Czujniki Halla [RS Elektronika] #108

preview_player
Показать описание
W tym odcinku, pogadanka o podstawach działania czujników Halla.
Jeśli spodobał Wam się odcinek, zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebook'u:

Jeśli macie jakieś sugestie w sprawie tematów kolejnych odcinków, kierujcie je na:

Zapraszamy także na nasz drugi kanał o tematyce audio -
Reduktor Szumu

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

ja o elektronice i elektrotechnice uczyłem się w latach siedemdziesiątych i to co zapamiętałem z tamtych lat to sposób przekazywania wiedzy przez dwóch moich nauczycieli, którzy też tak wspaniale bo w prosty i ciekawy sposób mówili o tematach do nauczenia się, gratuluję Panu wiedzy i jeszcze bardziej sposobu jej przekazywania

jansko
Автор

Odcinek, jak zwykle, na plus. Łapka poszła. W związku z niedawnym suplementem do rezystorów, pozwolę sobie poprosić o analogiczny dotyczący kondensatorów. Chodzi mi o omówienie ich podziału w troszkę szerszym zakresie, gdzie jakie stosować (w szczególności chodzi mi o rzadziej spotykane typy tantale, foliowe itp.).

ukaszrutkowski
Автор

Dziękuję za SUPER wykład, Pozdrawiam i jak zwykle proszę o WIĘCEJ :D

alan_s_
Автор

Od niedawna jestem posiadaczem tego miernika z logiem UNI-T, pomiar bezkontaktowy daje rade :)

rafal
Автор

Sposób w jaki przekazuje Pan wiedzę jest naprawdę niespotykany. Nie wiem czy ktoś już wcześniej tego nie pisał ale ja widziałbym w Pana wykonaniu nową serię filmów. Byłyby to filmy przedstawiające różne historie w temacie elektryki czy elektroniki tj. wynalezienie tranzystora, radia itp. a w tle narracja w Pana wykonaniu, która dodawałaby tego nadzwyczaj ciekawego klimatu. Czuje, że to byłby istny rarytas ! Pozdrawiam !

darassupertramp
Автор

Zajebiste odcinki. Może byś otworzył nowa serie gdzie pokazujesz jak projektujesz jakiś prosty układ gdzie tłumaczysz czemu dany element ma takie a nie inne parametry np regulator obrotów wentylatora a potem pokazujesz jak budujesz to w praktyce.

gyveriusz
Автор

Jestem Pana subskrybentem ale to mój pierwszy komentarz na tym kanale mówiąc szczerze to dopiedo od jakiegoś czasu zaczynam komentować filmy na yt, zacząłem bo nauczylem się programowania z filmów na yt i jak patrzę na to z innej strony to dociera do mnie ile (własnego) czasu i pracy trzeba poświęcić na stworzenie filmiku który w rzetelnej i prostej do przyswojenia formie trafia do widza. Cieszy mnie ten fakt ogromnie widząc kolejne treści w rodzimym języku które pomagają w rozwoju i świadomości umysłów młodych i nie tylko :) Pozdrawiam!!!

djronin
Автор

Odcinek jak zwykle 1 klasa, oglądam oba kanały od początku i nigdy się nie zawiodłem. Zastanawiam się czy fotowoltaika podpada pod tematykę kanału, bo chętnie posłuchałbym fachowca na ten temat i "zredukował szum" również wokół tego zagadnienia:)Pozdrawiam

konradjurzak
Автор

Właśnie nigdy tego nie kumalem mimo ze czujniki Halla używałem. Zawsze sądziłem ze to coś w stylu cewki. Teraz wiem ze to coś, to dużo :)

Piotr_Sikora
Автор

Bardzo fajny odcinek, może coś o transmisji sygnałów (wzmacniacze, linie długie, tłumiki, falowody)?

marcinmarcin
Автор

po raz kolejny udowodnił Pan, że temat jest prosty, tylko trzeba umieć przekazywać wiedzę :) gdyby tylko nagrywał Pan jakieś 10 lat temu, to może miałbym z fizyki coś więcej niż 2 na koniec liceum

GourangaPL
Автор

Może zrobiłby Pan odcinek o MIDI? Jest to ciekawy i obszerny temat.

unpredictable
Автор

Bardzo fajnie filmiki, i pewnie dużo pracy by coś takiego przygotować. Kiedyś podłączyłem led do czujnika walka rozrządu w swoim samochodzie +diody do sygnału czujnika minus do masy i zadziałało, ale tylko raz. Przy następnej próbie auto nie chciało mi odpalić. Musiałem wyjąć kable z wtyczki i odpalalo normalnie. Możliwe, że przepalona dioda stanowiła problem?
Pozdrawiam

kristofmikulski
Автор

Czemu takie odcinki nie wychodziły jak ja do szkoły chodziłem.

nefarious_
Автор

Wielka szkoda że nie było ani słowa o magnetofonowej głowicy hallotronowej, czy takowa kiedykolwiek powstała ? dlaczego idea budowy takiej głowicy magnetofonowej została porzucona ? zapomniana ? Czy magnetofony dziś mogły by konkurować z najdoskonalszymi formatami audio ?

zodiak
Автор

Witam dzięki za odp.
Wszytko sie zgadza tylko że po zasileniu czujnika napięciem 5V bo takie wychodzi ze sterownika powinno być na wyjściu przy zbliżeniu magnesu napięcie zasilania tak ? A jak zasilam go napięciem około 12 V to na wyjściu mam 0.3V i co jest ?

putmeran
Автор

Fizyka jest prosta.... :)
Miałem szczęście do dobrych nauczycieli.

grzegorztomaszewski
Автор

W wielu poradnikach jest napisane że nie wolno sprawdzać tego czujnika multimetrem, dlaczego?

pawewielki
Автор

Te ciule same problemy powodują u mnie

Tertix
Автор

1. Po co czujniki Halla w wiatraczkach? Dla liczenia obrotów? Jeśli dobrze zgaduję to w jaki sposób to się dzieje?
2. Te małe czujniki Halla mają wejście, wyjście i GND, na początku mówił Pan, że napięcie zmienia się na bokach półprzewodnika, więc skoro damy ten prąd na tym czujniku to powinniśmy mierzyć jeszcze to napięcie na bokach a nic takiego nie widzę, mógłby ktoś mi pomóc to zrozumieć? :)

bluepattern