AUDIO 02 - Składanie wzmacniacza lampowego RS Tube Amp MKII z kitu - część druga

preview_player
Показать описание
Film przedstawia proces budowy wzmacniacza lampowego RS TubeAmp MK2, wykorzystującego lampy EL84 oraz ECC85. Wzmacniacz sprzedawany jest jako zestaw do samodzielnego montażu.

W tej części pokazuję proces umieszczania wzmacniacza w obudowie.

00:00:00 - Wstęp
00:04:42 - Unboxing obudowy
00:06:59 - Dlaczego gotowa obudowa?
00:08:56 - Montaż PCB
00:09:52 - Gniazda
00:11:17 - Przymiarki transformatorów
00:15:53 - Wejście
00:20:03 - Wyjście
00:28:28 - Włącznik
00:37:24 - Uziemienie
00:50:15 - Włącznik raz jeszcze
00:51:07 - Zasilanie - podsumowanie
00:56:31 - Dioda
01:01:18 - Test diod
01:03:45 - Zamykanie obudowy
01:12:14 - Odsłuchy

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Nie zrozum źle super kultura prowadzacego i sposób nagrania miło się ogląda

igorslusarski
Автор

Nie rzucasz słów na wiatr. Fajnie że nakręciłeś ten odcinek. Pozdrawiam serdecznie.

konserwatordrewna
Автор

Propsy za dobrze wykonany projekt i ta akcje z włącznikiem (cieszy mnie ze zdecydowałeś się to zostawić w filmie, ale jak ogladalem to mało się ze mnie gruz nie posypał podczas tej akcji)
Pozdrawiam

vanivanov
Автор

Nie ma nic piękniejszego niż tych dwóch lamp blask.
Świecących w śród gwiazd!

romankatz
Автор

Bardzo ładna obudowa, dużo pracy w ten wzmak wsadziłeś no i pełen szacun.

mazakaudio
Автор

Bardzo dobra robota. Pozdrowienia dla Ciebie i żony

wujekalfred
Автор

Super to zrobiłeś śliczna obudowa ja mam jedynie zastrzeżenia do projektanta czyli rs ze nie rozstawił lamp tak aby nie zasłaniały jedne drugich. Wspaniała estetyka. Witam w świecie lamp niech Ci dobrze służy. Dźwięk lampowy się nie nudzi. Pozdrawiam serdecznie. Pamiętaj tylko żeby kolumny zawsze były podłączone zanim włączysz wzmacniacz bo lampy pójdą do krainy wieczności

michalwarmbier
Автор

Witaj w klubie 🙂 jako nieelektronik też sobie taki zmontowałem i jestem bardzo zadowolony. Z kitem miałem tylko 1 uszkodzony potencjometr poza tym 0 problemów. U mnie gra z tannoyami 609 II i w stopniu końcowym mam parowanie lampy Siemensa.

wprz
Автор

Witam, na wstępie gratulacje - wybrałeś fajny model wzmacniacza ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Nie neguję konieczności połączenia bolca uziemienia z metalową obudową. Jednak to co mówiłeś o przebiciu z przewodu z uzwojenia wtórnego na obudowę nie jest prawdą, gdyż nie ma tam różnicy potencjałów. Uziemienie chroni jedynie przed przebiciem z sieci.

soundsofnature
Автор

i na to czekałem :) W takim razie trzeba to cudo zamówić :)

StudioPiosenkiMartinello
Автор

Też nabyłem ten wzmacniacz i jestem na etapie montowania go w obudowie.
Wszystko wygląda profesjonalnie poczynając od wzorowo wykonanej płytki po zestawienie części z opisem nadruków na elementach kończąc.
Co bym zmienił, uzupełnił ?
- lampy powinny być w innym rozstawie, pierwszy rząd jest ok, drugie lampy powinny być szerzej rozstawione - lepiej by to wyglądało.
- rezystory o mocach 1W, 2W są zbyt blisko kondensatorów i mogą niepotrzebnie podgrzewać kondensatory, które źle znoszą wysoką temperaturę.
- na płycie brakuje oznaczeń przy zaciskach głośników gdzie jest + a gdzie -.
- w obudowach przydała by się chociaż obrazkowa instrukcja do czego służy ten czy inny element.
- szkoda że autor nie przewidział punktów lutowniczych pod lepsze (np. Alps niebieski ) potencjometry, tak by można było je zamiennie montować bezpośrednio w płytę.
- jeśli ktoś wlutuje przewody diody dwukolorowej bezpośrednio w płytkę tez brak opisu który kolor za co jest odpowiedzialny.

Większość z tych "niedociągnięć" da się samemu rozwiązać oglądając filmy autora, a jest ich już cztery, ale wiadomo jak ktoś ma już elementy w rękach to je chce składać a nie bawić się w czytanie czy oglądanie manuali :)

PS.
Mam też zmontowany RS Pre Amp RIAA i jak skończę ten projekt to zapodam filmik jak ten sprzęt działa wspólnie z gramofonem !

dariuszmalinowski
Автор

Ładnie wyszło!
Użycie wago jest jak najbardziej ok. Lepsze to niż ciągłe atakowanie termiczne przewodów.
Jak koło 30 minuty mierzysz gniazdo mając je "pod sobą" to koło 36 minuty podświadomość daje znać co zaraz będzie....;-)

Do PE zdecydowanie powinno się stosować podkładki DIN6798 (ząbkowane) i robić dedykowane punkty łączenia (jako to z DIY - tam gdzie się da, ale warto cisnąć siebie samego przynajmniej o bezpieczne PE).
KIT jest bardzo ok.
Tylko wojskowy układ lamp "unitarka" zabiera 1-2 punkty charyzmy ;-)

PS: Sprawdź sobie kiedyś ten wzmacniacz stosując trochę lepszej jakość trafa głośnikowe. Przynajmniej na parę dni.
Jestem ciekaw opinii.

awo
Автор

Cały czas zastanawiam się nad nabyciem tego zestawu i chyba następnym wydatkiem na sprzęt, będzie kupno tego wzmacniacza.
Jeszcze nie mam pojęcia jak brzmi muzyka z lampy ale jak już kupię i złożę, to też opublikuje materiał na YT i pochwalę się co z tego wyszło.
Pozdrawiam.

PomojemuTomaszStusioStusiek
Автор

Dziękuję za bardzo pomocny film! Ułatwił mi montaż w obudowie. Mam pytanie w sprawie tego nieszczęsnego włącznika. Jak go podłączyć dobrze. Skąd wziąć to 12V do zasilenia diody? Będę wdzięczny za pomoc w podłączeniu tego włącznika.

damianodamiani
Автор

Specjalnie założyłem słuchawki, wiem że to żaden test ale twój glos ma więcej basu niż ten zestaw.
RS doskonale wie że, najważniejsze są trafa a tutaj najtańsza tandeta.
Tak czy inaczej podoba mi się sposób w jaki podchodzisz do pracy.
Wiadomo że lampa w będzie grać lepiej niż tranzystor w podobnej cenie.
Czekam na projekt Sansui, jeśli będzie wart pracy i może jeśli się zgodzisz, zlecę ci budowę ale to pewnie nie w tym roku.

robertkrysik
Автор

Żeby równo grało najlepiej zamówić drabinkę rezystorową . Żeś Panie odwalił manewr z tym włącznikiem XD Ja zamawiałem z modushop i tam przy okazji jest napisane, jakie zasilanie diody podświetlającej i schemat styków. Za to ja budując swój tranzystorowy wzmak odwaliłem jeszcze lepszy manewr i za razem kosztowny . Podczas ustawiania pądu spoczynkowego, niechcący wymsknęła mi się sonda pomiarowa robiąc zwarcie na tranzystorze . Takich fajerwerków jeszcze nie widziałem ! Ale 40mF, trafo 1.5kVA i + - 86V na zasilaniu swoje robią . Jakimś fartem nie spaliłem kolumny , jednak zabezpieczenie kolumn zdało egzamin.

tadekrafa
Автор

Hej. Ja właśnie skaczylem wzmacniacz tylko robiłem point to point. Jedno co mnie trochę niepokoi to bardzo wysokie, praktycznie maksymalne napięcie anodowe i drugiej siatki lamp EL84. Normalnie powinno być w obu przypadkach po 250V a jest 300V+. Także ja będę obniżał, napewno wpłynie to na żywotność. Dodatkowo podniosę napiecie anodowe Lamp Ecc85 bo jak dla mnie oryginalnie jest za nisko. Dźwięk mi sie podoba i w niego nie ingeruję....

dominikkrauze
Автор

Od 35:50 - trzeba mieć szczęście i odwagę przy napięciach 250V.

miroslawswigon
Автор

Chodzi mi po głowie obudowa pionowa. Coś na kształt wieży. Chodzi o efekt komina. Powietrze wchodzi dołem, a wylatuje górą. Takie chłodzenie grawitacyjne :)

danielmitan
Автор

Wszelkie tego typu próby najlepiej robić przez żarówkę 36:25s

marcinproserwis