Хто поховає русскій мір

preview_player
Показать описание
Або переказом на картку:
Приват: 4149609014116307
Моно: 5375411409991465
-
На мініфонд Кому Шо Треба: 5375 4115 0647 8564
-
Дивіться інші сюжети про українську мову:
- Мапа поширення української та російської 1989 до 2001:

--
Нещодавно ми виявили свіже соцдослідження, яке засвідчило, що за останні півроку неймовірний контрнаступ здійснила… українська мова! І це справді вражає: частка україномовних зросла майже на 20%, і це свідчить що русскій мір в Україні вистрілив собі не просто в ногу, а - скажімо так - дещо вище. І вже не має реальних шансів на відтворення.

Докладніше про це духопідйомне дослідження, а також про той неймовірний прогрес, який здійснила україномовність за понад три десятиліття української незалежності Богдан розповідає далі в цьому сюжеті.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Або переказом на картку:
Приват: 4149609014116307
Моно: 5375411409991465

kulturtrigger
Автор

перехід на спілкування українською не лише у громадському, але й на побутовому рівні - мій свідомий вибір!

TheMurkot
Автор

На українську перейшла моя рідна донька, це як бальзам на мою душу. Тим більше, що вона почала говорити українською з моїм внуком, йому всього два рочки, і він швидко перевчається, так гарно щебече солов'їною, майже забув "язик"отой.
Дякую вам за вашу працю!
Слава ЗСУ 💙💛!

ЄваМатіола
Автор

я зі Сходу. Почав переходити на українську минулого року. Було тяжко. А зарз вже й пишу, й спілкуюсь легко. Нещодавно навіть сон на українській наснився.

nathrezim
Автор

Я з Дніпра, але вже 8 років живу за кордоном. Все життя спілкувалася російською(бо таке оточення🙄) але українську знаю з дитинства, бо мама купляла мені книжки українською+українська школа. Вже проживаючи за кордоном вирішила для себе, що якщо в мене будуть діти - російської вони не знатимуть. А мій власний шлях переходу на українську почався коло двох років тому, з відмови від російського контету, довгих ефірів пані Рагулівни, і аналізу історії власної родини. Після відповіді на питання «чому я, моя мати, мій дід говоримо російською, коли моя прабабця, що родом з Донеччини, говорить українською?» рішення почати говорити українською стало єдиним правильним. Це не було дуже легко, але воно того варте 1000% 😌

anastasiiachekulayeva
Автор

Люди, хто перейшов на українську, ви найкращі👍👍💪

kolkadach
Автор

Українскьй Ютуб і такі круті відео на ньому поховають "руський мір". Дякую за роботу!

СтаніславМорок
Автор

Я як був двомовним, так їм і залишився: до 24 була .узька мова і англійська, а зараз - українська і англійська. Якщо комусь не подобається розмовляти зі мною українською, то я залюбки перейду на англійську) Нічого спільного не хочу мати з тими дикунами, які зараз сидять за "парєбрікам".

Gambol_
Автор

Тішать результати досліджень. Шкода тільки, що такою ціною. Думаю, що війна все ж таки вирішальним фактором стала у цьому.
Ще цікавий та емоційний документальний фільм про мову "Соловей співає" 💙💛
Ваше відео про письменників - топ! Дуже стимулює до читання.

НадіяСавонюк
Автор

Мій перший вчитель української мови був Альф, як ви розумієте про що я. Дякую за вашу працю!

Daryna-id
Автор

Какая разніца зникне коли україномовні скажуть, що не розуміють російську... От тоді різниця буде дуже сильно відчутна. І ми маємо до цього йти!

davydko
Автор

Для ще помітнішого переходу треба підтягувати лідерів думок з різних сфер, підтягувати бізнес різних напрямків, IT і т.п. Ось, наприклад, сьогодні Монобанк оголосив, що відмовляється від російської мови у застосунку. На мою думку, це дуже хороший знак і для усіх інших запроваджувати подібні речі в своїх продуктах. Зараз тільки зовсім нетямущі почнуть нити щодо "ущемления русскоговорящих". Але цей крок в перспективі дозволить підтягнути ще людей на українську мову

tivida-tu
Автор

Ми з чоловіком перейшли на українську повністю за один день на другий місяць війни. Ми з Одеси та Харкова. Я так розмовляю навіть з російськомовними - це було складніше, але треба просто тренуватись ╮(︶▽︶)╭

faery
Автор

Я в побуті користуються не українською, але дуже радію що я у меншості. Меншості яка зникає з теренів України і сподіваюсь що най швидше перейду на рідну мову.
А вам дякую за контент

chernyshovakateryna
Автор

Звичайно, саме війна підштовхнула українців перейти на рідну мову, але я не впевнена, чи є ненависть головною причиною. Я сама тільки навесні вирішила перейти на українську, хоча до повномасштабного вторгнення в мене і думки такої не було (тим паче, що я живу на окупованій території з чотирнадцятого року і тому навіть зараз не можу повністю перейти на українську). І в мене таке бажання з'явилося не через ненависть до російської (насправді відраза до російської в мене з'явилася тільки після того, як я вирішила повернутися до свого коріння), а тому що я відчула себе українкою. Раніше я не замислювалася, чому всі навколо мене завжди говорили тільки російською, але після 24 лютого я почала споживати багато українського контенту (до того навіть не знала, що він існує), в тому числі і історичного. І коли до мене дійшло, що російська мова і культура насправді не має до мене ніякого відношення, а була нав'язана мені і моїм предкам (в тому числі і досить агресивними методами), то я зрозуміла, що воно мені не потрібно, тим паче, що від того одні лише проблеми.

cheshir_k
Автор

Я вчилась та проживала в Києві в радянські часи років вісім . І, зчичайно, весь цей час там спілкуватись російською мовою. Потім переїхала в сільську місцевість і там вже завжди говорила українською. Але, коли приїздила в столицю, переходила знову на російську - просто " автоматично". Та ось в 1999 році привезла доньку в київську лікарню, " вся така грамотна та інтєлігєнтна". Спілкуюсь російською, і тут бачу такого модного молодика- студента з дредами і чую, як він розмовляє з лікарем літературною вишуканою українською мовою, причому в дуже швидкому темпі! Це мене тоді так вразило, що запам'ятався назавжди цей епізод і взяла собі за правило поліпшувати своє українське літературне мовлення.

nelkolo
Автор

Дякувати Богу та тим людям які переходять на українську ❤️❤️❤️❤️❤️
Ви неймовірні!

ЮліяРоманенко-яз
Автор

Переїхав з села в Одесу. За 10+ років став в основному російськомовним. Після початку вторгнення повернувся до української, бо чим менше маю спільного з рашкою, тим краще

yevhen
Автор

Я з Донбасу, все життя розмовляв по рососійські. Зараз перейшов де можу на Українську. Особливих проблем не маю, хоч й не мав добрих оцінок у школі по мові. Просто споживав Український контент, слухав все життя Українські пісні. Так, коли розмовляю- пролізають русизми.. Але це таке, відійде з часом.

AvexLG
Автор

Більшість друзів у мене завжди були українськомовними, але після повномасштабного вторгнення навіть ті, що спілкувались російською перейшли. Тепер всі в оточенні окрім батька і одного з друзів спілкуються українською

LevanRrr