Kos ( brązowa samica ). 2 część. 15. 11. 2020 rok

preview_player
Показать описание
Gniazda kosów zakładane są przez nie od marca do sierpnia, w niewysokich kolczastych krzewach, żywopłotach, na budynkach lub nawet w skrzynkach balkonowych. Ich wnętrza to tzw. wylepa, czyli wyłożone warstwy ziemi i kompostu ze źdźbłami trawy.
3-5 jaj kosów w kolorze zielonkawoniebieskim i rdzawo-brązowo nakrapianym składane są w jednym lęgu. W ciągu roku kosy są w stanie wychować aż 5 lęgów. Młode są początkowo zdane na karmienie przez oboje rodziców, ale po 14 dniach już zaczynają opuszczać gniazdo.

Kosy występują w środowisku naturalnym w lasach i na terenach zadrzewionych, ale mieszkają również w miastach, gdzie ich populacje osiadają na stałe.
Wędrowne kosy z populacji leśnych są w stanie wyśpiewywać bardziej skomplikowane melodie niż ich osiadli w mieście kuzyni. Najprawdopodobniej kosy wędrowne uczą się w trakcie swoich podróży znacznie większej ilości melodii od samców w południowej Europie, a kosy miejskie mogą uczyć się jedynie od ograniczonej liczby samców z sąsiednich terytoriów.
Kosy wędrowne z Polski migrują jesienią i spędzają zimę w cieplejszych klimatach krajów położonych wokół Morza Śródziemnego
Рекомендации по теме
visit shbcf.ru