Skończ z tymi STM32

preview_player
Показать описание
STM32 jest z nami już ponad 17 lat. Pierwsze układy to już są dziadki. Przestańmy w końcu z nich korzystać i zajmijmy się nowszymi rozwiązaniami. Od kilku lat ST Microelectronics rozwija nowe mikrokontrolery. Jest już na tyle dużo "nowych" rodzin, że warto pomyśleć o migracji. W którym kierunku się zmieniać? Dowiesz się z tego materiału.

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

ja jestem wierny STM od ok. 1999. startowałem od ST62, potem przeszedłem na ST7FLite29F2B6. Teraz nie mam nic. Dil-i nie ma. Realizera nie ma. ST8 był w durnym rasterze Mini Dil bez podstawek a realizer miał błędy. Proszę znaleźć mi STM w Dil-u i w MicroPhytonie. Please. NB. teraz usiłuję ogarnąć Pi Pico.

andrzejpietrzak
Автор

Właśnie szukam u Ciebie płytki rozwojowej z U0 i nie mogę znaleźć. Samych scalaków też się nie doszukałem.

UlamST
Автор

Patrzy sie na te dwujajowe H7 aż ślinka cieknie wsparcie pod wyswietlacze szybkie dużo pamięci ahhh swiat idzie do przodu

nyder
Автор

Jaki mikrokontroler będzie ogarniał wyświetlanie filmu na ekranie minimum w sensownej rozdzielczości, tak z 1Mpix?

sebek
Автор

jeśli chodzi o dostępność miałem problem ze wszystkim poza starym 89c2051 ...

marcinwolny
Автор

Te przenoszenie nie zawsze jest możliwe. Jak w czasach COVID anulowano mi zamówienie w TME na ćwierć tysiąca F091CC o czym nie wiedziałem to po tym jak się dowiedziałem (przez przypadek) STM zasugerował mi G0. Problem w tym, ze nie było wtedy G0 (nie sprawdziałem czy jest) z 256KB FLASH w 48pin PLCC. Skończyłem wtedy prace nad L4Q5 (1M PIN-PIN z F091CC) ale dla niego też nie było alternatywy. W konsekwencji projekt upadł i do dziś nie jest reaktywowany.

eR-MIK
Автор

Chciałby przejść z mikrokontrolerów od Texas Instruments TMS320F28384d na mikrokontrolery STM. Procesory od TI charakteryzują się tym, że mają dobry przelicznik ilości operacji zmiennoprzecinkowych na dolara. Wykorzystujemy je w falownikach do liczenia różnych całek, różniczek i innych regulatorów pradów i napięć i sterowania pwmami. Czy STM32 posiada jakiś model który się nada do tego zadania?

michbien
Автор

Klasyczny F103 żyje i, ma się dobrze w najróżniejszych mutacjach u wielu innych producentów takich jak GigaDevice, Artery, Geehy, WCH itd. Ceny ekstremalnie niskie, a dostępność bezproblemowa.

macosm
Автор

Teraz skończyć z STM32 to jak w latach 80-90 z 8051 albo na początku tysiąclecia z AVR :-)

eR-MIK
Автор

Zgadzam się w 100%, że od czasu do czasu warto rzucić okiem w stronę nowości i nie warto upierać się przy tym, co już znamy. Aktualnie jako hobbysta zagłębiania się w tematykę systemow wbudowanych na uczelni ATU w Irlandii, gdzie intensywnie używany jest PIC. Uważam, że dużym plusem układów 8-bitowych jest to, że mają stosunkowo niski próg wejścia, jeśli chodzi o naukę assemblera, jednakże samo środowisko i ograniczenia samych procesorów z czasem mogą stawać się frustrujące. Wiem, wiem, PIC to nie tylko stare 16-tki, jednakże w celu zmotywowania się do pogłębiania tematyki układów wbudowanych, postanowiłem jednocześnie zapisać się na Twój kurs. Co prawda, jeszcze nie zacząłem samego STMa, a obecnie jestem po kilku dniach kursu z i już doświadczyłem szoku, jak bardzo różni się to od suchej akademickiej nauki, w porównaniu z kursami oferowanymi przez Ciebie. Już po kilku godzinach nauki odkryłem, jak "owocna" moze byc nauka od kogoś, kto nie tylko posiada wiedzę teoretyczną, ale także posmakował praktyki produkcyjnego kodowania. Jeśli ktoś zastanawia się nad kursem, to obecnie polecam C dla systemów wbudowanych, i przypuszczam, że podobnie jest z STM (chyba że ktoś nie ma uczulenie na NIE brytyjski akcent w kursach na Udemy).

mypy
Автор

Niektórzy, to by nadal używali 6502 😅😅

Cyklonus
Автор

ale teraz to już tylko jeden projekt dla was został, a w zasadzie od samego początku był
tak zwanej sztucznej inteligencji

pacanosiu