ДА КУПЯ ИМОТ ИЛИ ДА ИЗЧАКАМ ? | Поля Христова | ЕП 39

preview_player
Показать описание
Гост в епизод 39 ни беше Поля Христова .
Поля ни отогвори на много въпроси които всеки си задава и създадохме много полезен епизод като отговорихме на някои от следните въпроси:
- Да купя ли имот ?
- Да изчакам ли да падне пазара ?
- Кога ще падне пазара ?
- Наем или Заем ?
- На кредит или не ?
и други !
__________________________________________________________________________________
👇СВЪРЖИ СЕ С МЕН !👇
Запиши БЕЗПЛАТНА КОНСУЛТАЦИЯ за въпроси в сферата на недвижимите имоти и кредитите !

__________________________________________________________________________________
📣Ако искате да се развивате като брокер, имате малко опит или искате да взаимствате практики, с които да ставате по-успешни.
Присъедини се към Менторска академия във Viber

__________________________________________________________________________________
📫Връзки със Поля Христова
______________________________________________________________________
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

📣Ако искате да се развивате като брокер, имате малко опит или искате да взаимствате практики, с които да ставате по-успешни.
🔥Присъедини се към Менторска академия във Viber
👉ЛИНК: shorturl.at/kDKNR

lichen_broker
Автор

Здравейте г-жо Христова и г-н Нейчев. Относно живота на панелните сгради изразявам следното мнение като строителен инженер и син на такъв, който беше шеф на фабрика за панелни блокове в един областен град, докато се строяха такива. И така:
Опасенията със здравината на заварките в общия случай не са оправдани защото, когато една заварка (както и едно желязо) са замонолитени в бетон то корозията е изключително бавна.
Претоварването с гранитогрес, тежки мебели и т.н. не е проблем защото всички панелни сгради (както и другите до преди 30 г.) са смятани по аналоговия начин (със сметачна линийка, по-късно с калкулатор) и при всеки етап на проектантски контрол всеки следващ инженер по веригата е "умножавал от себе си" по коефициент 1, 3 - 1, 5 на принципа "Страх лозе пази". Това не е бил проблем за стойността на строителството понеже става въпрос за държавни пари и липса на пазарен принцип. Т.е. сграите от това време са преоразмерени.
Панелните сгради като конструкция са по еластични при земетръс т.е. те ще се напукат повече но ще паднат по-трудно. Справка земетресението в Свищов 70-те години и Стражица 80-те години. Баща ми е участвал при възстановяването и след двете.
От там нататък - колкото по-добре и редовно се поддържа една сграда, толкова по-дълго ще изкара. (всеки вид строителство)
Относно сградите в бившата Източна Германия, а и не само там - (работил съм там достатъчно време за да претендирам за мнение) - там много често се прави саниране не защото е крайно необходимо или някой управник го е еня за народонаселението, а за да се превъртят едни пари и част от които да се "усвоят" елегантно. Това саниране се инициира от съответните лобита, (строителни, политически), а не от градския съвет, който освен да изпълнва и намаже малко, няма какво друго да направи. Разбира се крайният резултат е фамозен. Иначе съм посещавал панелен блок в Западен Берлин, който беше, меко казно, трагедия. Посещавал съм и къщи на по 450 - 500 г, нейде из пазвите на австрийските Алпи, където ми падна "инженерната" шапка.
В заключение смятам, че панелките са кофти за живеене поради всеизвестните социално-културологични причини, но определено ще ни надживеят. А и "когато няма риба и ракът е риба".
Поздрави!

petkonaydenov
Автор

Браво, чудесен гост! Смислен разговор! И оригинално и полезно - за въпросника и за личната подготовка в няколко сценария поне. Аплодисменти!

electricityofmind
Автор

Удоволствие е да гледаш този подкаст .Много интригуващ и полезен .Супер гост.

pavlinatodorova
Автор

Браво.Супер беше подкаста.Пак да поканите тази дама.От нея много можем да научим

borislavtodorov
Автор

Възхищавам се на вас и на гостенката Ви! Мога само да съжалявам, че не процедирате в други райони на страната . По отношение на темата, която засягате, аз лично и от опит (на купувач и продавач на недвижими имоти за собствени цели ) , а и от житейски опит, мога да заявя следното : липсата на професионализъм е най, най-големият проблем за страната ни, във всеки един сектор на живота въобще , но тази липса е в следствие на още по-голяма такава : липсата на човечност, на морал, на достойнство. Ненапразно споменахте в интервюто за алчността, но тя е ръка за ръка със завистта и не само при брокерите на недвижими имоти, но и при продавачи и купувачи, т.е . - при всички нас. Алчност, завист, незнание, наглост - опростачване до мозъка на костите . А негодуваме с/у политиците си, сякаш не ги създадохме самите ние ... Желая Ви успех - и личен, и професионален!

valentinapetrova
Автор

Супер гост. Удоволствие е да я слушаш.

v
Автор

Пореден страхотен епизод, Нейчо! Поздравления!
Получавам изключителна стойност по темата и чак се окуражавам че може и в България пазарът на недвижими имоти да стане нормален.
Не може да бъде другояче, след като има брокери професионалисти като теб и гостите които каниш.
Хора като вас могат да убедят дори нас разочарованите, живеещи в чужбина да инвестират в България.

vaskovasilev
Автор

Много добър и интересен подкаст!

Моля да поканите Поля Христова отново с подробно разяснение за имоти в брак и промяната след 2009, която е настъпила. Какви са ползите и какви са рисковете и за мъжката и женската страна в брак! = )

mariowork
Автор

Повече от продавач в авто къща ме е лъгал само брокер на недвижим имот !

ivaylo.paskalev
Автор

Много полезна информация и стойност. Поздравления!

ismetcholakov
Автор

Винаги те гледам.Интересно ми е.Ще съм ти благодарен да поканиш човек който да обесни какво ще става с тия ПАНЕЛИ.
Срок, какво става след това, държавата ако реши да ги събаря как ще бъдат обещетени, примери от други държави.... общо взето всичко за панелите.Благодаря

ДимитърДинев-оф
Автор

Много полезно!
Благодаря.
Заинтересована съм като купувач.

анелиязарева-ят
Автор

Евала Нейчев.
Много полезен подкаст.

donchokumanov
Автор

Първо да попитам какво лошо има в нашата народопсихология, какво лошо има в това човек да иска да си купи негов дом, да може да си го боядисва когато поиска, да си мести мебелите както поиска, да си има домашен любимец и т.н.На второ място бих искал да изразя своето мнение, че тази идея за закупуване на имот "с цел инвестиция" е прекия виновник за космическите цени на имотите в столицата конкретно.Трето-бих искал да попитам как може жилище в сграда ново строителство да е със същата цена като на апартамент в сграда строена 70-80-те години на миналия век, та нали повишението на цените се дължи уж на повишени разходи за материали труд и т.н.Защо тогава цената на старото жилище е същата?Още нещо-дежурната приказка на инвеститори, строители и брокери е че търсенето изпреварва предлагането, в същото време аз не виждам нито една сграда около мен която да е строена близките години, която да е разпродадена, дори напротив-мнозинството от жилищата си стоят празни.

eXtremeLover
Автор

Никога не се съм си казвала "Май не трябваше да го купувам това жилище'', като чух началото, направо страшно звучи, купила съм си 3 апартамента за под наем и една къща, където живея, обичам си ги всичките като деца, грижа се за тях и за наемателите си, и с радост си прибирам всеки месец наемите, а още повече се радвам, като сравнявам къде отидоха цените и аз на какви цени съм ги купила. НО - къщата, в която живея, е най-евтиният от имотите ми. Много често срещана грешка е хората да мислят, че имотът, в който живеят, е инвестиция. Инвестиция е нещо, от което изкарваш пари, а собственото жилище не е.

MissStilissimo
Автор

Пореден страхотен епизод. Дамата е супер, от нея може много да се научи. Нейчо, един съвет, с най-добри чувства. Ограничи употребата на израза "поради простата причина, че". Изразът сам по себе си е Ок, но при теб е като паразит. Казваш го го много пъти всеки епизод. Като изключим това си перфектен и най-важното много компетентен по темата. Знаеш как да предразположиш госта и как да не позволиш някакво не ловко мълчание или пауза, дори при по-пасивен гост. Поздравления за усилията. Очаквам с нетърпение следващия епизод. Поздрави от Клуцохор.

atanasstoilov-oens
Автор

Относно живота на панелките, съветът ми е - госпожата да не търси нормативни актове, които да указват продължителността им на живот, а да търси реални случаи на такива, които вече са компрометирани, така че да не стават за обитаване. Изводите трябва да се правят не по документация а по реални доказателства за живота на реално съществуващите обекти. В този смисъл не трябва да се вземат под внимание и решенията за конструктивно санарине (като в Германия например), защото там може да са намесени и други интереси. В строителството, както и в много други области на производството се дава гаранция за качество, но не и за продължителност на живот. Както знаем, нещата са толкова комплексни и многофакторни, както по време на строителство, така и по време на експлоатация, че никой няма да си помисли да го нормативизира. В едно село аз имам хладилник Мраз, който със сигурност е на около 60 години и още работи, но от друга страна ми се налага през около 5 години да си сменям бойлера и това е обществена тайна, както за бойлерите, така и за много домакински и други уреди, произвеждани на последък. Тоест, учим се от живия живот. За това, наистина е хубаво да се поровим и да видим има ли някъде "паднали" панелки. Къде и колко, на колко години са и при кави обстоятелства се е случило. Всякакви други бумаги, нормативни актове, експертни мнения и т.н. просто са без стойност. Поздрави!

whykikka
Автор

❤❤❤ купувам книгата веднага. Супер подкаст, благодаря!

yuliyaneych
Автор

Не се чудете, купете си книгата! Много е полезна, а също е и много увлекателна.

Светла-вю