pozdrawiam :)

rasiak
Автор

Genetyka ma znaczenie (chodzi o budowe ) ale tez wychowanie . Pamietam mojegom kolege w 6 klasie nasza szkola zorganizowala bieg wszystkich uczniow na dystansie do 1 km. Kolega przybieg ostatni - sapal, dyszal-malo nie umarl !! W wieku 14 lat (2002)wyjechal do Izraela(gdzie sport jest obowiazkiem !!! ) i dzis to jest hobbysta Tratlonista po 5 letnim pobycie w jednostce antyterrorystycznej.

czeslawjankruger