partizano Jono Kadžionio - 'Bėdos' kreipimasis į Baltai Juoda savanorius

preview_player
Показать описание
Partizano J.Kadžionio kreipimasis į pilietiškai aktyvų jaunimą - kvietimas sudalyvauti žygyje ir sutvarkyti laisvės gynėjų žūties vietą.

Jonas Kadžionis-Bėda – į partizaninį pasipriešinimą Lietuvos okupacijai įsitraukė būdamas 20-ties, kai į 1948 m. į Sibirą buvo ištremta jo šeima. 1948-1949 m. jis buvo Lietuvos laisvės kovų sąjūdžio narys, Algimanto apygardos Šarūno rinktinės Butageidžio kuopos Tigro būrio partizanas, pasirinkęs Bėdos slapyvardį. 1949-1953 m. J. Kadžionis-Bėda buvo vienas iš paskutinių buvusios Algimanto apygardos partizanų, gyveno slapstydamasis miško bunkeriuose Kavarsko-Dabužių-Traupio apylinkėse.
Partizanas J. Kadžionis-Bėda 1949 m vedė taip pat partizanę, laisvės gynėją Malviną Gedžiūnaitę-Sesutę. 1950 m. gruodžio 22 d. Jonui ir Malvinai miško bunkeryje gimė sūnus. Antanas.
1953 m. per agentų smogikų apgaulę įvilioti į pasalą, Jonas ir Malvina buvo suimti ir nuteisti 25 metams lagerio ir 5 metams tremties. Atlikęs bausmę, Jonas Kadžionis- Bėda ir jo žmona Malvina sugrįžo į Lietuvą. Lietuvai iškovojus Nepriklausomybę, šis laisvės gynėjas šiuo metu yra atkurtos Algimanto apygardos partizanų vadas, dimisijos kapitonas, rūpinasi partizaninės kovos įamžinimu. Jonas Kadžionis-Bėda atstatė bunkerį, kuriame 1950 m. gruodį gimė jo sūnus. Jo iniciatyva ir finansais įrengtas memorialas atminti žuvusius Traupio apylinkių partizanus, paženklintos kelios partizanų žūties ar palaidojimų vietos Kavarsko apylinkėse.
Рекомендации по теме