Dávid Gyula: Az Élet, a Világegyetem meg Minden – 2. rész (Atomcsill extra, 2024.11.05.)

preview_player
Показать описание
Előadó: Dávid Gyula (ELTE TTK, Fizikai és Csillagászati Intézet)

Cím: Az Élet, a Világegyetem meg Minden – az Univerzum története a Nagy Bummtól az értelemig és tovább 2

Időpont: 2024.11.05. (17:00 - )

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Professzionális előadás! Jó egészséget, hosszú életet és sok ilyen előadást kívánok, kedves Gyula!

SandorVKun-xire
Автор

Dávid Gyula ismét nagyszerű volt! Kiváló előadás. Ezzel együtt szeretném a háttér embereknek is megköszönni a munkájukat, mert kiváló munkát végeznek és visszanézve a mából egyértelmű a fejlődés és egyre jobb hangú és vágású videókat készítenek. Csak így tovább :).

wazzzzzzzzzzeg
Автор

Minden előadással tovább tisztul a képem az anyagról és az univerzumról. Most is, ez újabb szempontból is pontosodott az időskálán, és az ok - okozatok is. Külön nagyra tartom, ahogy a tudók megosztják a hatalmas munkával megszerzett, kikutatott anyagukat a közönségükkel. Egy-egy mondat, ábra mögött sokak összegyűjtött tudása áll, s mi azt összefoglalva megkaphatjuk. Köszönet és hála érte!
(Köszönet a Feynman könyv ajánlásáért is.)

katalintar
Автор

Köszönjük az újabb színvonalas előadást, nem lehetünk érte elég hálásak.
Az említett katedra-bukfenc baleset elég rosszul hangzik, az eset egyetlen nyertese talán éppen én vagyok - ha ez nincs, nem lehettem volna jelen végre-valahára személyesen is az előadáson. Régi vágyam teljesült, nagyon remélem, hogy a jövőben is lesz még alkalmam részt venni DGY minél több hasonló előadásán. DGY, akitől a legnagyobb lendületet kaptam a fizika, kozmológia iránti passzív érdeklődéstől a mélyebb szintű megértés felé vezető úton. Biztos vagyok benne, hogy sokan vagyunk ezzel így, mindannyiunk nevében mondom, örökre hálásak leszünk az évtizedes munkájáért!

A világnak üzenem: DGYt nem elütni, katedrákat szivaccsal bevonni, DGYre és a kis számú, hasonló tudású emberre, mint szemünk fényére vigyázni, rossz bálványok imádásával felhagyni, helyettük a tudósainkat tenyerünkön hordozni, támogatni!

TheDominXGarage
Автор

Ez megint fantasztikus volt! Nagyon köszönöm! További jó egészséget kívánok!

HCs
Автор

Egy remek téma, egy tökéletes előadótól. Köszönöm. 👍

ZolixiusRex
Автор

Köszönöm az előadást!
Ismét nagyon edukatív volt.

zandreamusic
Автор

Végre...🎉🎉❤❤🎉 Köszönjük a folytatást!!!!🎉🎉🎉😊😊😊

endlessmoment
Автор

Köszönöm Tanár Úr!
Ez ismét nagyon világos és közérthető volt!
Ráadásul - az első résszel együtt - egy nagyon jó összefoglalás a magam fajta csak érdeklődők számára.
És még az előző részhez feltett kérdésemre is választ kaptam.

zolcsika
Автор

Igen. Nem éreztük hosszúnak a 2 óra 14p 2. előadást (a diasort se..), se a 13, 8 mrd évet, de a 14, az sok.. ;)

kamukaze
Автор

Hála és köszönet az előadásért! Azért az Isten mindig talál egy paravánt (fizikai problémát) ami mögé, mindig el tud bújni. (antianyag-anyag paradox, láthatatlan energia, anyag stb.) Ő nyeri a bújócskát, mert rá nem vonatkozik a termodinamika II. főtörvénye.... :)

stirolortoxilol
Автор

Szerkesztői közlemény:

Laco nevű kommentelőnek üzenjük, hogy 99, 99 százalékos jelentőségi szintű "elméleteit" ne az Atomcsill fórumán, hanem az Ufómagazinban publikálja.
dgy
moderátor

dgy
Автор

15:51 Mindent elmond az aktuális helyzetről!
Remélem sokan értik.

TeslaElonSpaceXFan
Автор

Tiszteletem! A positronnak is vannak nehezebb testvérei, mint az elektronnak a myon es a tauon? Ha nincs, miért nincs?

Schmetterlingsverdauungssystem
Автор

Ismét brilliáns előadás!
Hadd kérdezzem meg, hogy mik azok a bonyolultabb matematikai mennyiségek? 31:25-nél.

AndorSolymos
Автор

Köszönöm Tanár Úr az elöadást, nagyon élveztem. Jó egészséget kívánok. Amíg nem találkoztam Önnel, addig nagyon sok mindent rosszul tudtam, hálás vagyok hogy tisztázta azokat a félreértéseket. Azt szeretném megkérdezni, hogy tudna-e még ajánlani olyan könyvkeket, amik a relativitás elméletet próbálják elmagyarázni? A Richard P. Feynman QED könyv amit ajánlani tetszet nagyon tetszik, még olvasom, köszöszöm.

PéterBacsó-ce
Автор

Szép napot. Azt szeretném megkérdezni, hogy a 10-hatvanadikonos tágulásban mekkora a sacc/kb faktor? Kb mekkora lehetett az infláció előtt és utána az Univerzum? Remélem nem kérdeztem túl nagy butaságot
Köszönöm

zoltanbiro
Автор

A paritás sértés utalhat arra, hogy esetleg a téridő globálisan egy nem irányítható sokaság (hiszen ekkor a partás értelmetlen)? Milyen kutatások vannak arra vonatkozóan, hogy az univerzum globális topológiája milyen lehet? Egyáltalán megválaszolható ilyesmi, hogyha mi csak egy max. 14mrd fényév sugarú gömböt látuhatunk belőle?

mathfairy
Автор

Kis-Tóth Ágnes 2. Előadása mikor lesz elérhető itt youtubon?

bajanmolnar
Автор

paologiuseppe írta, személyesen nekem címezve:

"Köszönd meg a Fidesznek, hogy professzor lehetsz"

Őszintén mondom, nem értem, mire gondol a kommentelő.

Egy tisztességesen működő demokratikus országban a kormánypártnak az égvilágon semmi köze nincs ahhoz, hogy ki lehet egyetemi professzor.

Az egyetemi tanárokat az egyetem javaslatára formálisan a köztársasági elnök nevezi ki, de ez valóban csak formális lépés, a döntés az egyetem joga. A kormánynak (és főleg a kormánypártnak) végképp nincs beleszólása a kinevezési folyamatba.

Vajon mire gondol a hozzászóló? Milyen elképzelései lehetnek arról, hogy milyen országban élünk? Elképzelni is szörnyű egy olyan világot, ahol a kormánypárton múlik egy professzori kinevezés.

Ui: egyébként nem vagyok egyetemi professzor.
dgy

dgy