Przewlekłe bóle kręgosłupa - Peter O'Sullivan POLSKIE NAPISY

preview_player
Показать описание
Jak skutecznie leczyć przewlekłe bóle kręgosłupa.
Wywiad z profesorem O'Sullivanem, specjalistą od lat zajmującym się przewlekłymi bólami kręgosłupa.
E-book "Musculoskeletal Clinical Translation Framework from knowing to doing":
---
Więcej informacji o terapii przewlekłego bólu znajdziesz w moim kursie online:
"Przewlekły ból w praktyce fizjoterapeuty":
---
Jeśli trafiłaś_eś na ten kanał, ale nie do końca wiesz, o co chodzi, przygotowałam dla Ciebie mini przewodnik po tym, co tu się dzieje.
Ja mam na imię Aśka i zawodowo i z zamiłowania zajmuję się edukacją w fizjoterapii. Większość treści, jakie tu znajdziesz kierowana jest do fizjoterapeutów i pokrewnych zawodów medycznych.

Jeżeli jesteś pacjentem, pamiętaj, że żaden materiał edukacyjny nie zastąpi indywidualnej porady u medyka. Korzystaj z zawartych tu treści z rozsądkiem.

Kanał Joanna Tokarska fizjopozytywnie to zbiór materiałów edukacyjnych z różnych dziedzin fizjoterapii. Czy każda z nich jest ciekawa? Tak. Czy każda zaciekawi Ciebie? Niekoniecznie.
Poniżej znajdziesz opisy głównych działów, w jakich warto poszperać w poszukiwaniu wiedzy:

Jeśli szukasz odpowiedzi na konkretne pytania, sprawdź te działy:

Jak pomóc osobie po udarze? - Tutaj znajdziesz nagrania, jakie stworzyłam dla fizjoterapeutów, ale też samych pacjentów i ich opiekunów w temacie udaru mózgu.

Urazy rdzenia kręgowego - Pacjent po urazie rdzenia kręgowego wymaga specyficznego i rozważnego podejścia do fizjoterapii. Z tych materiałów dowiesz się, jak rozpocząć swoją terapeutyczną drogę w tym temacie.

Neurologia - Królowa nauk - to mój ulubiony dział fizjoterapii. Tutaj znajdziesz informacje na temat fizjoterapii w różnorodnych schorzeniach neurologicznych.

EBM - Tutaj znajdziesz materiały oparte na doniesieniach naukowych, analizy badań naukowych, streszczenia wytycznych.

Fizjoterapia dzieci - Pediatrii nigdy za wiele - przynajmniej tak pisze wiele osób. W tym miejscu znajdziesz filmy omawiające różne aspekty fizjoterapii w pediatrii.

Dlaczego boli - Paczka wiedzy na temat współczesnego podejścia do dolegliwości bólowych. Każdy medyk powinien to wiedzieć!

Koronawirus i fizjoterapia - Materiały stworzone na potrzeby fizjoterapeutów w dobie pandemii covid19.

Physiotherapy in English - Materiały dla osób nie mówiących po polsku.

Jeśli tego Ci mało, to znajdziesz mnie też na:
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Serce rośnie kiedy taki autorytet udziela wywiadu specjalnie dla polskich fizjo. Dzięki Aśka! Szacun

grzegorzchiropractic
Автор

N I E S A M O W I T Y wywiad! Bardzo, bardzo dziękuję Asiu i Peter O'Sullivan!
1. To daliście mi ogromne poczucie ulgi, że jednak wszystko ze mną w porządku, a to, że ogromna część tego, co obserwuje i słyszę się ze sobą nie zgadza i nie tworzy żadnej spójnej i logicznej to nie jest tylko mój wymysł ;)
2. Bardzo dużo cennych, ale przede wszystkim przydatnych informacji uwiarygodnionych badaniami.
3. Ten wywiad powinien znaleźć się w standardach kształcenia na kierunku fizjoterapia! Trzeba teraz poprosić Ministra NiSW, żeby znowelizował rozporządzenie i zamieścił link do wywiadu z dopiskiem, "obowiązkowo do obejrzenia", a na koniec pytania z tego wywiadu na państwowym egzaminie z fizjoterapii ;)

Marcinx
Автор

Hej!
Dziękuję za ten wartościowy wywiad! Budujący jest fakt, ze taki autorytet w dziedzinie walki z bólem na początku też zmagał się z odrzuceniem i trudnościami w uznaniu jego podejścia. To tylko pokazuje, że droga do mistrzostwa bardzo często wiąże się z odrzuceniem wcześniej wieloletniej wiedzy i otwarciem na nowe, a także z pewną samotnością w tej drodze. Choć w swojej pracy fizjo skupiam się wybitnie na strukturze w leczeniu bólu chronicznego, to paradoksalnie po wywiadzie przyznaję pełne uznanie, I dużo wspólnego jak brak skupiania sie na bólu w aspekcie leczenia symptomów, wiara w możliwości samoregeneracji pacjenta i wyleczenie, skupienie się na funkcji i celu funkcjonalnym uważam za podstawę w podejściu fizjoterapeutycznym. Mimo, ze mamy strukturę kontra psychosomatyzacje uważam, że w połączeniu jest to klucz do sukcesu!
Super, że polscy fizjo mają szansę posłuchać "zagranicy". Na koniec pokuszę się o moje motto primary written in English " The greatest tragedy in science is the slaying of the beautiful theory by an ugly fact". Bylabym szczęśliwa, gdyby tych "tragedii" było znacznie mniej szczególnie w publicznej służbie zdrowia -NFZ/NHS:)
Pozdrawiam i gratuluję kanału i wywiadu!

karolinajania
Автор

🤯😲

Super temat, otwiera trochę głowę na jutrzejszy dzień w pracy!
Dobra robota i dzięki Ci wielkie Aśka za to, co robisz!

siymia_
Автор

Czuje wewnętrzne zadowolenie widząc, iż sam doszedłem do tego w ciągu kilku lat pracy co Pan Sullivan po kilkudziesięciu :-)

kermitzaba
Автор

Bardzo fajna rozmowa, fajnie się słucha, ale nie dowiedziałem się z niej niczego

kamilbaranek
Автор

Dziękuję za bardzo ciekawą rozmowę. Gdzie mogę znaleźć materiały WCPT, o których Pani wspomina?
Pozdrawiam

toszkopaleto