INŻYNIER BUDOWNICTWA - co robi by zarobić 30 000 zł miesięcznie? | DO ROBOTY

preview_player
Показать описание
Praca inżyniera budownictwa ma bardzo dużo odnóg, dzisiaj zajmiemy się odbiorami budynków. Jak widać sprzęt w tej pracy nie jest najważniejszy.

#INŻYNIERBUDOWNICTWA #SPOREZAROBKI #ODBIÓRBUDYNKU

✅ DO ROBOTY to Twoje kompendium wiedzy na temat pracy w różnych zawodach i ścieżkach kariery. Co tydzień nowa dawka profesjonalnych porad dotyczące rozwoju zawodowego oraz praktyczne wskazówki, jak skutecznie znaleźć pracę i osiągnąć sukces w każdej dziedzinie.

🙎‍♂️ Zaobserwuj na instagramie by być na bieżąco:

💎 Subskrybuj kanał, aby być na bieżąco:

Zobacz również mój drugi kanał @TATAVlogg +65 000 subskrybentów :

🚙Chcesz na kanale Do Roboty pokazać czym się zajmujesz??
👉Chcesz żebyśmy z kamerą przyjechali do Twojej firmy?
🚲Masz swój produkt i chcesz go pokazać szerszej publice?
✅Odezwij się do nas :)

Słowa kluczowe kanału Do Roboty
#praca #doroboty #szukampracy #zarobki #pracamarzeń #rozwój #inspiracja #motywacja #akademiadoroboty

________________________

Właścicielem kanału jest To Lubie sp. z o.o.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

W tym odcinku mamy przedstawioną pracę inżyniera budownictwa, podobną do tej, którą przedstawiono nam na studiach. Biały kas, czysta praca pod krawatem bez nadgodzin. Praca inżyniera, to praca pod presją czasu, prowadzenie kilku budów na naraz i nie współmierne zarobki do obowiązków . Jest się logistą, budowlańcem, negocjatorem, pracownikiem fizycznym, dostawą, księgową i pogromcą urzędów.
Koniec, końców inwestor zawsze znajdzie jakieś "ale"

nikodemkaczmarek
Автор

Jestem inżynierem budownictwa i muszę skomentować ten materiał. Wiadomo, że na zarobki wpływa dużo rzeczy (lokalizacja. doświadczenie, uprawnienia i zdolność do negocjacji), ale prace które przedstawia ten film może wykonywać praktycznie każdy i nie potrzeba do tego inżyniera budowy. Prawdziwa inżynieria zaczyna się przy większych obiektach, mostach albo konstrukcjach stalowych. Nawet odebranie zbrojenia stropu w bloku byłoby ciekawsze niż mierzenie dalmierzem odległości w pomieszczeniach. Człowiekowi, który poziomicą posprawdza ściany i kątownikiem sprawdzi kąt nie zapłacą tyle pieniędzy. 20-30 tysięcy to może kierownicy kontraktów albo dyrektorzy zarabiają. W Polskich realiach liczyłbym bez uprawnień na zarobki od 3 do 8k PLN. Po zdobyciu uprawnień można walczyć o większą stawkę a i to znajdą się dziadowskie firmy, które nie będą chciały dobrze płacić kierownikom.

DZIKIGUAR
Автор

W temacie inżyniera budowy - proponuje odcinek o pracy kierownika robot/kierownika budowy na dużej budowie. Czyli telefon przyszyty do łba, 400 maili na godzine, odpowiedzialność za wszystkich i wszystko, tryb pracy nieustającej - czyli telefony z węzła betoniarskiego od 5 nad ranem, telefony od brygad, wykonawców w nocy i w weekendy itp itd, kiblowanie na budowie nawet dobę i więcej jeśli np pojawi się jakiś problem przy betonowaniu, a ponadto pretensje ludzi o hałas, drgania, brak przejazdu, wizyty straży miejskiej i wiele innych cudów zawodu.
A i omówienie zarobków takiego kierownika - najczęściej będącego na własnej działalności - oraz tego jak bardzo są odległe od 30k :)

chazz
Автор

Witaj Wojtku, mój przyjacielu. Bardzo ważny dla mnie odcinek, może kiedyś się pobuduję, to ta wiedza bezcenna. Pozdrawiam wszystkich z ekipy Do Roboty i ich fanów. Borkoś

borkos_ratownik
Автор

Pokaż inżyniera budownictwa na żelbetach, tutaj facet pracuje raczej jako inspektor przy odbiorach :)

arturcioch
Автор

Zarobki możecie włożyć między bajki. Odsetek inżynierów tyle zarabia. Mówiąc, że jest to fajna i ciekawa praca nie zapomnijcie o tym, że po zdobyciu mistycznych uprawnień wykonawczych taki inżynier bierze na łeb odpowiedzialność za błędy wszystkich podwykonawców i kładzie ten łeb na pieńku w razie jak coś nie wyjdzie ryzykując utratę uprawnień, o które tak długo zabiegał zarabiając mniej niż ludzie na kasie w biedronce. A i jeszcze ile musi się z ludźmi użerać. Temat rzeka. Ale pamiętajcie o tym.

hubertwachowski
Автор

20-30k.. skisłem. Jestem inż. bud. i takich pieniedzy kierownicy najwiekszych budow w Polsce nie widzą.
Przy okazji pomiar ścian nienormowym kątem i bez szczelinomierza (wg ITB).

biskalar
Автор

Inżynier budownictwa to jest bardzo szerokie określenie. W tym pojęciu mieszczą się:
- projektanci
- kierownicy robót/ budowy
- kosztorysanci
- inspektorzy nadzoru
- technolodzy i wiele innych stanowisk.

Dodatkowo każde z wymienionych wyżej stanowisk dzieli się jeszcze na branże:
- konstukcyjną
- geotechniczną
- hydrotechniczną
- sanitarną
- elektrycznę
- budowy infrastruktury kolejowej
- inżynierii ruchu kolejowego
- budowy infrastruktury drogowej
- inżynierii ruchu drogowego
- wyburzeń
I pewnie jeszcze o czymś zapomniałem.

Przy czym praca każdego z tych inżynierów jest diametralnie odmienna.

Ten zawód nadaje się na całą serię, a nie jeden odcineczek.

TheRobeus
Автор

Może następnym razem inżynier budownictwa drogowego?

noobek
Автор

Cześć. Jestem Kierownikiem budowy na bardzo dużych inwestycjach w Warszawie (obecnie u największego developera w Polsce) i jak zobaczyłem tego "fachowca" to aż mnie zwaliło z nóg. Tzw specjalista z którymi spotykam się przy odbiorach mieszkań każe założyć kask a sam lata w bucikach kościelnych... kątownik 50x50... Generalnie to co lata z tym dalmierzem, kątownikiem i poziomicą - szopka dla Ciebie i tobie podobnych... Badanie termowizją w sytuacji gdy budynek nie jest ogrzany i temperatura wewnątrz i na zewnątrz jest tak a sama - nic nie pokazuje, a że masz gigantyczny mostek termiczny na oknie PSK (próg wyjścia na taras) nic nie mówi - okno posadowione na bloczku betonowym. Samo okno masz również zamontowane lipnie bo nie widzę kotew dolnych, górnych oraz klinów - przy tego typu gabarytach okien jest to niezbędne. Piana jest elementem wypełniającym a nie nośnym. To że ściana nie ma kąta - tynkarz poradzi sobie. Nie powinno łączyć się ścian porotherm z gazobetonem - nie masz przewiązań więc 90% że ściana Ci będzie strzelać.... Kolega nie sprawdził Ci belek drewnianych - poprawność połączenia, ilość i długość łączników. Tynki robi się w pierwszej kolejności - kolega krótko pracował na budowach...A dlaczego? Trzeba się było uczyć:) Sprawdź jeszcze jakość samej ceramiki - czy nie ma zbyt dużo margla - węglan wapnia w gródkach (takie białe kulki) w kontakcie z wodą zwiększa objętość 7x i odstrzeliwuje tynk lub pustak. Tyle co widziałem na filmie. A z normami to nie dokońca - ważne jest to na co umówiłeś się w umowie z developerem. Jeżeli nic nie jest napisane normy są podstawą do rozmów. Ale pamiętaj że stosowanie PN w budownictwie nie jest obowiązkowe - zgodnie z rozporządzeniem Ministra. Nie masz ścian na przekładce z papy/folii i to jest duża uwaga - będzie podciągać i strzelać. Podbicie ścian działowych z pianki - powinno być min 2cm - u Ciebie ok 1cm

rafafit
Автор

Fajnie by było rozszerzyć ten temat i nieco szerzej przedstawić rolę inżyniera budowy jak i całego nadzoru przy realizacji budowy wielorodzinnej bądź biurowej. Niestety większość ludzi całkiem inaczej wyobraża sobie zarówno pracę jak i zarobki w tej branży, które są dla inżyniera bliże 3k niż 30k. Długie godziny w pracy, zarobki niewspółmierne do odpowiedzialności i czasu spędzonego w pracy. Ale ta praca ma to coś.

MrBlacha
Автор

Ktoś kto decyduje sie na studia budowlane i prace w budownictwie niech dobrze sie zastanowi nad tym czytajac komentarze pod filmem. Jak na tacy pokazane realia pracy jako inzynier i kierwonik robot. Na filmie wszystko pieknie wyglada, w rzeczywistosci tak nie jest. Trzeba być sprytnym, szybko myśleć, brać odpowiedzialność za wykonawców, nie dać wejść sobie na głowę i użerać sie z ludzmi. Będąc ogarnientym inzynierem/kierownikiem lepiej wyjdziesz sam zakladajac taka firmie w ktorej pracujesz, majac podobna odpowiedzialnosc.

jakubturek
Автор

Studia inżyniera budownictwa to strata czasu w polskich warunkach, przynajmniej jeśli ktoś zda na tyle dobrze maturę, żeby iść np na studia IT (sam znam parę osób, które mogłyby iść na jakiekolwiek studia a poszły na budownictwo, ostatecznie większość się przebranżowiła rozczarowana tym, co oferuje praca w tej branży). Ciągłe nadgodziny, stres, a bez uprawnień kasa słaba w stosunku do poświęconego czasu. Sam po skończeniu inżynierki budownictwa i zobaczeniu na własne oczy na czym to polega - mój rekord w sierpniu to 270h miesięcznie (za nadgodziny płatne ryczałtem 500zł brutto, tam gdzie pracowałem można było jedynie liczyć na większą premię pod koniec roku, no ale to i tak nie wynagrodziłoby tylu nadgodzin) - zwolniłem się po trzech miesiącach a we wrześniu zacząłem studia informatyczne zaocznie, teraz będąc na ostatnim roku studiów zarabiam więcej niż koledzy ze studiów pracujący na budowie. Także radziłbym 2 razy się zastanowić zanim ktoś wybierze te studia po obejrzeniu tego materiału, tym bardziej że o zarobkach rzędu 30k zdecydowana większość inżynierów może pomarzyć.

Random-gvrc
Автор

Interesuje mnie temat budownictwa i z chęcią obejrzę kolejne odcinki

albert
Автор

Takimi filmami tylko robicie wodę z mózgu młodym ludziom, którzy być może zasugerują się wizją wysokich zarobków i pójdą na studia budowlane... dopiero po fakcie zorientują się że te studia są bardzo ciężkie, praca po nich też do łatwych nie należy, a zarobki są w większości niewspółmiernie niskie. Masa ludzi po budownictwie przebranżawia się na IT lub inne techniczne kierunki, byle tylko nie pracować na budowie i zarabiać jakieś uczciwe pieniądze.

LUCAS
Автор

nie zaciemniaj obrazu społeczeństwu, takie rzeczy jak odbiór domu to nie jest inżynieria,
w ogóle domki to moim skromny zdaniem żadna poważna inżynieria,
zaproś np. kierownika budowy na kontrakcie z mostem podwieszonym, albo projektanta takiej konstrukcji to zobaczysz kto to jest inżynier budownictwa i co to jest wiedza

ps. oczywiście bez spiny do Pana na filmie, bo wykonuje dobrze swoje zadania

Darop
Автор

Czas na powrót samochodówki
-Blacharz Samochodowy

ukaszx
Автор

Jako inżynier budownictwa mogę dodać, że im bliżej jest się źródła finansowania budowy i decyzji na ten temat, tym więcej przychodzi na konto. Można to podsumować drabinką deweloper--->kierownik kontraktu/manager projektu ----> inspektorzy z ramienia dewelopera --> kierownik budowy/główni projektanci --> inżynierowie zaangażowani bezpośrednio w wykonanie. I zawsze przyjemniej i lepiej sprawdzać, niż wykonywać, także bohater filmu wybrał mądrze.

IreneuszSzum
Автор

Równie dobrze można powiedzieć ze najlepiej to piłkarzem zostać bo on to i na miesiąc zarobi.

dariuszstopyra
Автор

Życzę powodzenia we wszystkich pracach budowlano wykończeniowych 😉 najważniejsze to dobrse zgrać ze sobą wszystkie ekipy - instalatorzy, elektrycy, hydraulicy, wentylację, architekta wnętrz, stolarzy i oczywiście samych wykonczeniowców. Jeżeli zakres prac jest spory, instalacji jest dużo a projekt wnętrz zaawansowany, wtedy nie ocenione są co tygodniowe bądź co dwu tygodniowe spotkania wszystkich ekip w celu ustalenia postępów prac itd. Dobrze jeżeli ekipy się znają i częściej ze sobą współpracują. Największym wyzwaniem będzie chyba znalezienie ekipy do tynków. Reszta "no problem" 😉💪

hkworkshop