Як працює несвідоме Пояснення психолога

preview_player
Показать описание
Несвідоме — це мабудь найбільш популярна ідея психології, про яку знають всі. І водночас найбільш міфологізована ідея.

Бо хтось просто розуміє її хибно. А хтось взагалі городить довколо неї всяке мракобісся.

Хоча сам по собі вплив на наше життя різних неусвідомлених чинників величезний і це науково доведений факт. Доведений мільйони разів і доволі непогано досліджений.

Отже, сьогодні ми і будем говорити про це несвідоме, а саме, я постараюсь пояснити, чим воно точно не є і до певної міри окреслю, що воно таке.
_________________

_psy?utm_campaign=creatorshare_creator

МІЙ INSTAGRAM:
Підписуйтесь, там я пишу користь про психіку, медитацію та щастя, показую котиків і рекомендую книги!

МІЙ ОНЛАЙН-ЦЕНТР ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ "ECOMIND":

МІЙ КУРС "ПРОКРАСТИНАЦІЯ":

МІЙ КУРС "ЗВИЧНА СПРАВА:

#Психологія #Несвідоме #Фройд
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Дякую за вашу працю. Коментар на підтримку. Хай квітне українській ютюб!

Oksana-sltg
Автор

я якось зустрів адептку психосоматики і в неї там рівні пішли до "діти і домашні тварини хворіють з-за думок дорослих" дорослі певно теж винні у хворобах диких тварин, бо тоді якось не працює. Певно в долюдськихдумок часи хвороб не існувало і динозаври вимерли від перенаселення

kunnatand
Автор

Дякую, це справді допомогло трохи зрозуміти шо воно таке

aldemoh
Автор

Коментар на підтримку цього чудового просвітницького каналу та його авторитетного ведучого 🖤♥️

GannaDniprovska
Автор

Романе, дякую за ваші відео, дуже пізнавально і цікаво

НаталіяОлійник_
Автор

Дякую за цікаве відео! Воно багато що пояснює. У мене немає подібного досвіду відпускання, і тепер зрозуміло, чому поради з розряду "роби те, що страшно" не допомагали мені ніколи.

dariapetrushenko
Автор

дякую, цікаво розказуєте, продовжуйте ;)

jelenamelnyk
Автор

Коментар на підтримку адекватного відео з психології))

lyutyylypen
Автор

Дякую.
Подобається Ваш стиль донесення інформації!
Бажаю Вам здоров ' я і наснаги!

НаталяСтудницька
Автор

Оооо, це я така! Мені вкрай важливо мати досвід будь-чого в житті. Бо якщо я ніколи не стикалася з чимось, а потім воно стається, реакція організму непередбачувана🙈 тому підсвідомо мабудь, з дитинства обожнювала перед сном уявляти різні ситуації та «проживати» їх.

YuliiaKoliohlo
Автор

Дякую за таке пояснення) Все дуже зрозуміло і влучно сказано)

ОльгаМайченко-цо
Автор

Доброго дня! Дякую, за цікаве та професійне відео! Дуже приємно слухати адекватного психолога з фактами, а не про психосоматику і "високі матерії". Дивлячись на вас, все більше укріплююсь в думці, що хочу піти вчитися на психолога (в мене вже є перша освіта пов'ящана з педагогікою).Вибачте за запитання не по темі, але чи можете порадити гарні заклади або може курси(якщо такі існують), де можна навчатися онлайн і бути по закінченню професійним психологом, а не "психологом з інстанраму"😂

ВитачаМилут
Автор

Дуже дякую за відео, я хоч і маю освіту психолога, але не пригадую, щоб тему несвідомого розкривали саме під таким кутом, коли навчалася, дуже цікаво! Бажаю Вам успіху з розвитком каналу та швидкого одужання))

efgvhb
Автор

Дякую за цікаве відео! Зніміть ще, будь-ласка, відео про надсвідоме.

elefsis
Автор

Отже, висновок, який я можу зробити з почутого: несвідоме – це буквально те, що ти не можеш усвідомити, а отже й описати. Тому все те "несвідоме", що кимось десь описане, насправді не те несвідоме, яке трапляється у людей.

Mykola_Kovalenko
Автор

До сліпого зору...я коли була вагітна- знала, що виношую хлопчика...не знаю звідки, просто знала і все. Лікар на УЗД сказав мені, що хлопчик у мене буле лише якщо мені його у пологовому підмінять, що він ясно бачить, що це дівчинка. Але, навіть, це не похитнуло моєї впевненості...бо я не здогадувалась, я, якимось чином, просто знала...І таки да, це хлопчик!

МаринаБирченко-нп
Автор

Дякую за відео, мені подобається контент над яким можна подумати. Я багато разів передивився відео і нижче написав пару питань та вербалізував свої думки 😉

Спочатку виникає не дуже приємне відчуття що модель навчання натянули на модель психіки. Це абсолютно нормально якщо роздивлятися її як ще одну авторську модель. Хто там чого не придумував - дитина/дорослий/батько в транзакцінійому аналізі чи класика id/ego/super-ego від Фройду. Але також для мне це виглядає як підміна понять особистої точки зору на науково прийнятий стандарт. В мене не вийшло знайти ресурсів на яких ця модель використовувалася за межами опису процесу навчання.

Несвідомі чиники є і вони мають великий вплив на наше життя. Їх не можна вербалізувати та поясники звичною логікою. В самому початку пропонують відмовитись від поняття несвідомого в сторону імпліцитного. І в той самий час продовджують апелювати як несвідомим так і імпліцитним напротязі всього ролику.

5:41 Невербалізоване, яке можна вербалізувати це до якого рівня відноситься? В несвідомому немає мисленевих процесів про страх, бо наче їх там і не може бути, це вже ми вербалізуємо свої фантазії. В імпліцитниму рівні він переживає страх - ось тут я вже попалив. Я думав ми обмежуємося двума рівнями - імпліцитним та експліцитним. Свідомість страх оминає та звернувши на нього увагу переживання можна вербалізувати. Це як? Цей страх переходить з імпліцитного в експліцитний? До цього казали що вербалізація в імплицитному рівня неможлива, але чому? Звучить що там як раз працюють зрозумілі для нас поняття - є переживання страху, яке виражене в тілі.

Далі у відео є приклад про навчання. Знання у тілі можна вербалізувати. На цьому місці в мене знову виникає відчуття що змішують модель навчання і психіки. Тому що

2:19 імпліцитне - це те що принципово не може бути вербалзіване. Але у прикладі про навчання як і в прикладі про страх імплицитне вербалізуються. Тут же критикуються приклади використання вербальної логіки для несвідомого. Проте в прикладах про навчання проблем з використанням логіки для імпліцитного немає.

Наступний приклад зі сліпим зором показує що є імпліцитні знання, які вже неможливо вербалізувати. Роблю висновок що є знання які вербалізувати можна, і ті що не вербалізуються. Імпліцидні знання які не можно вербалізувати є несвідомими. А я думав що ми замінили несвідоме на імпліцитне.

В принципі все це для мене це укладається у модель свідомого і несвідомого. Ми не можемо працювати з несвідомим - воно не чує слів і в нас немає до нього прямого доступу. Ми можемо працювати на рівні свідомого фокусуючи увагу на те що відбувається зараз, наприклад, у кліента пітніють долоні чи течуть сльози, а він не розуміємо чому. Психолог може домогти в цьому розібратись, а також отримати новий досвід. При цьому психолог працює з тим що бачить, а не апелює що бачить емоції у несвідомому. Якщо страх є і він не усвідомлений це все одно можна побачити у тілі чи поведінці, тобто це не фантазії психолога. А далі вже можна фантазувати що новий досвід чи інсайти можуть якось впливати на несвідоме.

Я доволі відкрито відношусь до магічного мислення. Тобто це просто може бути реальність кліента і тоді для нього слова що зараз будемо працювати з несвідомим/енергією/чакрами можуть краще відгукуватися як у прикладі з парашустом. Так само можу припустити що велика кількість псевдонаукових напрямів як раз цим вміло користується.

kratosonator
Автор

Якщо чесно, то трохи заплуталась після перегляду, але дякую за контент.

Катерина-жм
Автор

Я особисто сприймав "несвідоме" як "машинальна робота"(тобто людина вчиться щось робити, набирає досвіду і робить це на автопілоті, як конвеєр), а всіляка гомеопітія і томуподібні гороскопи як суто мігічне мислення і брак критичного мислення.

harakternik
Автор

Пояснення дуже чітке і неординарне, бо дійсно і в мене багато було магічного фльору навколо цієї теми. Тепер все чітко.

milarealenglish
welcome to shbcf.ru